kniha aktivit: Barvy a tvary 2

Počet stran:
Velikost: 1.06 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
28. 7. 2022
Cena:
50 Kč vč. DPH
Sdílet:

Kniha Barvy a tvary 2 je určena především pro děti, které již umí poznávat základní barvy a tvary. Najdete zde složitější úkoly z této oblasti, které budou dítě zajímavou formou rozvíjet a obohacovat jeho znalosti při poznávání světa kolem sebe. Úkoly jsou velmi různorodé, dítě se učí systematicky přemýšlet, rozvíjí si slovní zásobu, představivost a fantazii. Dítě je vedeno k samostatnosti, úkoly jsou tvořeny tak, aby je dítě samo pochopilo, i když ještě neumí číst, anebo po vysvětlení dál samo pracovalo. Díky suchým zipům a aktivitě s fixem dochází také k rozvoji motoriky a koordinace.

Zaslaný PDF soubor obsahuje podkladové strany, které stačí vytisknout a zalaminovat. Na dalších stranách jsou podklady určené k vystřižení a zalaminování. Kartičky můžete pouze přikládat, anebo je lepit pomocí samolepicích suchých zipů (drží opravdu pevně).

Současně s materiálem zasílám i informace o tom, jak s jednotlivými pracovními listy pracovat a návod, jak výrobek správně zhotovit.

Materiál obsahuje: 2 informativní strany, úvodní stranu, 10 podkladových stran, 5 stran k vystřižení

Obsah

Tabulka – kombinace obrázků a barev: Složitější skládání na základě dvou faktorů (obrázek a barva).

Složené tvary a jejich stíny: Spojování barevných obrázků s jejich stínem, vnímání a propojování souvislostí, nacvičení správného prostorového natočení, procvičování barev a tvarů.

Odstíny barev: Přiřazování barev na základě jejich odstínů. Na ukázkách lze vysvětlit pojmy světlá, tmavá, nejsvětlejší, nejtmavší.

Přiřazování polovin: Doplňování chybějících částí na základě vzájemně si podobných barev, lze vysvětlit pojmy polovina, pravá a levá strana.

Housenčiny boty: Složitější doplňování na základě kombinace barev, rozvoj zrakového vnímání.

Skládání složitějších tvarů podle předlohy: Složitější skládání vícebarevných tvarů podle předlohy a přesně daných pravidel. Podpora logického myšlení a plánování. Dítěti můžete ukázat a vysvětlit, že stejné tvary můžou vypadat různě (různé trojúhelníky, obdélníky, …)

Doplňování do obrázků (duha a mraky): Nacvičení správného prostorového natočení a orientace, rozvoj zrakové percepce.

Skládání rozstříhaných obrázků: Skládání dvou stejných obrázků různými způsoby. Propojování souvislostí a první seznámení s čísly (1-6).

Míchání barev: Pochopení principu míchání barev. Můžete s dítětem přímo prakticky vyzkoušet. Seznámí se s prvním jednoduchým „příkladem“ a se znaménky plus a rovná se.

Housenka – doplnění logické řady: Aktivita se stíratelným fixem vhodná pro rozvoj motoriky a uvolnění zápěstí, podporu logického myšlení, plánování a paměti. Stíratelný fix se dá z folie jednoduše setřít vlhkým hadříkem a můžete aktivitu používat opakovaně. Dítě tak není stresováno neúspěchem.

