Pexeso - akademické tituly

Předmět:
Počet stran:
6
Velikost: 516.12 KB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
26. 12. 2023
Sdílet:

Nabízím hru PEXESO určenou k procvičování akademických titulů.

Hru PEXESO používám již léta, nejprve jsem začala v hodinách německého jazyka, kdy žáci hledali dvojice slov (překlad české x německé). Protože je mojí aprobací hlavně čeština, pokoušela jsem se vymyslet podobné procvičování i do těchto hodin a žáky tím pobavit. Hra je určená spíše pro druhý stupeň, protože v tomto věku by měli žáci již znát všechny akademické tituly. Pexeso používám kdykoliv, jednak v hodinách, kdy se zrovna probírají zkratky a zkratková slova, ale i v suplovacích.

Popis hry:

Pexeso je určené pro 2 – 4 hráče. Aby žák získal dvojici, musí spojit správnou zkratku titulu s  vysvětlením. Žáci se vzájemně kontrolují. Výsledky správných dvojic doporučuji dát žákům k prostudování před hrou a následně jim je odebrat. Po hře si vše zkontrolují společně a za všechny špatné odpovědi si odeberou bod.

Doporučená příprava:

Kartičky je nejlepší vytisknout jednostranně a „slepit“ je pomocí zalaminování. Docílíte tím jejich neprůhlednost. Pexeso obsahuje celkem 21 dvojic (42 kartiček) + jejich řešení. Doporučuji vytisknout několikrát, tím může procvičovat celá třída po menších skupinách.

Jedná se o vzdělávací materiál pro základní školu, jehož cílem je procvičení a osvojení si probíraného učiva.

Další produkty od autora Petra Navrátilová

720
Český jazyk - literatura
6., 7., 8., 9., SŠ, ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Nabízím hru LITERÁRNÍ KVARTETO určenou k procvičování literárních děl, autorů a pojmů. Hru LITERÁRNÍ KVARTETO používám v
40.00 Kč
134942
Český jazyk - čtení
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Nyní před sebou máte celkem 8 pracovních listů (5 bajek) zaměřených na pochopení textu. Žáci zde mají za úkol doplnit
45.00 Kč
707
Český jazyk
7., 8., 9., SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Nabízím hru Trollí cestou s češtinou určenou k procvičování vedlejších vět. Deskovky jsou v dnešní době velmi oblíbené
55.00 Kč
202954
Informatika
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Pracovní listy vhodné pro výchovné (kariérní) poradce na školách, nebo do hodin informatiky/občanské výchovy - práce s
25.00 Kč
Pexeso - akademické tituly Pexeso - akademické tituly
Nabízím hru PEXESO určenou k procvičování akademických titulů. Hru PEXESO používám již léta, nejprve jsem začala v hodinách německého jazyka, kdy žáci hledali dvojice slov (překlad české x německé). Protože je mojí aprobací hlavně čeština, pokoušela jsem se vymyslet podobné procvičování i do těchto hodin a žáky tím pobavit. Hra je určená spíše pro druhý stupeň, protože v tomto věku by měli žáci již znát všechny akademické tituly. Pexeso používám kdykoliv, jednak v hodinách, kdy se zrovna probírají zkratky a zkratková slova, ale i v suplovacích. Popis hry: Pexeso je určené pro 2 – 4 hráče. Aby žák získal dvojici, musí spojit správnou zkratku titulu s  vysvětlením. Žáci se vzájemně kontrolují. Výsledky správných dvojic doporučuji dát žákům k prostudování před hrou a následně jim je odebrat. Po hře si vše zkontrolují společně a za všechny špatné odpovědi si odeberou bod. Doporučená příprava: Kartičky je nejlepší vytisknout jednostranně a „slepit“ je pomocí zalaminování. Docílíte tím jejich neprůhlednost. Pexeso obsahuje celkem 21 dvojic (42 kartiček) + jejich řešení. Doporučuji vytisknout několikrát, tím může procvičovat celá třída po menších skupinách. Jedná se o vzdělávací materiál pro základní školu, jehož cílem je procvičení a osvojení si probíraného učiva.
UUCZ-728
Český jazyk>Didaktické hry>Pexeso>SŠ>ZŠ – 1. STUPEŇ>ZŠ – 2. STUPEŇ
25.00