Finanční gramotnost – FZP 08 Cena zboží a služeb

Počet stran:
17
Velikost: 5.44 MB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
2. 2. 2024
Sdílet:

Jak se tvoří cena zboží či služby? Jak sledovat cenovky? Jaký je rozdíl mezi cenou a hodnotou? Jaké základní marketingové taktiky jsou využívány při přípravě ceny nabídky? Studenti si formou hry na Business mohou vyzkoušet tvoření ceny zboží, vyplní si cenovku a vymyslí si obchodní slogan a marketingovou motivaci, aby se zboží lépe prodávalo. 

Cílem případové studie na úrovni Standardu finanční gramotnosti a vzdělávacích oborů je naučit se rozumět problematice cenotvorby produktů a služeb a zároveň pomoci rozvíjet kompetence nezbytné pro práci s rozpočtem. Co se skrývá za cenovým mechanismem? Jak sledovat cenovky zboží a služeb? Jaký je rozdíl mezi cenou a hodnotou? Jaké náklady ovlivňují cenu zboží a služeb? Jaké základní marketingové taktiky jsou využívány při přípravě ceny nabídky? Jak rozvíjet svůj pracovní zájem a jak si vyzkoušet realitu pracovního procesu nejen doma či ve škole? Ukažme dětem realitu podnikání, dejme jim prostor si vyzkoušet na vlastní kůži, že například práce takového youtubera rozhodně není procházka růžovým sadem.

Základní otázky k řešení studie:

  • Jak se tvoří cena zboží a služeb?
  • Jaké další náklady se mohou skrývat za cenou zboží a služeb?
  • Jaké marketingové taktiky se používají při cenotvorbě?
  • Jaký je rozdíl mezi cenou a hodnotou?
  • Chci být youtuber a mít pasivní příjem – je to reálné?

Případová studie je ukončena krátkým kvízem o 3 otázkách.

NÁKUPEM PŘÍPADOVÉ STUDIE ZÍSKÁTE OBSAH:

  • Základní kalkulace ceny zboží
  • Příprava cenovky zboží
  • Marketingové techniky
  • Rozdíl mezi hodnotou a cenou zboží
  • Realita youtubera

Případová studie je ukončena krátkým kvízem o 3 otázkách.

Celkový materiál má 17 stran – z toho případová studie 9.

Případová studie je JEDNA KAPITOLA z knihy Finanční zralost v praxi I

V materiálu najdete nejen obsah celé knihy, ale i jak s případovou studií pracovat, až následně je vámi zakoupená kapitola. 

Ukázkovou případovou studii – první kapitolu „01 Rodinný rozpočet“ si stáhněte ZDE – je to produkt ZDARMA.

Další produkty od autora Veronika Kalatova

450761
Nezařazené k předmětu
SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
AZ-kvíz
Dnešní doba si žádá větší EKO pozornost, nejen učit děti vypínat vodu, když si čistí zuby. Vtipný příběh a pochopení
88.00 Kč
452269
Nezařazené k předmětu
SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Přípravy hodiny/lekce
Studenti pochopí principy fungování podílových fondů a ETF, jak pracovat s poplatkovou politikou a kouzlo složeného
110.00 Kč
463686
Nezařazené k předmětu
SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Přípravy hodiny/lekce
Jak nepřicházet o své peníze? Jaké jsou má základní práva a povinnosti? Jak je možné se bránit, když nastane bezpráví
99.00 Kč
523390
Nezařazené k předmětu
7., 8., 9., SŠ
Pracovní listy
Skutečně znáte rozdíly mezi debetní a kreditní platební kartou? Jaké výhody a nevýhody tyto platební nástroje na sebe
66.00 Kč
Finanční gramotnost – FZP 08 Cena zboží a služeb Finanční gramotnost – FZP 08 Cena zboží a služeb
Jak se tvoří cena zboží či služby? Jak sledovat cenovky? Jaký je rozdíl mezi cenou a hodnotou? Jaké základní marketingové taktiky jsou využívány při přípravě ceny nabídky? Studenti si formou hry na Business mohou vyzkoušet tvoření ceny zboží, vyplní si cenovku a vymyslí si obchodní slogan a marketingovou motivaci, aby se zboží lépe prodávalo.  Cílem případové studie na úrovni Standardu finanční gramotnosti a vzdělávacích oborů je naučit se rozumět problematice cenotvorby produktů a služeb a zároveň pomoci rozvíjet kompetence nezbytné pro práci s rozpočtem. Co se skrývá za cenovým mechanismem? Jak sledovat cenovky zboží a služeb? Jaký je rozdíl mezi cenou a hodnotou? Jaké náklady ovlivňují cenu zboží a služeb? Jaké základní marketingové taktiky jsou využívány při přípravě ceny nabídky? Jak rozvíjet svůj pracovní zájem a jak si vyzkoušet realitu pracovního procesu nejen doma či ve škole? Ukažme dětem realitu podnikání, dejme jim prostor si vyzkoušet na vlastní kůži, že například práce takového youtubera rozhodně není procházka růžovým sadem. Základní otázky k řešení studie: Jak se tvoří cena zboží a služeb? Jaké další náklady se mohou skrývat za cenou zboží a služeb? Jaké marketingové taktiky se používají při cenotvorbě? Jaký je rozdíl mezi cenou a hodnotou? Chci být youtuber a mít pasivní příjem – je to reálné? Případová studie je ukončena krátkým kvízem o 3 otázkách. NÁKUPEM PŘÍPADOVÉ STUDIE ZÍSKÁTE OBSAH: Základní kalkulace ceny zboží Příprava cenovky zboží Marketingové techniky Rozdíl mezi hodnotou a cenou zboží Realita youtubera Případová studie je ukončena krátkým kvízem o 3 otázkách. Celkový materiál má 17 stran – z toho případová studie 9. Případová studie je JEDNA KAPITOLA z knihy Finanční zralost v praxi I.  V materiálu najdete nejen obsah celé knihy, ale i jak s případovou studií pracovat, až následně je vámi zakoupená kapitola.  Ukázkovou případovou studii – první kapitolu „01 Rodinný rozpočet“ si stáhněte ZDE – je to produkt ZDARMA.
UUCZ-450815
Nezařazené k předmětu>Pracovní listy>Přípravy hodiny/lekce>SŠ>ZŠ – 2. STUPEŇ
110.00