kniha aktivit: TVARY

Velikost: 574.5 KB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
1. 6. 2021
Sdílet:

Kniha Tvary je určena především pro děti, které se zrovna učí poznávat tvary a svět kolem sebe. Obrovské využití najdete i tehdy, pokud již vaše dítě tvary umí a vy chcete jeho znalosti dále rozvíjet a obohacovat. Úkoly jsou velmi různorodé, dítě se učí systematicky přemýšlet, rozvíjí si slovní zásobu, představivost a fantazii. Dítě je vedeno k samostatnosti, úkoly jsou tvořeny tak, aby je dítě samo pochopilo, i když ještě neumí číst, anebo po vysvětlení dál samo pracovalo. Díky suchým zipům a aktivitě s fixem dochází také k rozvoji jemné motoriky.

Zaslaný PDF soubor obsahuje podkladové strany, které stačí vytisknout a zalaminovat. Na dalších stranách jsou podklady určené k vystřižení a zalaminování. Kartičky můžete pouze přikládat, anebo je lepit pomocí samolepicích suchých zipů.

Současně s materiálem zasílám i informace o tom, jak s jednotlivými pracovními listy pracovat a návod, jak výrobek správně zhotovit.

Materiál obsahuje: 2 informativní strany, úvodní stranu, 10 podkladových stran, 6 stran k vystřižení

Obsah

Barevná věž: Skládání stejných tvarů podle rozdílné velikosti, procvičování barev.

Tvary a jejich stíny: Spojování barevných tvarů s jejich stínem, procvičení správného prostorového natočení a nových pojmů (názvy tvarů a barev).

Tvary podle velikosti: Skládání různých tvarů podle velikosti. Na ukázkách lze vysvětlit pojmy větší, menší, největší, nejmenší.

Barevné tvary – přiřazení polovin: Logické doplňování chybějících částí obrázků. Lze vysvětlit pojmy polovina, přední a zadní část, pravá a levá strana, horní a dolní část.

Skládání jednoduchých tvarů: Skládání tvarů podle předlohy a jasných pravidel, rozvoj logického uvažování a prostorové představivosti.

Motýl a housenka podle fantazie: Rozvoj fantazie, představivosti a estetického cítění.

Nákladní vlak: Skládání a rozlišování tvarově a velikostně podobných tvarů.

Doplňování do obrázků (hlemýžď, geometrický tvar): Nacvičení správného prostorového natočení a orientace v prostoru.

Skládání obrázků (spirála, hvězda, hrad): Jednoduché skládání obrázků podle předlohy a pravidel.

Tvary a jejich obrysy: Aktivita se stíratelným fixem vhodná pro rozvoj motoriky a uvolnění zápěstí. Díky suchým zipům lze neustále měnit zadání. Lze vytvořit 3 různé typy aktivity: viz informace v zaslaném zadání.

 

Další produkty od autora Martina Burešová

82779
Nezařazené k předmětu
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Tato aktivita u dětí rozvíjí paměť, pozornost a zrakové vnímání. Děti si také procvičí slovní zásobu, barvy a pravolevou
35.00 Kč
79027
Nezařazené k předmětu
MŠ - předškoláci, 1., 2., 3., ZŠ – 1. STUPEŇ
Skládačky
Za pár dní tady máme začátek prosince a s ním i odpočítávání nekonečných dnů, kdy konečně přijde Ježíšek. Tento adventní
90.00 Kč
33629
Nezařazené k předmětu
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, 1.
Pracovní listy
V souboru najdete 16 pracovních listů, ve kterých na děti čeká např. stříhání, lepení, vybarvování, obtahování
35.00 Kč
32973
Nezařazené k předmětu
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Umí už vaše dítě skládat základní obrázky a chcete ho ještě dál posunout a naučit ho něco nového? Mám pro vás tuto
25.00 Kč
kniha aktivit: TVARY kniha aktivit: TVARY
Kniha Tvary je určena především pro děti, které se zrovna učí poznávat tvary a svět kolem sebe. Obrovské využití najdete i tehdy, pokud již vaše dítě tvary umí a vy chcete jeho znalosti dále rozvíjet a obohacovat. Úkoly jsou velmi různorodé, dítě se učí systematicky přemýšlet, rozvíjí si slovní zásobu, představivost a fantazii. Dítě je vedeno k samostatnosti, úkoly jsou tvořeny tak, aby je dítě samo pochopilo, i když ještě neumí číst, anebo po vysvětlení dál samo pracovalo. Díky suchým zipům a aktivitě s fixem dochází také k rozvoji jemné motoriky.Zaslaný PDF soubor obsahuje podkladové strany, které stačí vytisknout a zalaminovat. Na dalších stranách jsou podklady určené k vystřižení a zalaminování. Kartičky můžete pouze přikládat, anebo je lepit pomocí samolepicích suchých zipů.Současně s materiálem zasílám i informace o tom, jak s jednotlivými pracovními listy pracovat a návod, jak výrobek správně zhotovit.Materiál obsahuje: 2 informativní strany, úvodní stranu, 10 podkladových stran, 6 stran k vystřiženíObsahBarevná věž: Skládání stejných tvarů podle rozdílné velikosti, procvičování barev.Tvary a jejich stíny: Spojování barevných tvarů s jejich stínem, procvičení správného prostorového natočení a nových pojmů (názvy tvarů a barev).Tvary podle velikosti: Skládání různých tvarů podle velikosti. Na ukázkách lze vysvětlit pojmy větší, menší, největší, nejmenší.Barevné tvary – přiřazení polovin: Logické doplňování chybějících částí obrázků. Lze vysvětlit pojmy polovina, přední a zadní část, pravá a levá strana, horní a dolní část.Skládání jednoduchých tvarů: Skládání tvarů podle předlohy a jasných pravidel, rozvoj logického uvažování a prostorové představivosti.Motýl a housenka podle fantazie: Rozvoj fantazie, představivosti a estetického cítění.Nákladní vlak: Skládání a rozlišování tvarově a velikostně podobných tvarů.Doplňování do obrázků (hlemýžď, geometrický tvar): Nacvičení správného prostorového natočení a orientace v prostoru.Skládání obrázků (spirála, hvězda, hrad): Jednoduché skládání obrázků podle předlohy a pravidel.Tvary a jejich obrysy: Aktivita se stíratelným fixem vhodná pro rozvoj motoriky a uvolnění zápěstí. Díky suchým zipům lze neustále měnit zadání. Lze vytvořit 3 různé typy aktivity: viz informace v zaslaném zadání. 
UUCZ-23759
Nezařazené k předmětu>Didaktické hry>Skládačky>Ostatní>MŠ>Školní družina>MŠ - předškoláci
50.00