Knihy pro děti - běhací diktát

Kategorie:
Počet stran:
9
Velikost: 401.82 KB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
30. 12. 2023
Sdílet:

10 knih, 10 autorů, 10 stanovišť. Kdo knihu napsal? Kdy? Jaké postavy se v ní vyskytují? A které knihy se v našem běhacím diktátu objevují? Ferda mravenec, Povídání o pejskovi a kočičce, Honzíkova cesta, Babička, Staré pověsti české....

Běhací diktát je zaměřen na českou literaturu pro děti. 10 kartiček rozmístíme po třídě. Žáci se rozdělí do dvojic a rozdělí si funkce. Jeden bude běhač a druhý zapisovač. Běhač musí oběhnout všech 10 stanovišť. U každého lístečku si musí přečíst text, zapamatovat si, co se dozvěděl a doběhnout k zapisovači, pošeptat mu, co si přečetl a zapisovač zapisuje získané poznatky do tabulky, kterou obdrží. Běhač se může k lístečku opakovaně vracet. Žák musí textu porozumět a až poté získané poznatky zapsat do tabulky.

Jedná se o vzdělávací materiál pro ZŠ, který slouží k podpoře výstupů z RVP. Konkrétně se žáci snaží porozumět textu a tím plní výstup ČJL 5-1-01 Čte s porozuměním přiměřeně náročné texty a dále ČJL 5-1-04 Reprodukuje obsah přiměřeně složitého sdělení a zapamatuje si z něj podstatná fakta.

Další produkty od autora Dvě učitelky

264415
Nezařazené k předmětu
ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
12 měsíců, 12 stanovišť. Do jakého ročního období daný měsíc patří? Jaký nese anglický název? Jaký státní svátek či
35.00 Kč
100595
Nezařazené k předmětu
MŠ - předškoláci, 1.
Didaktické hry
Běhací diktát je zaměřen na potřeby domácích mazlíčků. 8 různých zvířátek, 8 stanovišť a úkol pro děti je jasný. Musí si
35.00 Kč
93312
Matematika
2., 3., 4., 5.
Didaktické hry
Ledové kry obsahují příklady na násobení v oboru malé násobilky. Kry i tučňáky vytiskněte a vystříhejte. Úkolem žáků je
35.00 Kč
292486
Matematika
1.
Pracovní listy
Tento produkt obsahuje tři listy a je určen pro žáky prvního ročníku. Žáci vybarvují části obrázku podle toho, jaký jim
25.00 Kč
Knihy pro děti - běhací diktát Knihy pro děti - běhací diktát
10 knih, 10 autorů, 10 stanovišť. Kdo knihu napsal? Kdy? Jaké postavy se v ní vyskytují? A které knihy se v našem běhacím diktátu objevují? Ferda mravenec, Povídání o pejskovi a kočičce, Honzíkova cesta, Babička, Staré pověsti české.... Běhací diktát je zaměřen na českou literaturu pro děti. 10 kartiček rozmístíme po třídě. Žáci se rozdělí do dvojic a rozdělí si funkce. Jeden bude běhač a druhý zapisovač. Běhač musí oběhnout všech 10 stanovišť. U každého lístečku si musí přečíst text, zapamatovat si, co se dozvěděl a doběhnout k zapisovači, pošeptat mu, co si přečetl a zapisovač zapisuje získané poznatky do tabulky, kterou obdrží. Běhač se může k lístečku opakovaně vracet. Žák musí textu porozumět a až poté získané poznatky zapsat do tabulky. Jedná se o vzdělávací materiál pro ZŠ, který slouží k podpoře výstupů z RVP. Konkrétně se žáci snaží porozumět textu a tím plní výstup ČJL 5-1-01 Čte s porozuměním přiměřeně náročné texty a dále ČJL 5-1-04 Reprodukuje obsah přiměřeně složitého sdělení a zapamatuje si z něj podstatná fakta.
UUCZ-265411
Český jazyk - čtení>Didaktické hry>ZŠ – 1. STUPEŇ
35.00