 

Další produkty od autora Martina Burešová

23752
Nezařazené k předmětu
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci
Didaktické hry
Kniha Barvy je určena především pro děti, které se zrovna učí poznávat barvy a svět kolem sebe. Obrovské využití najdete
50.00 Kč
24409
Nezařazené k předmětu
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Máte doma zvídavé dítě, které rádo skládá a tvoří? Chcete podpořit jeho fantazii a kreativitu a rozvíjet u něj logické
25.00 Kč
132192
Nezařazené k předmětu
Venkovní stezky, aktivity
Jedná se o stezku vhodnou pro nejmladší děti. Krásně ji zvládnou děti od 3 let, s dopomocí i mladší. Děti hledají 10
50.00 Kč
83243
Grafomotorika
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, ZŠ – 1. STUPEŇ
Pracovní listy
Jedná se o grafomotorické cvičení, během kterého si děti procvičí a uvolní zápěstí a zároveň se vánočně naladí. Cvičení
35.00 Kč
kniha aktivit: Barvy a tvary 2 kniha aktivit: Barvy a tvary 2
Kniha Barvy a tvary 2 je určena především pro děti, které již umí poznávat základní barvy a tvary. Najdete zde složitější úkoly z této oblasti, které budou dítě zajímavou formou rozvíjet a obohacovat jeho znalosti při poznávání světa kolem sebe. Úkoly jsou velmi různorodé, dítě se učí systematicky přemýšlet, rozvíjí si slovní zásobu, představivost a fantazii. Dítě je vedeno k samostatnosti, úkoly jsou tvořeny tak, aby je dítě samo pochopilo, i když ještě neumí číst, anebo po vysvětlení dál samo pracovalo. Díky suchým zipům a aktivitě s fixem dochází také k rozvoji motoriky a koordinace. Zaslaný PDF soubor obsahuje podkladové strany, které stačí vytisknout a zalaminovat. Na dalších stranách jsou podklady určené k vystřižení a zalaminování. Kartičky můžete pouze přikládat, anebo je lepit pomocí samolepicích suchých zipů (drží opravdu pevně). Současně s materiálem zasílám i informace o tom, jak s jednotlivými pracovními listy pracovat a návod, jak výrobek správně zhotovit. Materiál obsahuje: 2 informativní strany, úvodní stranu, 10 podkladových stran, 5 stran k vystřižení Obsah Tabulka – kombinace obrázků a barev: Složitější skládání na základě dvou faktorů (obrázek a barva). Složené tvary a jejich stíny: Spojování barevných obrázků s jejich stínem, vnímání a propojování souvislostí, nacvičení správného prostorového natočení, procvičování barev a tvarů. Odstíny barev: Přiřazování barev na základě jejich odstínů. Na ukázkách lze vysvětlit pojmy světlá, tmavá, nejsvětlejší, nejtmavší. Přiřazování polovin: Doplňování chybějících částí na základě vzájemně si podobných barev, lze vysvětlit pojmy polovina, pravá a levá strana. Housenčiny boty: Složitější doplňování na základě kombinace barev, rozvoj zrakového vnímání. Skládání složitějších tvarů podle předlohy: Složitější skládání vícebarevných tvarů podle předlohy a přesně daných pravidel. Podpora logického myšlení a plánování. Dítěti můžete ukázat a vysvětlit, že stejné tvary můžou vypadat různě (různé trojúhelníky, obdélníky, …) Doplňování do obrázků (duha a mraky): Nacvičení správného prostorového natočení a orientace, rozvoj zrakové percepce. Skládání rozstříhaných obrázků: Skládání dvou stejných obrázků různými způsoby. Propojování souvislostí a první seznámení s čísly (1-6). Míchání barev: Pochopení principu míchání barev. Můžete s dítětem přímo prakticky vyzkoušet. Seznámí se s prvním jednoduchým „příkladem“ a se znaménky plus a rovná se. Housenka – doplnění logické řady: Aktivita se stíratelným fixem vhodná pro rozvoj motoriky a uvolnění zápěstí, podporu logického myšlení, plánování a paměti. Stíratelný fix se dá z folie jednoduše setřít vlhkým hadříkem a můžete aktivitu používat opakovaně. Dítě tak není stresováno neúspěchem.  
UUCZ-23760
Nezařazené k předmětu>Didaktické hry>Skládačky>Ostatní>MŠ>Školní družina>MŠ - předškoláci
50.00