Zlomky - ČTVERCE

Ročník:
Počet stran:
5
Velikost: 12.93 MB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
12. 10. 2023
Sdílet:

Tento materiál slouží jako zábavné procvičování základních zlomků. Materiál obsahuje 2 velké čtverce po 16 menších čtvercích. Žáci řeší příklady a postupně opět skládají jeden velký čtverec.

Po vytisknutí doporučuji materiál zalaminovat, aby bylo možné ho opakovaně používat, následně je potřeba ho rozstříhat.

Jak s materiálem pracovat:

Žáci mohou pracovat samostatně nebo ve dvojicích. Dostanou vždy všech 16 rozstříhaných čtverečků. Řeší matematické úkoly na čtverečcích a postupně přidávají další a další čtverečky, které navazují na sebe na základě vyřešených příkladů. Pokud vše správně vyřeší, znovu vytvoří tvar velkého, původního čtverce.

Pro koho je materiál vhodný:

Materiál je zvláště vhodný pro rychlé studenty na konci hodiny, kteří již dokončili všechny přidělené úkoly. Lze ho také použít jako aktivitu na začátku hodiny pro opakování učiva nebo jako zahřívací aktivitu pro nastartování přemýšlení.

Část materiálu je k dispozici barevná (pro snazší pochopení) i černobílá.

Materiál je opatřen v každém rohu obrázkem, venkovní strany zůstávají bez příkladu, u barevné verze na sebe barvy logicky navazují. Je to snadnější jak pro žáky, tak pro rychlou kontrolu učitelem. Černobílá verze je pro žáky náročnější, není zde žádná vizuální nápověda.

Doba hry: 5-10 minut

Další produkty od autora Monika Vojtová

388560
Anglický jazyk
4., 5., 6., 7.
Didaktické hry
Materiál slouží k zábavnému procvičování Přítomného času prostého (Present simple) formou hry TRIMINA. TRIMINA jsou sady
28.00 Kč
449446
Matematika
3., 4., 5.
Didaktické hry
Materiál slouží jako zábavné procvičování sčítání a odčítáni do 1000. formou stolní hry a karet binga ve třech různých
36.00 Kč
581176
Anglický jazyk
4., 5.
Běhací diktát
Materiál slouží k procvičení PŘÍTOMNÉHO ČASU PRŮBĚHOVÉHO v angličtině hravou formou pomocí běhacího diktátu a spousty
32.00 Kč
388563
Anglický jazyk
4., 5., 6., 7.
Didaktické hry
Materiál slouží k zábavnému procvičování Přítomného času průběhového (Present continuous) formou hry TRIMINA. TRIMINA
28.00 Kč
Zlomky - ČTVERCE Zlomky - ČTVERCE
Tento materiál slouží jako zábavné procvičování základních zlomků. Materiál obsahuje 2 velké čtverce po 16 menších čtvercích. Žáci řeší příklady a postupně opět skládají jeden velký čtverec. Po vytisknutí doporučuji materiál zalaminovat, aby bylo možné ho opakovaně používat, následně je potřeba ho rozstříhat. Jak s materiálem pracovat: Žáci mohou pracovat samostatně nebo ve dvojicích. Dostanou vždy všech 16 rozstříhaných čtverečků. Řeší matematické úkoly na čtverečcích a postupně přidávají další a další čtverečky, které navazují na sebe na základě vyřešených příkladů. Pokud vše správně vyřeší, znovu vytvoří tvar velkého, původního čtverce. Pro koho je materiál vhodný: Materiál je zvláště vhodný pro rychlé studenty na konci hodiny, kteří již dokončili všechny přidělené úkoly. Lze ho také použít jako aktivitu na začátku hodiny pro opakování učiva nebo jako zahřívací aktivitu pro nastartování přemýšlení. Část materiálu je k dispozici barevná (pro snazší pochopení) i černobílá. Materiál je opatřen v každém rohu obrázkem, venkovní strany zůstávají bez příkladu, u barevné verze na sebe barvy logicky navazují. Je to snadnější jak pro žáky, tak pro rychlou kontrolu učitelem. Černobílá verze je pro žáky náročnější, není zde žádná vizuální nápověda. Doba hry: 5-10 minut
UUCZ-391526
Matematika - geometrie>Didaktické hry>Skládačky>4.>5.
32.00