Češtinářský adventní kalendář - 5. třída a 2. stupeň ZŠ

Téma:
Počet stran:
13
Velikost: 3.21 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
9. 11. 2023
Cena:
38 Kč vč. DPH
Sdílet:

Typ materiálu:

o  Materiál představuje adventní kalendář, který se svými cvičeními zaměřuje na český jazyk. Obsahuje celkem 24 stránek, přičemž na každý den je určitý češtinářský úkol (často spojený s Vánoci). Adventní kalendář doporučuji pro 5. třídu nebo 2. stupeň ZŠ.

Jak s materiálem pracovat:

o  Práce s adventním kalendářem je jednoduchá. První varianta: Nejprve si vytiskněte všechny stránky kalendáře. Následně všechny stránky vystřihněte a seřaďte je podle data. Na první stránce bude úvodní list – češtinářský adventní kalendář. Následně je na vás, jak žákům kalendář připravíte. Buďto můžete stránky scvaknout dohromady – vznikne tak jakási knížka, stránky můžete svázat (dírky udělejte děrovačkou) nebo je můžete slepit. Důležité je, aby žáci dostali kalendář v hotové podobě, aby do něj mohli začít vypisovat úkoly. Kalendář si mohou založit do sešitu.  

o  Druhá varianta: V případě druhé varianty si kalendář opět vytiskněte a rozstříhejte. Každý den budete žákům dávat kartičku podle přesného data – tzn. 6. prosince dáte žákům stránku s úkolem na 6. prosince apod. Když bude víkend nebo prázdniny, kartičky rozdejte žákům předem. Kartičky si mohou žáci vlepovat do sešitu nebo na speciálně připravené plakáty/papíry, které budou mít u sebe. Plakáty poté mohou zdobit třídu.

o  Práci s adventním kalendářem můžete zadat dobrovolně nebo samozřejmě povinně. Úkoly nejsou nijak náročné, žáci by tedy s nimi neměli mít žádný problém. Jakmile se žáci v lednu vrátí do lavic, vyplněný kalendář vám předají. Je na vás, zdali ho oznámkujete nebo dáte žákovi nějakou pochvalu ?.

Cíl materiálu:

o  Materiál si klade za cíl naladit žáky na Vánoce pomocí adventního kalendáře a pomocí češtinářských úkolů spojených s vánoční tematikou. 

Pozn.: Každá stránka má řádky, na které žáci vyplňují úkoly. Pokud by žák náhodou psal velkými písmeny, může napsat část úkolu na druhou stránku kartičky, nic se nestane :).

Další produkty od autora U Kantorky

232994
Český jazyk
ZŠ – 2. STUPEŇ
Já mám, kdo má
Typ materiálu: o Materiál se zaměřuje na problematiku spisovné a nespisovné češtiny se zaměřením na argot, profesní
30.00 Kč
391921
Dějepis
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Ostatní
Typ materiálu: o V souvislosti se svátkem 28. října, kdy slavíme vznik samostatné Československé republiky, jsem se
30.00 Kč
420115
Nezařazené k předmětu
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Projekty
· Typ materiálu: o Materiál představuje adventní kalendář, který se svými cvičeními zaměřuje na různorodé oblasti a
30.00 Kč
372212
Dějepis
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Typ materiálu: o Materiál je určen do hodin dějepisu na ZŠ či SŠ. Materiál žáky seznamuje s patronem české země – svatým
27.00 Kč
Češtinářský adventní kalendář - 5. třída a 2. stupeň ZŠ Češtinářský adventní kalendář - 5. třída a 2. stupeň ZŠ
Typ materiálu: o  Materiál představuje adventní kalendář, který se svými cvičeními zaměřuje na český jazyk. Obsahuje celkem 24 stránek, přičemž na každý den je určitý češtinářský úkol (často spojený s Vánoci). Adventní kalendář doporučuji pro 5. třídu nebo 2. stupeň ZŠ. Jak s materiálem pracovat: o  Práce s adventním kalendářem je jednoduchá. První varianta: Nejprve si vytiskněte všechny stránky kalendáře. Následně všechny stránky vystřihněte a seřaďte je podle data. Na první stránce bude úvodní list – češtinářský adventní kalendář. Následně je na vás, jak žákům kalendář připravíte. Buďto můžete stránky scvaknout dohromady – vznikne tak jakási knížka, stránky můžete svázat (dírky udělejte děrovačkou) nebo je můžete slepit. Důležité je, aby žáci dostali kalendář v hotové podobě, aby do něj mohli začít vypisovat úkoly. Kalendář si mohou založit do sešitu.   o  Druhá varianta: V případě druhé varianty si kalendář opět vytiskněte a rozstříhejte. Každý den budete žákům dávat kartičku podle přesného data – tzn. 6. prosince dáte žákům stránku s úkolem na 6. prosince apod. Když bude víkend nebo prázdniny, kartičky rozdejte žákům předem. Kartičky si mohou žáci vlepovat do sešitu nebo na speciálně připravené plakáty/papíry, které budou mít u sebe. Plakáty poté mohou zdobit třídu. o  Práci s adventním kalendářem můžete zadat dobrovolně nebo samozřejmě povinně. Úkoly nejsou nijak náročné, žáci by tedy s nimi neměli mít žádný problém. Jakmile se žáci v lednu vrátí do lavic, vyplněný kalendář vám předají. Je na vás, zdali ho oznámkujete nebo dáte žákovi nějakou pochvalu ?. Cíl materiálu: o  Materiál si klade za cíl naladit žáky na Vánoce pomocí adventního kalendáře a pomocí češtinářských úkolů spojených s vánoční tematikou.  Pozn.: Každá stránka má řádky, na které žáci vyplňují úkoly. Pokud by žák náhodou psal velkými písmeny, může napsat část úkolu na druhou stránku kartičky, nic se nestane :).
UUCZ-417605
Český jazyk>Český jazyk - gramatika>Český jazyk - literatura>Pracovní listy>Projekty>Ostatní>5.>ZŠ – 2. STUPEŇ>>Vánoce
38.00