PRACOVNÍ LISTY PODZIMNÍ GRAFOMOTORIKA

Předmět:
Téma:
Počet stran:
18
Velikost: 14.36 MB
Nahráno:
Naposledy upraveno:
15. 9. 2023
Cena:
35 Kč vč. DPH
Sdílet:

Pracovní listy Podzimní grafomotorika

Grafomotorika je souhrn dovedností spojených s psaním, kreslením a manipulací s nástroji na psaní, jako jsou tužky, pastelky nebo štětce. Tato dovednost zahrnuje koordinaci oko-ruka, kontrolu pohybu ruky a prstů, a také schopnost vytvářet různé linie a tvary.

Rozvoj grafomotoriky je klíčovým prvkem ve vývoji dětí, protože se týká jejich schopnosti komunikovat písmem a obrazem. Když dítě rozvíjí grafomotorické dovednosti, učí se lépe kontrolovat jemné pohyby ruky a prstů, což je nezbytné pro správné psaní písmen, čísel a tvorbu obrázků.

Některé z grafomotorických dovedností zahrnují:

  1. Motorika ruky a prstů: Základem pro správné psaní a kreslení je schopnost kontrolovat a koordinovat pohyby prstů .

  2. Zraková a ruční koordinace: Dítě se učí sledovat očima linii, kterou píše nebo kreslí, a současně ji kontrolovat rukou.

  3. Vytváření tvarů a linii: Grafomotorika zahrnuje schopnost vytvářet různé tvary, linie a oblouky, které jsou základem pro tvorbu písmen a obrázků.

  4. Stabilita a síla ruky: Dítě se učí udržovat stabilní ruku během psaní a kreslení, a zároveň používat dostatečnou sílu pro správný tlak nástroje na papír.

v pracovních listech najdete několik listů na základní procvičení různých stylů tahů a poté jednotlivé listy s obrázky a textem (tiskacími písmeny) Vybírat můžete mezi jednoduššími motivy až po ty složitější. 

Obsahuje grafomotorické pracovní listy: houba, list, žalud, aktovka, pastelka, veverka, dýně, strašák, jablko, sova, kukuřice, mrkev a hrozno. 

Obrázky je vhodné nakonec vymalovat 

obsahuje 19 stran A4

možnost černobílého tisku

Další produkty od autora VERDAEL (Veronika Štěrbová)

2832
Český jazyk
MŠ - předškoláci, ZŠ – 1. STUPEŇ, Speciální pedagogika
Didaktické hry
Hra pro více hráčů, ideální pro skupinku, obsahuje 28 karet zaměřených na abecedu a počáteční písmena ve slově, která se
30.00 Kč
291858
Přírodověda
Školní družina, MŠ - předškoláci, ZŠ – 1. STUPEŇ
Výzdoba třídy
Životní cykly mají děti seznámit s jednotlivými vývojovými stádii živočichů a rostlin v lese. Jiný je životní cyklus u
115.00 Kč
3387
Nezařazené k předmětu
MŠ, MŠ - předškoláci, SŠ, ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ, Speciální pedagogika
Ostatní
PEXESO s halloweenskou tématikou. 25 párů. Nastavené pro oboustranný tisk. S prázdnými okénky i pro dotvoření vlastních
25.00 Kč
17009
Prvouka
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci
Pexeso
Sada pro děti od cca 4 let Sada slouží pro procvičení dovedností hravou formou. Seznámí děti se stopami hospodářských
80.00 Kč
PRACOVNÍ LISTY PODZIMNÍ GRAFOMOTORIKA PRACOVNÍ LISTY PODZIMNÍ GRAFOMOTORIKA
Pracovní listy Podzimní grafomotorika Grafomotorika je souhrn dovedností spojených s psaním, kreslením a manipulací s nástroji na psaní, jako jsou tužky, pastelky nebo štětce. Tato dovednost zahrnuje koordinaci oko-ruka, kontrolu pohybu ruky a prstů, a také schopnost vytvářet různé linie a tvary. Rozvoj grafomotoriky je klíčovým prvkem ve vývoji dětí, protože se týká jejich schopnosti komunikovat písmem a obrazem. Když dítě rozvíjí grafomotorické dovednosti, učí se lépe kontrolovat jemné pohyby ruky a prstů, což je nezbytné pro správné psaní písmen, čísel a tvorbu obrázků. Některé z grafomotorických dovedností zahrnují: Motorika ruky a prstů: Základem pro správné psaní a kreslení je schopnost kontrolovat a koordinovat pohyby prstů . Zraková a ruční koordinace: Dítě se učí sledovat očima linii, kterou píše nebo kreslí, a současně ji kontrolovat rukou. Vytváření tvarů a linii: Grafomotorika zahrnuje schopnost vytvářet různé tvary, linie a oblouky, které jsou základem pro tvorbu písmen a obrázků. Stabilita a síla ruky: Dítě se učí udržovat stabilní ruku během psaní a kreslení, a zároveň používat dostatečnou sílu pro správný tlak nástroje na papír. v pracovních listech najdete několik listů na základní procvičení různých stylů tahů a poté jednotlivé listy s obrázky a textem (tiskacími písmeny) Vybírat můžete mezi jednoduššími motivy až po ty složitější.  Obsahuje grafomotorické pracovní listy: houba, list, žalud, aktovka, pastelka, veverka, dýně, strašák, jablko, sova, kukuřice, mrkev a hrozno.  Obrázky je vhodné nakonec vymalovat  obsahuje 19 stran A4 možnost černobílého tisku
UUCZ-366425
Grafomotorika>Omalovánky>Pracovní listy>MŠ>Školní družina>MŠ - předškoláci>1.>Podzim
35.00