Zlomky - pracovní listy

Předmět:
Ročník:
5., 6., 7.
Kategorie:
Počet stran:
35
Velikost: 1.65 MB
Typ souboru: zip
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
27. 9. 2022
Sdílet:

Získejte sedm stran pracovních listů pro lepší uchopení problematiky zlomků. Součástí balení je pět dokumentů .pdf obsahující pracovní listy, které jsou mezi sebou lehce pozměněné.

Sedm pracovních listů bylo vytvořeno tak, aby sledovali, doplňovali a vysvětlovali zlomky a práci s nimi. Materiál můžete použít jako doplnění látky ve výuce, případně jako mustr samotné výuky.

Získáte 7 listů s následujícím zaměřením:

  1. list se zaměřuje na grafické pojetí zlomku. Nezačíná klasickým „čitatel, jmenovatel“, jelikož z praxe vím, že učitelé již mají svůj způsob vysvětlení. Grafické pojetí zlomku na vybarvovaných řadách a pizzách by mělo vést k prohloubení znalosti. Spodní část strany 1 je věnována znaménkům nerovnosti mezi zlomky při grafickém znázornění. Žáci nejprve vybarví příslušnou řadu a až následně rozhodnou, který zlomek je větší.
  2. list je věnován rozšiřování zlomků. Jsou zde čtyři úlohy k doplňování řad, ke kterému je potřeba rozšiřování zlomků. Poslední cvičení následně trénuje rozšíření zlomků tak, aby měly stejného jmenovatele (což je příprava na sčítání a odčítání)
  3. list je v podobném duchu jako list druhý, jen s tím rozdílem, že se zabývá krácením zlomků.
  4. list pojednává o celcích ve zlomcích, znovu představených na pizze. Žák musí postupně řešit problém se snědením dvou a půl pizzy (což je příprava na smíšený zlomek).
  5. list je věnován smíšenému zlomku. Nejdříve je zde cvičení na přepis ze smíšeného zlomku na klasický zlomek, poté obráceně. Jak vidíte, jednotlivé listy na sebe navazují.
  6. list se věnuje problematice sčítání a odčítání. Žákům je vysvětlen problém nutnosti shodného jmenovatele a poté je zde několik cvičení na vyzkoušení.
  7. list je věnován násobení a dělení. Nejdříve je představen proces násobení a následně i krácení výsledku do základního tvaru zlomku. Poté se věnuje dělení, které začíná převrácením zlomků a následně i procesem výpočtu. 

Další produkty od autora Jan Bratt

163947
Fyzika
4., 5., 6., 7.
Testy a písemky
V tomto materiálu naleznete 14 dokumentů v MS excel, které po otevření vygenerují nové tabulky, řetězy, či hvězdy
29.00 Kč
111461
Fyzika
6., 7., 8., 9., SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Testy a písemky
Získejte nekonečné množství desetiminutových testů včetně správných odpovědí díky generátoru testů na převody jednotek
29.00 Kč
268035
Matematika
2., 3.
Didaktické hry
V tomto dokumentu získáte materiály na procvičení násobilky od násobení číslem dva do dvanácti. Na každém listu získáte
30.00 Kč
177475
Matematika
7., 8., 9.
Testy a písemky
Získáte dokument v MS Excel, který při každém otevření vygeneruje novou sadu testů, čímž získáte nekonečné množství
29.00 Kč
Zlomky - pracovní listy Zlomky - pracovní listy
Získejte sedm stran pracovních listů pro lepší uchopení problematiky zlomků. Součástí balení je pět dokumentů .pdf obsahující pracovní listy, které jsou mezi sebou lehce pozměněné. Sedm pracovních listů bylo vytvořeno tak, aby sledovali, doplňovali a vysvětlovali zlomky a práci s nimi. Materiál můžete použít jako doplnění látky ve výuce, případně jako mustr samotné výuky. Získáte 7 listů s následujícím zaměřením: list se zaměřuje na grafické pojetí zlomku. Nezačíná klasickým „čitatel, jmenovatel“, jelikož z praxe vím, že učitelé již mají svůj způsob vysvětlení. Grafické pojetí zlomku na vybarvovaných řadách a pizzách by mělo vést k prohloubení znalosti. Spodní část strany 1 je věnována znaménkům nerovnosti mezi zlomky při grafickém znázornění. Žáci nejprve vybarví příslušnou řadu a až následně rozhodnou, který zlomek je větší. list je věnován rozšiřování zlomků. Jsou zde čtyři úlohy k doplňování řad, ke kterému je potřeba rozšiřování zlomků. Poslední cvičení následně trénuje rozšíření zlomků tak, aby měly stejného jmenovatele (což je příprava na sčítání a odčítání) list je v podobném duchu jako list druhý, jen s tím rozdílem, že se zabývá krácením zlomků. list pojednává o celcích ve zlomcích, znovu představených na pizze. Žák musí postupně řešit problém se snědením dvou a půl pizzy (což je příprava na smíšený zlomek). list je věnován smíšenému zlomku. Nejdříve je zde cvičení na přepis ze smíšeného zlomku na klasický zlomek, poté obráceně. Jak vidíte, jednotlivé listy na sebe navazují. list se věnuje problematice sčítání a odčítání. Žákům je vysvětlen problém nutnosti shodného jmenovatele a poté je zde několik cvičení na vyzkoušení. list je věnován násobení a dělení. Nejdříve je představen proces násobení a následně i krácení výsledku do základního tvaru zlomku. Poté se věnuje dělení, které začíná převrácením zlomků a následně i procesem výpočtu. 
UUCZ-186266
Matematika>Pracovní listy>5.>6.>7.
25.00