kniha aktivit: Barvy a tvary 2

Velikost: 1.06 MB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
28. 7. 2022
Sdílet:

Kniha Barvy a tvary 2 je určena především pro děti, které již umí poznávat základní barvy a tvary. Najdete zde složitější úkoly z této oblasti, které budou dítě zajímavou formou rozvíjet a obohacovat jeho znalosti při poznávání světa kolem sebe. Úkoly jsou velmi různorodé, dítě se učí systematicky přemýšlet, rozvíjí si slovní zásobu, představivost a fantazii. Dítě je vedeno k samostatnosti, úkoly jsou tvořeny tak, aby je dítě samo pochopilo, i když ještě neumí číst, anebo po vysvětlení dál samo pracovalo. Díky suchým zipům a aktivitě s fixem dochází také k rozvoji motoriky a koordinace.

Zaslaný PDF soubor obsahuje podkladové strany, které stačí vytisknout a zalaminovat. Na dalších stranách jsou podklady určené k vystřižení a zalaminování. Kartičky můžete pouze přikládat, anebo je lepit pomocí samolepicích suchých zipů (drží opravdu pevně).

Současně s materiálem zasílám i informace o tom, jak s jednotlivými pracovními listy pracovat a návod, jak výrobek správně zhotovit.

Materiál obsahuje: 2 informativní strany, úvodní stranu, 10 podkladových stran, 5 stran k vystřižení

Obsah

Tabulka – kombinace obrázků a barev: Složitější skládání na základě dvou faktorů (obrázek a barva).

Složené tvary a jejich stíny: Spojování barevných obrázků s jejich stínem, vnímání a propojování souvislostí, nacvičení správného prostorového natočení, procvičování barev a tvarů.

Odstíny barev: Přiřazování barev na základě jejich odstínů. Na ukázkách lze vysvětlit pojmy světlá, tmavá, nejsvětlejší, nejtmavší.

Přiřazování polovin: Doplňování chybějících částí na základě vzájemně si podobných barev, lze vysvětlit pojmy polovina, pravá a levá strana.

Housenčiny boty: Složitější doplňování na základě kombinace barev, rozvoj zrakového vnímání.

Skládání složitějších tvarů podle předlohy: Složitější skládání vícebarevných tvarů podle předlohy a přesně daných pravidel. Podpora logického myšlení a plánování. Dítěti můžete ukázat a vysvětlit, že stejné tvary můžou vypadat různě (různé trojúhelníky, obdélníky, …)

Doplňování do obrázků (duha a mraky): Nacvičení správného prostorového natočení a orientace, rozvoj zrakové percepce.

Skládání rozstříhaných obrázků: Skládání dvou stejných obrázků různými způsoby. Propojování souvislostí a první seznámení s čísly (1-6).

Míchání barev: Pochopení principu míchání barev. Můžete s dítětem přímo prakticky vyzkoušet. Seznámí se s prvním jednoduchým „příkladem“ a se znaménky plus a rovná se.

Housenka – doplnění logické řady: Aktivita se stíratelným fixem vhodná pro rozvoj motoriky a uvolnění zápěstí, podporu logického myšlení, plánování a paměti. Stíratelný fix se dá z folie jednoduše setřít vlhkým hadříkem a můžete aktivitu používat opakovaně. Dítě tak není stresováno neúspěchem.

 

