Investor - matematicko ekonomická hra na procenta

Předmět:
Ročník:
7., 8., 9.,
Počet stran:
42
Velikost: 762.41 KB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
1. 2. 2023
Cena:
49 Kč vč. DPH
Sdílet:

Svižná karetní hra zaměřená na procvičení procent. Hra je inspirovaná investičními portály a investičními aplikacemi na telefonu.

V prvním kroku hry nejdříve hráč nadefinuje investiční rok, nárůsty a poklesy v měsících, poté vytáhne investovanou částku a následně se dávají žáci do výpočtů přírůstků a poklesů částek v jednotlivých měsících. Nakonec vypočítají celkový nárůst, či pokles hodnoty investice a také celkový procentní nárůst a pokles. Materiály slouží k procvičení práce s procenty při investování, přičemž se nárůsty a poklesy počítají neustále z jiného základu tak, jak to je u složeného úročení. 

V tomto materiálu naleznete postupně stránku s pracovním listem, který je určen pro žáky, a poté celé dvě sady karet potřebné pro hraní. První sada obsahuje karty s lehkou grafikou, jsou tedy nákladnější na tisk. Druhá sada má již grafiku odstraněnou pro levnější tisk. Zároveň zde také najdete pravidla této celkem jednoduché a svižné hry. Celkově tedy máte k dispozici 38 stran karet, 3 strany s průvodním slovem a pravidly a jednu stranu s pracovním listem. 

Další produkty od autora Jan Bratt

256743
Matematika
4., 5., 6., ZŠ – 1. STUPEŇ
Pracovní listy
Získáte 25 stran kolotočových rébusů, přičemž na každé straně je 6 karet. Tedy 150 karet různých rébusů se stupňující se
35.00 Kč
139709
Matematika
9., SŠ
Testy a písemky
Generátory desetiminutovek a testů při každém otevření vytvoří nový test, ve kterém získáte jak zcela nové zadání, tak i
29.00 Kč
175088
Fyzika
6., 7.
Testy a písemky
Získáte šest druhů testů, které zjišťují znalosti z oborů fyziky, z pochopení látek, těles a skupenství. Více v
29.00 Kč
253822
Matematika
3., 4., 5.
Didaktické hry
V materiálu naleznete obdélníkovanou, což je hra využívající dvě kostky k tvorbě obdélníků a procvičení výpočtů jejich
29.00 Kč
Investor - matematicko ekonomická hra na procenta Investor - matematicko ekonomická hra na procenta
Svižná karetní hra zaměřená na procvičení procent. Hra je inspirovaná investičními portály a investičními aplikacemi na telefonu. V prvním kroku hry nejdříve hráč nadefinuje investiční rok, nárůsty a poklesy v měsících, poté vytáhne investovanou částku a následně se dávají žáci do výpočtů přírůstků a poklesů částek v jednotlivých měsících. Nakonec vypočítají celkový nárůst, či pokles hodnoty investice a také celkový procentní nárůst a pokles. Materiály slouží k procvičení práce s procenty při investování, přičemž se nárůsty a poklesy počítají neustále z jiného základu tak, jak to je u složeného úročení.  V tomto materiálu naleznete postupně stránku s pracovním listem, který je určen pro žáky, a poté celé dvě sady karet potřebné pro hraní. První sada obsahuje karty s lehkou grafikou, jsou tedy nákladnější na tisk. Druhá sada má již grafiku odstraněnou pro levnější tisk. Zároveň zde také najdete pravidla této celkem jednoduché a svižné hry. Celkově tedy máte k dispozici 38 stran karet, 3 strany s průvodním slovem a pravidly a jednu stranu s pracovním listem. 
UUCZ-252346
Matematika>Didaktické hry>Pracovní listy>7.>8.>9.>SŠ
49.00