DIVADLO u Kocoura

Kategorie:
Téma:
Počet stran:
20
Velikost: 16.57 MB
Typ souboru: zip
Nahráno:
Naposledy upraveno:
30. 12. 2023
Sdílet:

Jedná se o výukový - vzdělávací materiál pro MŠ podle RVP PV a je vytvořen tak, aby sloužil k naplňování vzdělávacích záměrů a dosahování vzdělávacích cílů z oblasti:

  • Dítě a jeho tělo: rozvoj pohybových schopností a zdokonalování dovedností v oblasti jemné motoriky (koordinace a rozsahu pohybu, koordinace ruky a oka apod.), osvojení si věku přiměřených praktických dovedností
  • Dítě a jeho psychika: osvojení si některých poznatků a dovedností, rozvoj zájmu o další formy sdělení verbální i neverbální (hudební, pohybové), posilování přirozených poznávacích citů (zvídavosti, zájmu, radosti z objevování apod.), rozvoj schopnosti citové vztahy vytvářet, rozvíjet je a city plně prožívat, rozvoj řečových schopností a jazykových dovedností receptivních (vnímání, naslouchání, porozumění) i produktivních (výslovnosti, vytváření pojmů, mluvního projevu, vyjadřování)
  • Dítě a ten druhý: rozvoj kooperativních dovedností, seznamování s pravidly chování ve vztahu k druhému

 

Divadlo a dramatizace pohádek rozvíjí u dětí fantazii, představivost a tvořivost. Když nemůžeme s dětmi navštívit skutečné divadlo, pojďme jim vytvořit aspoň takové malé doma nebo ve školce.  

 

Součástí souboru je celkem pět kompletních pohádek

O VELKÉ ŘEPĚ

O ČERVENÉ KARKULCE

O TŘECH PRASÁTKÁCH

O PERNÍKOVÉ CHALOUPCE

O KOBLÍŽKOVI

 

Dále zde najdete POSTAVY NAVÍC, které když přidáte k uvedeným pohádkám, můžete si ještě zahrát

O BUDCE 

O BUDULÍNKOVI

 

nebo zazpívat spoustu lidových (nebo i umělých) písniček:

např. MĚLA BABKA ČTYŘI JABKA,

JÁ MÁM KONĚ VRANÝ KONĚ,

BĚŽELA OVEČKA nebo BĚŽÍ LIŠKA K TÁBORU apod.

 

Najdete zde tedy celkem 45 loutek (postavy + domečky) + stručné informace (návod, jak loutky vytvořit + nápady, jak s nimi dále pracovat + tipy na knihy s klasickými pohádkami, které máme doma). Součástí nejsou texty pohádek.

Další produkty od autora Kristýna Blaščíková

67370
Grafomotorika
Batole (1 - 3 roky), MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, 1.
Pracovní listy
Jedná se o výukový - vzdělávací materiál pro MŠ podle RVP PV a je vytvořen tak, aby sloužil k naplňování vzdělávacích
30.00 Kč
26349
Hudební výchova
Batole (1 - 3 roky), MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, 1., 2., Speciální pedagogika
Písničky, básničky
Jedná se o výukový - vzdělávací materiál pro MŠ podle RVP PV a je vytvořen tak, aby sloužil k naplňování vzdělávacích
66.00 Kč
4419
Matematika
MŠ, MŠ - předškoláci, 1., ZŠ – 1. STUPEŇ, Speciální pedagogika
Didaktické hry
Jedná se o výukový - vzdělávací materiál pro MŠ podle RVP PV a je vytvořen tak, aby sloužil k naplňování vzdělávacích
90.00 Kč
29080
Český jazyk
1., 2., Speciální pedagogika
Pexeso
Prostřednictvím aktivit v souboru se žáci učí poznávat a fixovat jednotlivé podoby psacích a tiskacích písmen. Hry vedou
90.00 Kč
DIVADLO u Kocoura DIVADLO u Kocoura
Jedná se o výukový - vzdělávací materiál pro MŠ podle RVP PV a je vytvořen tak, aby sloužil k naplňování vzdělávacích záměrů a dosahování vzdělávacích cílů z oblasti: Dítě a jeho tělo: rozvoj pohybových schopností a zdokonalování dovedností v oblasti jemné motoriky (koordinace a rozsahu pohybu, koordinace ruky a oka apod.), osvojení si věku přiměřených praktických dovedností Dítě a jeho psychika: osvojení si některých poznatků a dovedností, rozvoj zájmu o další formy sdělení verbální i neverbální (hudební, pohybové), posilování přirozených poznávacích citů (zvídavosti, zájmu, radosti z objevování apod.), rozvoj schopnosti citové vztahy vytvářet, rozvíjet je a city plně prožívat, rozvoj řečových schopností a jazykových dovedností receptivních (vnímání, naslouchání, porozumění) i produktivních (výslovnosti, vytváření pojmů, mluvního projevu, vyjadřování) Dítě a ten druhý: rozvoj kooperativních dovedností, seznamování s pravidly chování ve vztahu k druhému   Divadlo a dramatizace pohádek rozvíjí u dětí fantazii, představivost a tvořivost. Když nemůžeme s dětmi navštívit skutečné divadlo, pojďme jim vytvořit aspoň takové malé doma nebo ve školce.     Součástí souboru je celkem pět kompletních pohádek O VELKÉ ŘEPĚ O ČERVENÉ KARKULCE O TŘECH PRASÁTKÁCH O PERNÍKOVÉ CHALOUPCE O KOBLÍŽKOVI   Dále zde najdete POSTAVY NAVÍC, které když přidáte k uvedeným pohádkám, můžete si ještě zahrát O BUDCE  O BUDULÍNKOVI   nebo zazpívat spoustu lidových (nebo i umělých) písniček: např. MĚLA BABKA ČTYŘI JABKA, JÁ MÁM KONĚ VRANÝ KONĚ, BĚŽELA OVEČKA nebo BĚŽÍ LIŠKA K TÁBORU apod.   Najdete zde tedy celkem 45 loutek (postavy + domečky) + stručné informace (návod, jak loutky vytvořit + nápady, jak s nimi dále pracovat + tipy na knihy s klasickými pohádkami, které máme doma). Součástí nejsou texty pohádek.
UUCZ-24808
Nezařazené k předmětu>Ostatní>Batole (1 - 3 roky)>MŠ>Školní družina>MŠ - předškoláci>1.>2.>Speciální pedagogika>Pohádky
100.00