PRACOVNÍ LISTY PODZIMNÍ GRAFOMOTORIKA

Předmět:
Téma:
Počet stran:
18
Velikost: 14.36 MB
Typ souboru: pdf
Nahráno:
Naposledy upraveno:
30. 12. 2023
Sdílet:

Pracovní listy Podzimní grafomotorika

Grafomotorika je souhrn dovedností spojených s psaním, kreslením a manipulací s nástroji na psaní, jako jsou tužky, pastelky nebo štětce. Tato dovednost zahrnuje koordinaci oko-ruka, kontrolu pohybu ruky a prstů, a také schopnost vytvářet různé linie a tvary.

Rozvoj grafomotoriky je klíčovým prvkem ve vývoji dětí, protože se týká jejich schopnosti komunikovat písmem a obrazem. Když dítě rozvíjí grafomotorické dovednosti, učí se lépe kontrolovat jemné pohyby ruky a prstů, což je nezbytné pro správné psaní písmen, čísel a tvorbu obrázků.

Některé z grafomotorických dovedností zahrnují:

  1. Motorika ruky a prstů: Základem pro správné psaní a kreslení je schopnost kontrolovat a koordinovat pohyby prstů .

  2. Zraková a ruční koordinace: Dítě se učí sledovat očima linii, kterou píše nebo kreslí, a současně ji kontrolovat rukou.

  3. Vytváření tvarů a linii: Grafomotorika zahrnuje schopnost vytvářet různé tvary, linie a oblouky, které jsou základem pro tvorbu písmen a obrázků.

  4. Stabilita a síla ruky: Dítě se učí udržovat stabilní ruku během psaní a kreslení, a zároveň používat dostatečnou sílu pro správný tlak nástroje na papír.

v pracovních listech najdete několik listů na základní procvičení různých stylů tahů a poté jednotlivé listy s obrázky a textem (tiskacími písmeny) Vybírat můžete mezi jednoduššími motivy až po ty složitější. 

Obsahuje grafomotorické pracovní listy: houba, list, žalud, aktovka, pastelka, veverka, dýně, strašák, jablko, sova, kukuřice, mrkev a hrozno. 

Obrázky je vhodné nakonec vymalovat.

Jedná se o výukový - vzdělávací materiál pro MŠ i ZŠ  a je vytvořen tak, aby sloužil k naplňování vzdělávacích záměrů a dosahování vzdělávacích cílů pro pedagogicko-didaktický proces.

obsahuje 19 stran A4

možnost černobílého tisku

Další produkty od autora VERDAEL (Veronika Štěrbová)

116964
Přírodověda
Školní družina, MŠ - předškoláci, ZŠ – 1. STUPEŇ
Ostatní
Sada žába Sada je určená pro všechny malé objevitele, které zajímají žabky, jejich druhy, životní cyklus a stavba těla
60.00 Kč
487456
Vlastivěda
Školní družina, MŠ - předškoláci, ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Ostatní
24 DEMONSTRAČNÍCH oboustranných KARET MASOPUST soubor obsahuje 24 oboustranných demonstračních karet ve velikosti A6 (4
74.98 Kč
45155
Přírodověda
Školní družina, MŠ - předškoláci, ZŠ – 1. STUPEŇ
Ostatní
Můj atlas hub je malá příručka seznamující dítě s 24 houbami. Jedlými, nejedlými i jedovatými. Součástí knihy je 24
65.00 Kč
296108
Nezařazené k předmětu
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Venkovní učení - stezky, badatelská výuka, terénní výuka
ČARODĚJNICKÝ SLET bojovka je určená dětem cca od 8 let. Hrát ji mohou i menší děti, ale je nutný doprovod dospělého a
128.00 Kč
PRACOVNÍ LISTY PODZIMNÍ GRAFOMOTORIKA PRACOVNÍ LISTY PODZIMNÍ GRAFOMOTORIKA
Pracovní listy Podzimní grafomotorika Grafomotorika je souhrn dovedností spojených s psaním, kreslením a manipulací s nástroji na psaní, jako jsou tužky, pastelky nebo štětce. Tato dovednost zahrnuje koordinaci oko-ruka, kontrolu pohybu ruky a prstů, a také schopnost vytvářet různé linie a tvary. Rozvoj grafomotoriky je klíčovým prvkem ve vývoji dětí, protože se týká jejich schopnosti komunikovat písmem a obrazem. Když dítě rozvíjí grafomotorické dovednosti, učí se lépe kontrolovat jemné pohyby ruky a prstů, což je nezbytné pro správné psaní písmen, čísel a tvorbu obrázků. Některé z grafomotorických dovedností zahrnují: Motorika ruky a prstů: Základem pro správné psaní a kreslení je schopnost kontrolovat a koordinovat pohyby prstů . Zraková a ruční koordinace: Dítě se učí sledovat očima linii, kterou píše nebo kreslí, a současně ji kontrolovat rukou. Vytváření tvarů a linii: Grafomotorika zahrnuje schopnost vytvářet různé tvary, linie a oblouky, které jsou základem pro tvorbu písmen a obrázků. Stabilita a síla ruky: Dítě se učí udržovat stabilní ruku během psaní a kreslení, a zároveň používat dostatečnou sílu pro správný tlak nástroje na papír. v pracovních listech najdete několik listů na základní procvičení různých stylů tahů a poté jednotlivé listy s obrázky a textem (tiskacími písmeny) Vybírat můžete mezi jednoduššími motivy až po ty složitější.  Obsahuje grafomotorické pracovní listy: houba, list, žalud, aktovka, pastelka, veverka, dýně, strašák, jablko, sova, kukuřice, mrkev a hrozno.  Obrázky je vhodné nakonec vymalovat. Jedná se o výukový - vzdělávací materiál pro MŠ i ZŠ  a je vytvořen tak, aby sloužil k naplňování vzdělávacích záměrů a dosahování vzdělávacích cílů pro pedagogicko-didaktický proces. obsahuje 19 stran A4 možnost černobílého tisku
UUCZ-366425
Grafomotorika>Omalovánky>Pracovní listy>MŠ>Školní družina>MŠ - předškoláci>1.>Podzim
35.00