Anglické Activity

Předmět:
Kategorie:
Počet stran:
143
Velikost: 3.69 MB
Typ souboru: pdf
Nahráno:
Naposledy upraveno:
9. 8. 2022
Sdílet:

378 kartiček se 3 pojmy (3 x 126) - tři různé obtížnosti, 13 herních ploch/způsobů hry (8 deskových ploch,

2 spinnery (nutné použít fidget spinner s nalepenou šipkou) a 5 kostek).

 

Obsah: 378 kartiček se 3 pojmy (3 x 126) - tři různé obtížnosti, 13 herních ploch/způsobů hry (8 deskových ploch,

2 spinnery (nutné použít fidget spinner s nalepenou šipkou) a 5 kostek).

Pomůcky: kostka (klasická herní), fidget spinner (není nutný - záleží na zvolené herní ploše), figurky

Popis: 

  • červené karty - nejjednodušší (1 bod)
  • žluté karty - střední obtížnost (2 body)
  • zelené karty - nejtěžší (3 body)

Lze hrát pouze s jednou barvou karet. Záleží na tom, jakou obtížnost potřebujeme.

Pro 7. - 9. ročník doporučuji hrát se všemi balíčky, 6. ročník zvládne červené a žluté karty, 4. - 5. ročník zvládne červené karty (Pokud začínají s AJ od 1. ročníku). 

Podle náročnosti karet zvolíme i herní plochu, se kterou budeme hrát. K dispozici má každá barva svou plochu/spinner/kostku. Pokud hrajeme se všemi kartami, je k dispozici opět herní plocha (Zvolíme tu, která nám vyhovuje - buď tu, která určuje obtížnost a aktivitu nebo tu, která určuje pouze aktivitu a obtížnost si zvolí hráči sami.)/spinner/kostka. Herní plochy bez obrázků činností vyžadují použití spinneru/kostky k určení činnosti. Hra je určena pro skupinovou práci (stejně jako klasické Activity nebo náš český Kufr).

Hra: Týmy postaví figurku na start. Každý tým hází kostkou, která určí o kolik políček se posune dopředu. Podle políčka si vezmou kartu a vykonají činnost (jeden z týmu), která jim byla určena. Pokud spoluhráči uhodnou pojem z kartičky, mohou v příštím kole postoupit dál. Tým, který pojem neuhodne, zůstává na políčku a v dalším kole si opět vezme kartu ze stejného balíčku a vykoná stejnou aktivitu (jiný pojem). Vyhrává tým, který se dostane jako první do cíle.

Karty a herní plochy doporučuji zalaminovat. Pozor! Dokument je na šířku. Při správně zvolené variantě tisku se vytisknou i zadní části karet.

Další produkty od autora Veronika Pospíšilová

2269
Anglický jazyk
6., 7., 8., 9., SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Obsah: 4 A3 herní plány (lze vytisknout i na A4) na procvičování nepravidelných sloves. Celkem 32 sloves v jedné hře
25.00 Kč
1579
Anglický jazyk
4., 5., 6., 7., 8., 9., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Hra Name three things in five seconds obsahuje 80 kartiček (20 stran). Pro větší herní zážitek doporučuji použít stolní
25.00 Kč
2485
Informatika
3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., SŠ, ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Ostatní
Plakáty (A4,A5) a přehledy pro žáky. Obsah: 14 plakátů (velikost A4), 14 plakátů (velikost A5), malé karty s klávesovými
30.00 Kč
2205
Anglický jazyk
6., 7., 8., 9., SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
24 stran různých aktivit na nepravidelná slovesa, celkem 38 stran. Vyzkoušeno při výuce 6. - 9. ročník. Doporučuji
35.00 Kč
Anglické Activity Anglické Activity
378 kartiček se 3 pojmy (3 x 126) - tři různé obtížnosti, 13 herních ploch/způsobů hry (8 deskových ploch, 2 spinnery (nutné použít fidget spinner s nalepenou šipkou) a 5 kostek).   Obsah: 378 kartiček se 3 pojmy (3 x 126) - tři různé obtížnosti, 13 herních ploch/způsobů hry (8 deskových ploch, 2 spinnery (nutné použít fidget spinner s nalepenou šipkou) a 5 kostek). Pomůcky: kostka (klasická herní), fidget spinner (není nutný - záleží na zvolené herní ploše), figurky Popis:  červené karty - nejjednodušší (1 bod) žluté karty - střední obtížnost (2 body) zelené karty - nejtěžší (3 body) Lze hrát pouze s jednou barvou karet. Záleží na tom, jakou obtížnost potřebujeme. Pro 7. - 9. ročník doporučuji hrát se všemi balíčky, 6. ročník zvládne červené a žluté karty, 4. - 5. ročník zvládne červené karty (Pokud začínají s AJ od 1. ročníku).  Podle náročnosti karet zvolíme i herní plochu, se kterou budeme hrát. K dispozici má každá barva svou plochu/spinner/kostku. Pokud hrajeme se všemi kartami, je k dispozici opět herní plocha (Zvolíme tu, která nám vyhovuje - buď tu, která určuje obtížnost a aktivitu nebo tu, která určuje pouze aktivitu a obtížnost si zvolí hráči sami.)/spinner/kostka. Herní plochy bez obrázků činností vyžadují použití spinneru/kostky k určení činnosti. Hra je určena pro skupinovou práci (stejně jako klasické Activity nebo náš český Kufr). Hra: Týmy postaví figurku na start. Každý tým hází kostkou, která určí o kolik políček se posune dopředu. Podle políčka si vezmou kartu a vykonají činnost (jeden z týmu), která jim byla určena. Pokud spoluhráči uhodnou pojem z kartičky, mohou v příštím kole postoupit dál. Tým, který pojem neuhodne, zůstává na políčku a v dalším kole si opět vezme kartu ze stejného balíčku a vykoná stejnou aktivitu (jiný pojem). Vyhrává tým, který se dostane jako první do cíle. Karty a herní plochy doporučuji zalaminovat. Pozor! Dokument je na šířku. Při správně zvolené variantě tisku se vytisknou i zadní části karet.
UUCZ-2377
Anglický jazyk>Didaktické hry>4.>5.>6.>7.>8.>9.>ZŠ – 1. STUPEŇ>ZŠ – 2. STUPEŇ
55.00