Snake - PŘIVLASTŇOVACÍ ZÁJMENA

Předmět:
Kategorie:
Počet stran:
4
Velikost: 672.12 KB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
31. 8. 2023
Sdílet:

Hra se hraje v malých skupinky 3-5 žáků. Jeden z žáků je v roli rozhodčího - ten čte zadání a následně kontroluje správné odpovědi. Každá skupinka dostane jeden herní plán, jeden kontrolní list a jednu kostku. Jako herní figurky použijí to, co naleznou v penále – gumu, víčko, korunu, stikeez, ořezávátko aj. Žáci postaví své figurky na start, jeden žák nehraje - rozhodčí – tento hráč figurku nepotřebuje. První žák hodí kostkou, postoupí na místo, které hodil. Rozhodčí mu z kontrolního listu přečte zadání a následně zkontroluje správnou odpověď. Pokud je odpověď správná, zůstává hráč na tomto políčku, pokud ne – rozhodčí mu přečte správnou odpověď a hráč se vrací se na místo, odkud vyšel. Následuje ve hře další hráč, který hodí kostkou, postoupí na příslušné políčko. Rozhodčího ju opět sdělí zadání a zkontroluje jej. Pokud je odpověď správná, hráč zůstane na místě, pokud ne, vrací se na místo odkud vyšel a hraje další hráč ... Hra končí v případě, že některý z hráčů první dosáhne políčka FINISH. Některá políčka nemají v kontrolním listu zadání, na tomto místě může žák odpočívat, má toto políčko tzv. zadarmo. Žáci, ale dopředu nevědí, která políčka to jsou. Toto ví pouze rozhodčí, který to žáků předem nesděluje. Při další hře doporučuji, aby se rozhodčí vystřídali. Při hození šestky se už po druhé nehází. Materiál obsahuje přivlastňovací zájmena na jednom kontrolním listu a přivlastňovací zájmena s podstatným jménem na druhém kontrolním listu.

TIP: Pokročilejším žákům můžete dát oba dva kontrolní listy naráz a rozhodčí může vybírat zadání z obou dvou nastřídačku.

 

Další materiály do AJ:

 

Další produkty od autora Jana Brejchová

394191
Nezařazené k předmětu
3., 4., 5., 6., 7.
Venkovní učení - stezky, badatelská výuka, terénní výuka
Obsah: 12 karet s šiframi týkajících se svátku Halloween Před hrou: kartičky vytisknout a rozstříhat, doporučuji
29.00 Kč
598696
Matematika
5.
Didaktické hry
Karty obsahují učivo matematiky 5. třídy ZŠ: aritmetický průměr, obvod, obsah, desetinná čísla, převody jednotek
29.00 Kč
269549
Anglický jazyk
7., 8., 9., ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Hra se hraje v malých skupinky 3-5 žáků. Jeden z žáků je v roli rozhodčího - ten čte zadání a následně kontroluje
29.00 Kč
385975
Informatika
6., 7., 8., 9.
Běhací diktát
Obsah: 16 karet na běhačku Před hrou: vytisknout karty a zalaminovat žáci potřebují psací potřeby Instrukce: Běhací
29.00 Kč
Snake - PŘIVLASTŇOVACÍ ZÁJMENA Snake - PŘIVLASTŇOVACÍ ZÁJMENA
Hra se hraje v malých skupinky 3-5 žáků. Jeden z žáků je v roli rozhodčího - ten čte zadání a následně kontroluje správné odpovědi. Každá skupinka dostane jeden herní plán, jeden kontrolní list a jednu kostku. Jako herní figurky použijí to, co naleznou v penále – gumu, víčko, korunu, stikeez, ořezávátko aj. Žáci postaví své figurky na start, jeden žák nehraje - rozhodčí – tento hráč figurku nepotřebuje. První žák hodí kostkou, postoupí na místo, které hodil. Rozhodčí mu z kontrolního listu přečte zadání a následně zkontroluje správnou odpověď. Pokud je odpověď správná, zůstává hráč na tomto políčku, pokud ne – rozhodčí mu přečte správnou odpověď a hráč se vrací se na místo, odkud vyšel. Následuje ve hře další hráč, který hodí kostkou, postoupí na příslušné políčko. Rozhodčího ju opět sdělí zadání a zkontroluje jej. Pokud je odpověď správná, hráč zůstane na místě, pokud ne, vrací se na místo odkud vyšel a hraje další hráč ... Hra končí v případě, že některý z hráčů první dosáhne políčka FINISH. Některá políčka nemají v kontrolním listu zadání, na tomto místě může žák odpočívat, má toto políčko tzv. zadarmo. Žáci, ale dopředu nevědí, která políčka to jsou. Toto ví pouze rozhodčí, který to žáků předem nesděluje. Při další hře doporučuji, aby se rozhodčí vystřídali. Při hození šestky se už po druhé nehází. Materiál obsahuje přivlastňovací zájmena na jednom kontrolním listu a přivlastňovací zájmena s podstatným jménem na druhém kontrolním listu. TIP: Pokročilejším žákům můžete dát oba dva kontrolní listy naráz a rozhodčí může vybírat zadání z obou dvou nastřídačku.   Další materiály do AJ: Snake – the time Snake – nepravidelná slovesa Snake – stupňování přídavných jmen Snake – předmětná zájmena Snake – předložky Tic Tac Toe – nepravidelná slovesa Tic Tac Toe – stupňování přídavných jmen Ships – modal verbs Běhačka – Irregular verbs Běhačka – stupňování přídavných jmen „Taháky“ do AJ This or That Nepravidelná slovesa - Balónková bitva Stupňování přídavných jmen - Balónková bitva  
UUCZ-269552
Anglický jazyk>Didaktické hry>4.>5.>6.>7.>8.>9.>ZŠ – 1. STUPEŇ>ZŠ – 2. STUPEŇ
29.00