·Typ materiálu:
o Materiál představuje adventní kalendář, který se svými cvičeními zaměřuje na různorodé oblasti a klade si za cíl rozvíjet kreativitu a fantazii žáků. Obsahuje celkem 24 stránek, přičemž na každý den je určitý úkol (pár z nich je spojeno přímo s Vánoci). Adventní kalendář doporučuji pro starší děti na 1. stupni a celý druhý stupeň ZŠ.
Jak s materiálem pracovat:
o Práce s adventním kalendářem je jednoduchá. První varianta: Nejprve si vytiskněte všechny stránky kalendáře. Následně všechny stránky vystřihněte a seřaďte je podle data. Následně je na vás, jak žákům kalendář připravíte. Buďto můžete stránky scvaknout dohromady – vznikne tak jakási knížka, stránky můžete svázat (dírky udělejte děrovačkou) nebo je můžete slepit. Důležité je, aby žáci dostali kalendář v hotové podobě, aby do něj mohli začít vypisovat úkoly. Kalendář si mohou založit do sešitu.
o Druhá varianta: V případě druhé varianty si kalendář opět vytiskněte a rozstříhejte. Každý den budete žákům dávat kartičku podle přesného data – tzn. 6. prosince dáte žákům stránku s úkolem na 6. prosince apod. Když bude víkend nebo prázdniny, kartičky rozdejte žákům předem. Kartičky si mohou žáci vlepovat do sešitu nebo na speciálně připravené plakáty/papíry, které budou mít u sebe. Plakáty poté mohou zdobit třídu.
o Práci s adventním kalendářem můžete zadat dobrovolně nebo samozřejmě povinně. Jakmile se žáci v lednu vrátí do lavic, vyplněný kalendář vám předají. Je na vás, zdali ho oznámkujete nebo dáte žákovi nějakou pochvalu 😊.
Cíl materiálu:
o Materiál si klade za cíl naladit žáky na Vánoce pomocí adventního kalendáře. Úkoly jsou utvořeny tak, aby se žáci zamýšleli nad různorodými tématy, což přispěje k rozvoji jejich fantazie a tvořivosti. Po vánočních prázdninách můžete uspořádat třídnickou hodinu, kde si promluvíte o splněných úkolech. Materiál samozřejmě také procvičí žákovu gramatiku a slohovou stránku 😊.