Další produkty od autora Martina Burešová

37865
Nezařazené k předmětu
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, 1.
Celoroční tematická hra
Materi á ly maj í vytvo ř en ý nap í nav ý p ří b ě h. Obsahuj í moje autorsk é obr á zky, p ří b ě hy, za ří k á vadla
40.00 Kč
132192
Nezařazené k předmětu
Venkovní učení - stezky, badatelská výuka, terénní výuka
Jedná se o stezku vhodnou pro nejmladší děti. Krásně ji zvládnou děti od 3 let, s dopomocí i mladší. Děti hledají 10
50.00 Kč
75479
Nezařazené k předmětu
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, 1., 2., 3., 4., 5., ZŠ – 1. STUPEŇ
Skládačky
Pomalu, ale jistě se nám blíží to nádherné a zároveň tajuplné období Vánoc. Adventní kalendář v podobě vánočního
35.00 Kč
115799
Nezařazené k předmětu
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Jedná se o hru, která zabaví celou rodinu. Navíc si potrénujete paměť, postřeh, vnímání a zrakovou percepci. Mladší děti
35.00 Kč
kniha aktivit: Barvy a tvary 2 kniha aktivit: Barvy a tvary 2
Kniha Barvy a tvary 2 je určena především pro děti, které již umí poznávat základní barvy a tvary. Najdete zde složitější úkoly z této oblasti, které budou dítě zajímavou formou rozvíjet a obohacovat jeho znalosti při poznávání světa kolem sebe. Úkoly jsou velmi různorodé, dítě se učí systematicky přemýšlet, rozvíjí si slovní zásobu, představivost a fantazii. Dítě je vedeno k samostatnosti, úkoly jsou tvořeny tak, aby je dítě samo pochopilo, i když ještě neumí číst, anebo po vysvětlení dál samo pracovalo. Díky suchým zipům a aktivitě s fixem dochází také k rozvoji motoriky a koordinace.Zaslaný PDF soubor obsahuje podkladové strany, které stačí vytisknout a zalaminovat. Na dalších stranách jsou podklady určené k vystřižení a zalaminování. Kartičky můžete pouze přikládat, anebo je lepit pomocí samolepicích suchých zipů (drží opravdu pevně).Současně s materiálem zasílám i informace o tom, jak s jednotlivými pracovními listy pracovat a návod, jak výrobek správně zhotovit.Materiál obsahuje: 2 informativní strany, úvodní stranu, 10 podkladových stran, 5 stran k vystřiženíObsahTabulka – kombinace obrázků a barev: Složitější skládání na základě dvou faktorů (obrázek a barva).Složené tvary a jejich stíny: Spojování barevných obrázků s jejich stínem, vnímání a propojování souvislostí, nacvičení správného prostorového natočení, procvičování barev a tvarů.Odstíny barev: Přiřazování barev na základě jejich odstínů. Na ukázkách lze vysvětlit pojmy světlá, tmavá, nejsvětlejší, nejtmavší.Přiřazování polovin: Doplňování chybějících částí na základě vzájemně si podobných barev, lze vysvětlit pojmy polovina, pravá a levá strana.Housenčiny boty: Složitější doplňování na základě kombinace barev, rozvoj zrakového vnímání.Skládání složitějších tvarů podle předlohy: Složitější skládání vícebarevných tvarů podle předlohy a přesně daných pravidel. Podpora logického myšlení a plánování. Dítěti můžete ukázat a vysvětlit, že stejné tvary můžou vypadat různě (různé trojúhelníky, obdélníky, …) Doplňování do obrázků (duha a mraky): Nacvičení správného prostorového natočení a orientace, rozvoj zrakové percepce.Skládání rozstříhaných obrázků: Skládání dvou stejných obrázků různými způsoby. Propojování souvislostí a první seznámení s čísly (1-6).Míchání barev: Pochopení principu míchání barev. Můžete s dítětem přímo prakticky vyzkoušet. Seznámí se s prvním jednoduchým „příkladem“ a se znaménky plus a rovná se.Housenka – doplnění logické řady: Aktivita se stíratelným fixem vhodná pro rozvoj motoriky a uvolnění zápěstí, podporu logického myšlení, plánování a paměti. Stíratelný fix se dá z folie jednoduše setřít vlhkým hadříkem a můžete aktivitu používat opakovaně. Dítě tak není stresováno neúspěchem. 
UUCZ-23760
Nezařazené k předmětu>Didaktické hry>Skládačky>Ostatní>MŠ>Školní družina>MŠ - předškoláci
50.00