Postřehovka - Česká republika

Předmět:
Kategorie:
Počet stran:
12
Velikost: 49.32 MB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
7. 1. 2024
Sdílet:

Hra na postřeh, kdy úkolem je co nejrychleji najít stejný symbol na dvou kartách. Tematicky zaměřená na české památky.

V sadě je 31 kulatých karet a přehledová kartička s názvy.

Na každé kartě je šest různých obrázků a vždy dvě karty mají jeden obrázek stejný. Cílem je obrázek co nejrychleji najít a pojmenovat. 

Varianty hry:

  • Každý hráč dostane jednu kartu obrázky dolu a zbytek balíčku se dá do středu stolu obrázky nahoru. Všichni najednou otočí svou kartu a hledají společný symbol na středové a své kartě. Kdo jej nalezne jako první, dá středovou kartu na svou a hra pokračuje dál. Po dobrání balíčku hra končí a hráč s nejvíce kartami vyhrává.
  • Karty se rozdají mezi hráče kromě poslední, která se dá do středu stolu obrázky nahoru. Hráči si dají balíčky před sebe a všichni najednou otočí vrchní kartu. Kdo první pojmenuje společný symbol na své a středové kartě, dá svou kartu doprostřed stolu a otočí další kartu ve svém balíčku. Hra pokračuje plynule dál. Vyhrává hráč, který se jako první zbaví všech svých karet.
  • Hráči natáhnou ruku a každý dostane jednu kartu. Poté své karty otočí a musí najít společný symbol na své a protihráčově kartě. Kdo jej nalezne jako první, dá svou kartu protihráči. Kolo končí, když všechny karty zůstanou v ruce jednomu hráči. Poté se rozdají karty znovu a začíná další kolo. Hráč s největším počtem karet prohrává.
  • Karty se rozdají mezi hráče kromě poslední, která se dá do středu stolu obrázky nahoru. Hráči musí najít společný symbol na středové a své či protihráčově kartě. Kdo jej nalezne jako první, kartu si ponechá, ale středovou nechá na místě. Poté, co jsou všechny karty sebrány, středová se umístí dospod balíčku a rozdává se nové kolo. Když se dobere balíček, hra končí. Hráč s nejvíce kartami vyhrává.

Další produkty od autora Jaroslav Pytlíček

49319
Prvouka
Školní družina, MŠ - předškoláci, 1., 2., 3.
Didaktické hry
Šifrovací hra se zvířátky. Karty rozmístěte po místnosti nebo v přírodě vytvořit trasu. Můžete využít jednu z
125.00 Kč
3112
Nezařazené k předmětu
3., 4., 5., 6., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Celoroční tematická hra
Celoroční hra, kdy děti formou odměny sbírají kilometry. Ty poté směňují za cestu do města, kde je známá památka jejíž
95.00 Kč
91441
Prvouka
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, 1., 2., 3., ZŠ – 1. STUPEŇ
Bingo
Hra se zimními obrázky. Obsahem je 6 karet s hrací tabulkou a 20 kartiček s obrázky. Kartičky se dají do sáčku či
55.00 Kč
2288
Přírodověda
3., 4., 5., ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Puzzle kostry a pasujících orgánů lidského těla. Obsahem je: puzzle kostry (15 dílů) 12 orgánů pasujících do kostry -
145.00 Kč
Postřehovka - Česká republika Postřehovka - Česká republika
Hra na postřeh, kdy úkolem je co nejrychleji najít stejný symbol na dvou kartách. Tematicky zaměřená na české památky. V sadě je 31 kulatých karet a přehledová kartička s názvy. Na každé kartě je šest různých obrázků a vždy dvě karty mají jeden obrázek stejný. Cílem je obrázek co nejrychleji najít a pojmenovat.  Varianty hry: Každý hráč dostane jednu kartu obrázky dolu a zbytek balíčku se dá do středu stolu obrázky nahoru. Všichni najednou otočí svou kartu a hledají společný symbol na středové a své kartě. Kdo jej nalezne jako první, dá středovou kartu na svou a hra pokračuje dál. Po dobrání balíčku hra končí a hráč s nejvíce kartami vyhrává. Karty se rozdají mezi hráče kromě poslední, která se dá do středu stolu obrázky nahoru. Hráči si dají balíčky před sebe a všichni najednou otočí vrchní kartu. Kdo první pojmenuje společný symbol na své a středové kartě, dá svou kartu doprostřed stolu a otočí další kartu ve svém balíčku. Hra pokračuje plynule dál. Vyhrává hráč, který se jako první zbaví všech svých karet. Hráči natáhnou ruku a každý dostane jednu kartu. Poté své karty otočí a musí najít společný symbol na své a protihráčově kartě. Kdo jej nalezne jako první, dá svou kartu protihráči. Kolo končí, když všechny karty zůstanou v ruce jednomu hráči. Poté se rozdají karty znovu a začíná další kolo. Hráč s největším počtem karet prohrává. Karty se rozdají mezi hráče kromě poslední, která se dá do středu stolu obrázky nahoru. Hráči musí najít společný symbol na středové a své či protihráčově kartě. Kdo jej nalezne jako první, kartu si ponechá, ale středovou nechá na místě. Poté, co jsou všechny karty sebrány, středová se umístí dospod balíčku a rozdává se nové kolo. Když se dobere balíček, hra končí. Hráč s nejvíce kartami vyhrává.
UUCZ-108593
Vlastivěda>Postřehovky>Školní družina>3.>4.>5.>ZŠ – 1. STUPEŇ
75.00