Poznej Přemyslovce + trimino

Předmět:
Kategorie:
Počet stran:
4
Velikost: 38.03 KB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
13. 1. 2023
Cena:
30 Kč vč. DPH
Sdílet:

Poznej Přemyslovce

Hra na zopakování panovníků z rodu Přemyslovců. Obdoba známé hry tabu. Žák si vylosuje kartičku a snaží se spolužákům popsat daného panovníka. Na kartičce jsou uvedeny údaje, které má žák říct, stejně jako údaje, které říct nesmí. Kdo uhodne panovníka, losuje další kartičku a popisuje panovníka. Hru můžete hrát s celou třídou nebo ve skupinkách. Pokud chcete těžší verzi, můžete odstřihnout část "použij" a hrát ji jako klasické tabu.

Trimino

Trimino je variantou domina. Na každé ze tří stran je vepsán pojem a žáci mají přiřadit druhý trojúhelník tak, aby se setkal panovník s jeho popisem. Když žáci vše poskládají správně, vyjde jim souměrný obrazec. Toto trimino tedy může být použito i jako samostatná práce, jelikož žáci si budou moct sami zkontrolovat, jestli postupovali správně. Úkolem učitele je tedy rozstříhat velký trojúhelník na malé trojúhelníky, a poté je práce na dětech.

Další produkty od autora Nikola Herpaiová

254956
Anglický jazyk
SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Netradiční zábavná hra na procvičení minulého času. Dvě možnosti, jak použít kartičky - ke hře dle pravidel (Můžete z
35.00 Kč
370737
Dějepis
ZŠ – 2. STUPEŇ
Skládačky
Návod k použití: pokud chcete, aby si žáci mohli sami zkontrolovat, jestli postupovali správně, napište ze zadní strany
25.00 Kč
246939
Anglický jazyk
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Kolíčkování
100 karet s jednoduchými větami na procvičení slovesa "to be". Vhodné pro začátečníky.
25.00 Kč
222002
Anglický jazyk
4., 5., 6.
Pexeso
Slovíčka: nervous, scared, angry, tired, hungry, excited, sad, hot, happy, bored, cold, thirsty TRIPEXESO Varianta
25.00 Kč
Poznej Přemyslovce + trimino Poznej Přemyslovce + trimino
Poznej Přemyslovce Hra na zopakování panovníků z rodu Přemyslovců. Obdoba známé hry tabu. Žák si vylosuje kartičku a snaží se spolužákům popsat daného panovníka. Na kartičce jsou uvedeny údaje, které má žák říct, stejně jako údaje, které říct nesmí. Kdo uhodne panovníka, losuje další kartičku a popisuje panovníka. Hru můžete hrát s celou třídou nebo ve skupinkách. Pokud chcete těžší verzi, můžete odstřihnout část "použij" a hrát ji jako klasické tabu. Trimino Trimino je variantou domina. Na každé ze tří stran je vepsán pojem a žáci mají přiřadit druhý trojúhelník tak, aby se setkal panovník s jeho popisem. Když žáci vše poskládají správně, vyjde jim souměrný obrazec. Toto trimino tedy může být použito i jako samostatná práce, jelikož žáci si budou moct sami zkontrolovat, jestli postupovali správně. Úkolem učitele je tedy rozstříhat velký trojúhelník na malé trojúhelníky, a poté je práce na dětech.
UUCZ-239956
Dějepis>Ostatní>ZŠ – 1. STUPEŇ>ZŠ – 2. STUPEŇ
30.00