Zlomky - ČTVERCE

Ročník:
Počet stran:
5
Velikost: 12.93 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
12. 10. 2023
Cena:
32 Kč vč. DPH
Sdílet:

Tento materiál slouží jako zábavné procvičování základních zlomků. Materiál obsahuje 2 velké čtverce po 16 menších čtvercích. Žáci řeší příklady a postupně opět skládají jeden velký čtverec.

Po vytisknutí doporučuji materiál zalaminovat, aby bylo možné ho opakovaně používat, následně je potřeba ho rozstříhat.

Jak s materiálem pracovat:

Žáci mohou pracovat samostatně nebo ve dvojicích. Dostanou vždy všech 16 rozstříhaných čtverečků. Řeší matematické úkoly na čtverečcích a postupně přidávají další a další čtverečky, které navazují na sebe na základě vyřešených příkladů. Pokud vše správně vyřeší, znovu vytvoří tvar velkého, původního čtverce.

Pro koho je materiál vhodný:

Materiál je zvláště vhodný pro rychlé studenty na konci hodiny, kteří již dokončili všechny přidělené úkoly. Lze ho také použít jako aktivitu na začátku hodiny pro opakování učiva nebo jako zahřívací aktivitu pro nastartování přemýšlení.

Část materiálu je k dispozici barevná (pro snazší pochopení) i černobílá.

Materiál je opatřen v každém rohu obrázkem, venkovní strany zůstávají bez příkladu, u barevné verze na sebe barvy logicky navazují. Je to snadnější jak pro žáky, tak pro rychlou kontrolu učitelem. Černobílá verze je pro žáky náročnější, není zde žádná vizuální nápověda.

Doba hry: 5-10 minut

Další produkty od autora Monika Vojtová

389724
Matematika
2., 3., 4., 5.
Didaktické hry
Materiál obsahu 2 hrací pole se 121 políčky s příklady pro klasickou hru piškvorky . Slouží k procvičení sčítání a
28.00 Kč
390510
Matematika
2., 3., 4., 5.
Didaktické hry
Materiál slouží jako zábavné procvičování násobení a dělení formou skupinové hry. Jedná se o hrací desku s více jak 80
32.00 Kč
418310
Matematika
2.
Didaktické hry
Tento materiál slouží jako zábavné procvičování sčítání a odčítání do 100 bez přechodu 10 formou pohybové hry s luštěním
28.00 Kč
388403
Matematika
3., 4., 5.
Didaktické hry
Materiál obsahu 2 hrací pole se 121 políčky s příklady pro klasickou hru piškvorky . Slouží k procvičení násobení a
28.00 Kč
Zlomky - ČTVERCE Zlomky - ČTVERCE
Tento materiál slouží jako zábavné procvičování základních zlomků. Materiál obsahuje 2 velké čtverce po 16 menších čtvercích. Žáci řeší příklady a postupně opět skládají jeden velký čtverec. Po vytisknutí doporučuji materiál zalaminovat, aby bylo možné ho opakovaně používat, následně je potřeba ho rozstříhat. Jak s materiálem pracovat: Žáci mohou pracovat samostatně nebo ve dvojicích. Dostanou vždy všech 16 rozstříhaných čtverečků. Řeší matematické úkoly na čtverečcích a postupně přidávají další a další čtverečky, které navazují na sebe na základě vyřešených příkladů. Pokud vše správně vyřeší, znovu vytvoří tvar velkého, původního čtverce. Pro koho je materiál vhodný: Materiál je zvláště vhodný pro rychlé studenty na konci hodiny, kteří již dokončili všechny přidělené úkoly. Lze ho také použít jako aktivitu na začátku hodiny pro opakování učiva nebo jako zahřívací aktivitu pro nastartování přemýšlení. Část materiálu je k dispozici barevná (pro snazší pochopení) i černobílá. Materiál je opatřen v každém rohu obrázkem, venkovní strany zůstávají bez příkladu, u barevné verze na sebe barvy logicky navazují. Je to snadnější jak pro žáky, tak pro rychlou kontrolu učitelem. Černobílá verze je pro žáky náročnější, není zde žádná vizuální nápověda. Doba hry: 5-10 minut
UUCZ-391526
Matematika - geometrie>Didaktické hry>Skládačky>4.>5.
32.00