Pohádka

Ročník:
Počet stran:
13
Velikost: 586.82 KB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
27. 12. 2023
Sdílet:

Jedná se o učební materiál pro 2. stupeň ZŠ naplňující kompetence k učení a řešení problému. Žáci se pomocí předloženého materiálu seznamují s pohádkou jakožto jedním z literárních žánrů, samostatně se snaží uvést základní rysy tohoto literárního žánru.

PDF dokument obsahuje celkem 60 moderních i klasických pohádkových postav (10 trojic a 15 dvojic). Na každé tiskové straně je navíc 5 prázdných políček pro doplnění vlastních postav. Dokument nabízí kartičky se vzorem i bez vzoru.

Každý žák si vylosuje jednu kartičku a hledá svůj pohádkový protějšek. Hru lze hrát dvěma způsoby: pantomimou, nebo otázkami, přičemž otázka "Kdo jsem?" je zakázány. Když se dvě / tři postavy najdou, sednou si společně ke stolu a vytvoří myšlenkovou mapu s tématem pohádky. V dokumentu je k dispozici 5 map v různém barevném provedení, s částečným doplněním i bez. Mapa je vhodná i jako zápis do sešitu.

Kartičky můžete využít i k popisu a charakteristice (Jak se k sobě vaše postavy chovají? Jak by se Shrek choval k Petru Panovi?).

Další produkty od autora Lucie Eliášová

354574
Český jazyk
6., 7., 8., 9., ZŠ – 2. STUPEŇ
Ostatní
Jedná se o učební materiál pro 2. stupeň ZŠ naplňující kompetence k učení a řešení problému. Žáci se pomocí předloženého
30.00 Kč
439457
Český jazyk
8.
Skládačky
Jedná se o učební materiál pro 2. stupeň ZŠ naplňující kompetence k učení a řešení problému. Žáci se pomocí předloženého
25.00 Kč
427464
Nezařazené k předmětu
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Ostatní
Adventní kalendář až pro 27 dětí obsahuje 10 hádanek a 17 vtipů s vánoční tematikou.
0.00 Kč
412813
Anglický jazyk
7., 8., 9., SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Jedná se o učební materiál pro 2. stupeň ZŠ naplňující kompetence k učení a řešení problému. Žáci se učí správně
30.00 Kč
Pohádka Pohádka
Jedná se o učební materiál pro 2. stupeň ZŠ naplňující kompetence k učení a řešení problému. Žáci se pomocí předloženého materiálu seznamují s pohádkou jakožto jedním z literárních žánrů, samostatně se snaží uvést základní rysy tohoto literárního žánru. PDF dokument obsahuje celkem 60 moderních i klasických pohádkových postav (10 trojic a 15 dvojic). Na každé tiskové straně je navíc 5 prázdných políček pro doplnění vlastních postav. Dokument nabízí kartičky se vzorem i bez vzoru. Každý žák si vylosuje jednu kartičku a hledá svůj pohádkový protějšek. Hru lze hrát dvěma způsoby: pantomimou, nebo otázkami, přičemž otázka "Kdo jsem?" je zakázány. Když se dvě / tři postavy najdou, sednou si společně ke stolu a vytvoří myšlenkovou mapu s tématem pohádky. V dokumentu je k dispozici 5 map v různém barevném provedení, s částečným doplněním i bez. Mapa je vhodná i jako zápis do sešitu. Kartičky můžete využít i k popisu a charakteristice (Jak se k sobě vaše postavy chovají? Jak by se Shrek choval k Petru Panovi?).
UUCZ-354577
Český jazyk - literatura>Didaktické hry>Pracovní listy>6.
25.00