kniha aktivit: TVARY

Počet stran:
Velikost: 574.5 KB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
1. 6. 2021
Cena:
50 Kč vč. DPH
Sdílet:

Kniha Tvary je určena především pro děti, které se zrovna učí poznávat tvary a svět kolem sebe. Obrovské využití najdete i tehdy, pokud již vaše dítě tvary umí a vy chcete jeho znalosti dále rozvíjet a obohacovat. Úkoly jsou velmi různorodé, dítě se učí systematicky přemýšlet, rozvíjí si slovní zásobu, představivost a fantazii. Dítě je vedeno k samostatnosti, úkoly jsou tvořeny tak, aby je dítě samo pochopilo, i když ještě neumí číst, anebo po vysvětlení dál samo pracovalo. Díky suchým zipům a aktivitě s fixem dochází také k rozvoji jemné motoriky.

Zaslaný PDF soubor obsahuje podkladové strany, které stačí vytisknout a zalaminovat. Na dalších stranách jsou podklady určené k vystřižení a zalaminování. Kartičky můžete pouze přikládat, anebo je lepit pomocí samolepicích suchých zipů.

Současně s materiálem zasílám i informace o tom, jak s jednotlivými pracovními listy pracovat a návod, jak výrobek správně zhotovit.

Materiál obsahuje: 2 informativní strany, úvodní stranu, 10 podkladových stran, 6 stran k vystřižení

Obsah

Barevná věž: Skládání stejných tvarů podle rozdílné velikosti, procvičování barev.

Tvary a jejich stíny: Spojování barevných tvarů s jejich stínem, procvičení správného prostorového natočení a nových pojmů (názvy tvarů a barev).

Tvary podle velikosti: Skládání různých tvarů podle velikosti. Na ukázkách lze vysvětlit pojmy větší, menší, největší, nejmenší.

Barevné tvary – přiřazení polovin: Logické doplňování chybějících částí obrázků. Lze vysvětlit pojmy polovina, přední a zadní část, pravá a levá strana, horní a dolní část.

Skládání jednoduchých tvarů: Skládání tvarů podle předlohy a jasných pravidel, rozvoj logického uvažování a prostorové představivosti.

Motýl a housenka podle fantazie: Rozvoj fantazie, představivosti a estetického cítění.

Nákladní vlak: Skládání a rozlišování tvarově a velikostně podobných tvarů.

Doplňování do obrázků (hlemýžď, geometrický tvar): Nacvičení správného prostorového natočení a orientace v prostoru.

Skládání obrázků (spirála, hvězda, hrad): Jednoduché skládání obrázků podle předlohy a pravidel.

Tvary a jejich obrysy: Aktivita se stíratelným fixem vhodná pro rozvoj motoriky a uvolnění zápěstí. Díky suchým zipům lze neustále měnit zadání. Lze vytvořit 3 různé typy aktivity: viz informace v zaslaném zadání.

 

Další produkty od autora Martina Burešová

132192
Nezařazené k předmětu
Venkovní stezky, aktivity
Jedná se o stezku vhodnou pro nejmladší děti. Krásně ji zvládnou děti od 3 let, s dopomocí i mladší. Děti hledají 10
50.00 Kč
142246
Nezařazené k předmětu
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, 1.
Kolíčkování
CO JE V DÁRKU PRO DĚTI? V souboru najdete úvodní kartičku a dalších 31 kartiček s úkoly. Úkolem dětí je vybrat hračku
35.00 Kč
152511
Nezařazené k předmětu
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, 1., 2., 3.
Didaktické hry
Léto a prázdniny jsou v plném proudu. Kdo ještě přemýšlí, čím zabavit děti, ať už doma, na zahradě, na pláži nebo na
35.00 Kč
83243
Grafomotorika
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, ZŠ – 1. STUPEŇ
Pracovní listy
Jedná se o grafomotorické cvičení, během kterého si děti procvičí a uvolní zápěstí a zároveň se vánočně naladí. Cvičení
35.00 Kč
kniha aktivit: TVARY kniha aktivit: TVARY
Kniha Tvary je určena především pro děti, které se zrovna učí poznávat tvary a svět kolem sebe. Obrovské využití najdete i tehdy, pokud již vaše dítě tvary umí a vy chcete jeho znalosti dále rozvíjet a obohacovat. Úkoly jsou velmi různorodé, dítě se učí systematicky přemýšlet, rozvíjí si slovní zásobu, představivost a fantazii. Dítě je vedeno k samostatnosti, úkoly jsou tvořeny tak, aby je dítě samo pochopilo, i když ještě neumí číst, anebo po vysvětlení dál samo pracovalo. Díky suchým zipům a aktivitě s fixem dochází také k rozvoji jemné motoriky. Zaslaný PDF soubor obsahuje podkladové strany, které stačí vytisknout a zalaminovat. Na dalších stranách jsou podklady určené k vystřižení a zalaminování. Kartičky můžete pouze přikládat, anebo je lepit pomocí samolepicích suchých zipů. Současně s materiálem zasílám i informace o tom, jak s jednotlivými pracovními listy pracovat a návod, jak výrobek správně zhotovit. Materiál obsahuje: 2 informativní strany, úvodní stranu, 10 podkladových stran, 6 stran k vystřižení Obsah Barevná věž: Skládání stejných tvarů podle rozdílné velikosti, procvičování barev. Tvary a jejich stíny: Spojování barevných tvarů s jejich stínem, procvičení správného prostorového natočení a nových pojmů (názvy tvarů a barev). Tvary podle velikosti: Skládání různých tvarů podle velikosti. Na ukázkách lze vysvětlit pojmy větší, menší, největší, nejmenší. Barevné tvary – přiřazení polovin: Logické doplňování chybějících částí obrázků. Lze vysvětlit pojmy polovina, přední a zadní část, pravá a levá strana, horní a dolní část. Skládání jednoduchých tvarů: Skládání tvarů podle předlohy a jasných pravidel, rozvoj logického uvažování a prostorové představivosti. Motýl a housenka podle fantazie: Rozvoj fantazie, představivosti a estetického cítění. Nákladní vlak: Skládání a rozlišování tvarově a velikostně podobných tvarů. Doplňování do obrázků (hlemýžď, geometrický tvar): Nacvičení správného prostorového natočení a orientace v prostoru. Skládání obrázků (spirála, hvězda, hrad): Jednoduché skládání obrázků podle předlohy a pravidel. Tvary a jejich obrysy: Aktivita se stíratelným fixem vhodná pro rozvoj motoriky a uvolnění zápěstí. Díky suchým zipům lze neustále měnit zadání. Lze vytvořit 3 různé typy aktivity: viz informace v zaslaném zadání.  
UUCZ-23759
Nezařazené k předmětu>Didaktické hry>Skládačky>Ostatní>MŠ>Školní družina>MŠ - předškoláci
50.00