Přemyslovci - trimino, flashcards, kolíčkování

Předmět:
Ročník:
Počet stran:
13
Velikost: 106.08 KB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
15. 1. 2023
Cena:
45 Kč vč. DPH
Sdílet:

Obsah:

  • 1 trimino
  • 32 karet na kolíčkování
  • 35 otázek a 35 odpovědí na kartičkách

Jak soubor používat:

  • KOLÍČKOVÁNÍ: Řešení přehněte dozadu, aby nebylo vidět. Celou kartu zalaminujte. Žáci si vezmou kolíčky a kolíčkem označí správnou odpověď. Poté si mohou práci sami zkontrolovat, jelikož u správného řešení je na druhé straně karty fajfka.
  • TRIMINO: Trimino je variantou domina. Na každé ze tří stran je vepsán pojem a žáci mají přiřadit druhý trojúhelník tak, aby se setkal panovník s jeho popisem. Když žáci vše poskládají správně, vyjde jim souměrný obrazec. Toto trimino tedy může být použito i jako samostatná práce, jelikož žáci si budou moct sami zkontrolovat, jestli postupovali správně. Úkolem učitele je tedy rozstříhat velký trojúhelník na malé trojúhelníky, a poté je práce na dětech.
  • FLASHCARDS: Karty se dají využít několika způsoby. Pro každý způsob se vyplatí, když si je předem zalaminujete. - pokud si karty vytisknete oboustranně, můžete je využít k:

a) ústnímu zkoušení

b) opakování ve skupinách (rozdají se karty otázkou navrch a žák si vybírá, na co chce odpovídat)

c) opakování jednotlivě (např. pokud má žák hotovou práci dřív, než ostatní – sám si může zkontrolovat správnou odpověď)

d) skupiny – „moderátor“ přečte otázku a kdo na ni odpoví dřív, vyhrává kartu. Žák s nejvíce kartami vyhrává hru.

  • - pokud si karty vytisknete jednostranně (otázky a odpovědi zvlášť), můžete je využít k:

a) pexeso (žáci hledají otázku a odpověď)

b) jednoduché deskové hře, pokud si vytvoříte hrací plochu – žáci se poté pohybují po ploše a odpovídají na otázky

Další produkty od autora Nikola Herpaiová

287220
Nezařazené k předmětu
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Pravidla třídy
14 pravidel s koťátky v pozadí. Pravidla vyvěste na dobře viditelném místě, nejlépe vpředu ve třídě, aby je měly děti na
25.00 Kč
208432
Anglický jazyk
4., 5., 6.
Didaktické hry
4 herní plány na procvičení gramatiky - like, can, to be - otázky a krátké odpovědi + slovíček - školní potřeby
25.00 Kč
351548
Nezařazené k předmětu
MŠ, Školní družina, ZŠ – 1. STUPEŇ
Výzdoba třídy
Pomůcka pro děti, kterým dělají problém ručičkové hodiny. Okvětní lístky zalaminujte a vystřihněte. Vyvěste okvětní
30.00 Kč
342175
Dějepis
7., ZŠ – 2. STUPEŇ
Já mám, kdo má
KOLÍČKOVÁNÍ 20 kartiček na procvičení reformace a protireformace. Řešení přehněte dozadu, aby nebylo vidět. Celou kartu
35.00 Kč
Přemyslovci - trimino, flashcards, kolíčkování Přemyslovci - trimino, flashcards, kolíčkování
Obsah: 1 trimino 32 karet na kolíčkování 35 otázek a 35 odpovědí na kartičkách Jak soubor používat: KOLÍČKOVÁNÍ: Řešení přehněte dozadu, aby nebylo vidět. Celou kartu zalaminujte. Žáci si vezmou kolíčky a kolíčkem označí správnou odpověď. Poté si mohou práci sami zkontrolovat, jelikož u správného řešení je na druhé straně karty fajfka. TRIMINO: Trimino je variantou domina. Na každé ze tří stran je vepsán pojem a žáci mají přiřadit druhý trojúhelník tak, aby se setkal panovník s jeho popisem. Když žáci vše poskládají správně, vyjde jim souměrný obrazec. Toto trimino tedy může být použito i jako samostatná práce, jelikož žáci si budou moct sami zkontrolovat, jestli postupovali správně. Úkolem učitele je tedy rozstříhat velký trojúhelník na malé trojúhelníky, a poté je práce na dětech. FLASHCARDS: Karty se dají využít několika způsoby. Pro každý způsob se vyplatí, když si je předem zalaminujete. - pokud si karty vytisknete oboustranně, můžete je využít k: a) ústnímu zkoušení b) opakování ve skupinách (rozdají se karty otázkou navrch a žák si vybírá, na co chce odpovídat) c) opakování jednotlivě (např. pokud má žák hotovou práci dřív, než ostatní – sám si může zkontrolovat správnou odpověď) d) skupiny – „moderátor“ přečte otázku a kdo na ni odpoví dřív, vyhrává kartu. Žák s nejvíce kartami vyhrává hru. - pokud si karty vytisknete jednostranně (otázky a odpovědi zvlášť), můžete je využít k: a) pexeso (žáci hledají otázku a odpověď) b) jednoduché deskové hře, pokud si vytvoříte hrací plochu – žáci se poté pohybují po ploše a odpovídají na otázky
UUCZ-241491
Dějepis>Skládačky>Kolíčkování>Ostatní>6.>7.
45.00