Hledání na internetu - procvičování do informatiky

Předmět:
Kategorie:
Počet stran:
23
Velikost: 765.66 KB
Typ souboru: zip
Nahráno:
Naposledy upraveno:
28. 12. 2023
Sdílet:

Úkoly jsou zadávány tak, aby žáci byli schopni orientovat se ve světě internetu za účelem získání potřebných informací pro fungování v reálném životě. Najdete zde otázky na adresu lékaře, cenu služeb, hledání ve struktuře organizace, orientace ve struktuře webu, hledání spojů a trasy aj. Některá cvičení jsou lehčí, některá těžší (dle ročníku), většina má strukturu tabulky, pár jich je rozepsáno do vět či odstavců.

V tomto materiálu najdete 14 možných úkolů k procvičení vyhledávání na internetu, z toho 8 jich je samostatných 3 jsou ve verzi A a B s podobnými zadáními. Využijete jej průřezově od cca 5. ročníku po 9. ročník

Materiál Vám může sloužit jako cvičení v hodinách, domácí úkol, úkol pro „rychlíky“, test aj. Můžete jej zadávat online i tištěný dle vašich kritérií.

          Každé cvičení je doplněno o řešení, ale vzhledem k povaze úkolů se mohou odpovědi měnit (např. nové ordinační hodiny, změna ministra aj.), proto vám předkládám materiál i ve verzi .docx, abyste si otázky mohly případně upravovat.

VÝUKOVÝ MATERIÁL - cíle: informační gramotnost, klíčová slova, vyhledávání  na internetu 

3534
Český jazyk - literatura
6., 7., 8., 9., SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
11 pracovní listů z české a světové literatury pro žáky 6. - 9. třídy texty jsem vybírala tak, aby se mi neopakovaly s
65.00 Kč
406072
Český jazyk
SŠ, ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Já mám, kdo má
Známá hra Kdo má...Já mám...na přísloví. 60 kartiček k procvičení a zapamatování klasických českých přísloví v krásném
55.00 Kč
119587
Český jazyk - čtení
SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Materiál slouží jako startér do hodin literatury a dílny čtení - podněcuje žáky přemýšlet nad obsahem četby v
45.00 Kč
3573
Český jazyk
6., 7., 8., 9., ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
10 pracovních listů neliterárního charakteru včetně klíče k procvičení čtenářské gramotnosti. Najdete zde účtenku od
65.00 Kč
Hledání na internetu - procvičování do informatiky Hledání na internetu - procvičování do informatiky
Úkoly jsou zadávány tak, aby žáci byli schopni orientovat se ve světě internetu za účelem získání potřebných informací pro fungování v reálném životě. Najdete zde otázky na adresu lékaře, cenu služeb, hledání ve struktuře organizace, orientace ve struktuře webu, hledání spojů a trasy aj. Některá cvičení jsou lehčí, některá těžší (dle ročníku), většina má strukturu tabulky, pár jich je rozepsáno do vět či odstavců. V tomto materiálu najdete 14 možných úkolů k procvičení vyhledávání na internetu, z toho 8 jich je samostatných 3 jsou ve verzi A a B s podobnými zadáními. Využijete jej průřezově od cca 5. ročníku po 9. ročník Materiál Vám může sloužit jako cvičení v hodinách, domácí úkol, úkol pro „rychlíky“, test aj. Můžete jej zadávat online i tištěný dle vašich kritérií.           Každé cvičení je doplněno o řešení, ale vzhledem k povaze úkolů se mohou odpovědi měnit (např. nové ordinační hodiny, změna ministra aj.), proto vám předkládám materiál i ve verzi .docx, abyste si otázky mohly případně upravovat. VÝUKOVÝ MATERIÁL - cíle: informační gramotnost, klíčová slova, vyhledávání  na internetu 
UUCZ-6336
Informatika>Pracovní listy>5.>ZŠ – 2. STUPEŇ
60.00