Vánoce - Postřehovka

Předmět:
Téma:
Počet stran:
6
Velikost: 10.83 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
20. 1. 2022
Cena:
60 Kč vč. DPH
Sdílet:

Hra na postřeh, kdy úkolem je co nejrychleji najít stejný symbol na dvou kartách. Tématicky zaměřená na období Vánoc.

V sadě je 31 kulatých karet a přehledová kartička s názvy.

Na každé kartě je šest různých obrázků a vždy dvě karty mají jeden obrázek stejný. Cílem je obrázek co nejrychleji najít a pojmenovat. 

Varianty hry:

  • Každý hráč dostane jednu kartu obrázky dolu a zbytek balíčku se dá do středu stolu obrázky nahoru. Všichni najednou otočí svou kartu a hledají společný symbol na středové a své kartě. Kdo jej nalezne jako první, dá středovou kartu na svou a hra pokračuje dál. Po dobrání balíčku hra končí a hráč s nejvíce kartami vyhrává.
  • Karty se rozdají mezi hráče kromě poslední, která se dá do středu stolu obrázky nahoru. Hráči si dají balíčky před sebe a všichni najednou otočí vrchní kartu. Kdo první pojmenuje společný symbol na své a středové kartě, dá svou kartu doprostřed stolu a otočí další kartu ve svém balíčku. Hra pokračuje plynule dál. Vyhrává hráč, který se jako první zbaví všech svých karet.
  • Hráči natáhnou ruku a každý dostane jednu kartu. Poté své karty otočí a musí najít společný symbol na své a protihráčově kartě. Kdo jej nalezne jako první, dá svou kartu protihráči. Kolo končí, když všechny karty zůstanou v ruce jednomu hráči. Poté se rozdají karty znovu a začíná další kolo. Hráč s největším počtem karet prohrává.
  • Karty se rozdají mezi hráče kromě poslední, která se dá do středu stolu obrázky nahoru. Hráči musí najít společný symbol na středové a své či protihráčově kartě. Kdo jej nalezne jako první, kartu si ponechá, ale středovou nechá na místě. Poté, co jsou všechny karty sebrány, středová se umístí dospod balíčku a rozdává se nové kolo. Když se dobere balíček, hra končí. Hráč s nejvíce kartami vyhrává.

Další produkty od autora Gabriela Bodenlosová

35545
Nezařazené k předmětu
MŠ - předškoláci, 1., 2., 3., ZŠ – 1. STUPEŇ
Ostatní
Šifrovací hra s postavami z pohádek. Hrajte ve třídě či vytvořte v přírodě trasu. Hra obsahuje 15 karet s pohádkovými
80.00 Kč
23173
Zeměpis
4., 5.
Výzdoba třídy
Informační karty o státech Evropy. Obsahem je 55 karet velikosti 19x14 cm. úvodní karta s mapou Evropy 6 karet s mapou
195.00 Kč
135394
Vlastivěda
4., 5.
Projekty
Velká mapa ČR a 40 obrázků kulturních a přírodních památek. Skládá se z 13 dílů (krajů). Dále přehled měst, vodstva
185.00 Kč
209190
Dějepis
4., 5., 6.
Venkovní stezky, aktivity
Šifrovací hra tematicky zaměřená na 17. listopad 1989 a sametovou revoluci. Stezka obsahuje 15 listů s otázkami. Písmeno
75.00 Kč
Vánoce - Postřehovka Vánoce - Postřehovka
Hra na postřeh, kdy úkolem je co nejrychleji najít stejný symbol na dvou kartách. Tématicky zaměřená na období Vánoc. V sadě je 31 kulatých karet a přehledová kartička s názvy. Na každé kartě je šest různých obrázků a vždy dvě karty mají jeden obrázek stejný. Cílem je obrázek co nejrychleji najít a pojmenovat.  Varianty hry: Každý hráč dostane jednu kartu obrázky dolu a zbytek balíčku se dá do středu stolu obrázky nahoru. Všichni najednou otočí svou kartu a hledají společný symbol na středové a své kartě. Kdo jej nalezne jako první, dá středovou kartu na svou a hra pokračuje dál. Po dobrání balíčku hra končí a hráč s nejvíce kartami vyhrává. Karty se rozdají mezi hráče kromě poslední, která se dá do středu stolu obrázky nahoru. Hráči si dají balíčky před sebe a všichni najednou otočí vrchní kartu. Kdo první pojmenuje společný symbol na své a středové kartě, dá svou kartu doprostřed stolu a otočí další kartu ve svém balíčku. Hra pokračuje plynule dál. Vyhrává hráč, který se jako první zbaví všech svých karet. Hráči natáhnou ruku a každý dostane jednu kartu. Poté své karty otočí a musí najít společný symbol na své a protihráčově kartě. Kdo jej nalezne jako první, dá svou kartu protihráči. Kolo končí, když všechny karty zůstanou v ruce jednomu hráči. Poté se rozdají karty znovu a začíná další kolo. Hráč s největším počtem karet prohrává. Karty se rozdají mezi hráče kromě poslední, která se dá do středu stolu obrázky nahoru. Hráči musí najít společný symbol na středové a své či protihráčově kartě. Kdo jej nalezne jako první, kartu si ponechá, ale středovou nechá na místě. Poté, co jsou všechny karty sebrány, středová se umístí dospod balíčku a rozdává se nové kolo. Když se dobere balíček, hra končí. Hráč s nejvíce kartami vyhrává.
UUCZ-12851
Prvouka>Didaktické hry>Postřehovky>MŠ>Školní družina>MŠ - předškoláci>1.>2.>3.>ZŠ – 2. STUPEŇ>Vánoce
60.00