Souvětí souřadné - kartičky, prac. listy

Počet stran:
26
Velikost: 832.83 KB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
27. 7. 2023
Cena:
49 Kč vč. DPH
Sdílet:

Materiál je určen pro žáky, kteří se učí poznávat poměry mezi hlavními větami. Je vhodný na úplný začátek určování poměrů nebo pro slabší žáky.

Práce je velice jednoduchá. Žák dostane 6 nastříhaných souvětí o dvou větách. Sestaví věty podle smyslu k sobě, určí poměr.

4 sady jsou sestaveny tak, že v 6 souvětích se střídá 6 poměrů, takže je to opravdu velice snadné poznat. 4 sady už jsou s nahodilými poměry, 2 sady mají těžší případy.

Ke všem kartičkám je udělaná malá tabulka pro žáky na kopírování - větou jsou přeházené, žák pracuje stejně jako s kartičkami, navíc doplní čárku. Nebo může dostat za úkol souvětí přepsat správně.

Účelem této práce je dodat sebevědomí dětem, které jsou v učivu skladby slabší. Pokud dostanou přehled spojek a názvy poměrů, nemůže být nikdo neúspěšný (součástí materiálu je obojí).

Žáci oceňují také to, že skládáním nahodilých částí vznikají občas vtipné výpovědi.

Další produkty od autora Eva Šidelková

71655
Český jazyk - literatura
ZŠ – 2. STUPEŇ
Kolíčkování
18 karet, žáci si karty posílají a vyznačují dvěma kolíčky, o jaký literární druh a formu se jedná. Rychlá aktivita na
25.00 Kč
328611
Český jazyk
8., 9., SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Materiál obsahuje 8 listů, na kterých je stručně představena vždy jedna kniha. Anotace + ukázka + křížovka. Informace do
30.00 Kč
340397
Český jazyk
Pracovní listy
Materiál obsahuje ukázky z knihy Na západní frontě klid. Je určený pro práci v hodině . Zabere 2 vyučovací hodiny. Cíl
30.00 Kč
227111
Český jazyk
4., 5., 6., ZŠ – 1. STUPEŇ
Pracovní listy
Materiál obsahuje vánoční pohádku + práci s odborným textem. Je určen pro děti od 4. třídy, ale zvládnou určitě i
30.00 Kč
Souvětí souřadné - kartičky, prac. listy Souvětí souřadné - kartičky, prac. listy
Materiál je určen pro žáky, kteří se učí poznávat poměry mezi hlavními větami. Je vhodný na úplný začátek určování poměrů nebo pro slabší žáky. Práce je velice jednoduchá. Žák dostane 6 nastříhaných souvětí o dvou větách. Sestaví věty podle smyslu k sobě, určí poměr. 4 sady jsou sestaveny tak, že v 6 souvětích se střídá 6 poměrů, takže je to opravdu velice snadné poznat. 4 sady už jsou s nahodilými poměry, 2 sady mají těžší případy. Ke všem kartičkám je udělaná malá tabulka pro žáky na kopírování - větou jsou přeházené, žák pracuje stejně jako s kartičkami, navíc doplní čárku. Nebo může dostat za úkol souvětí přepsat správně. Účelem této práce je dodat sebevědomí dětem, které jsou v učivu skladby slabší. Pokud dostanou přehled spojek a názvy poměrů, nemůže být nikdo neúspěšný (součástí materiálu je obojí). Žáci oceňují také to, že skládáním nahodilých částí vznikají občas vtipné výpovědi.
UUCZ-61776
Český jazyk - gramatika>Didaktické hry>Pracovní listy>Ostatní>8.>9.>ZŠ – 2. STUPEŇ
49.00