Kreativní adventní kalendář

Počet stran:
13
Velikost: 3.32 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
12. 11. 2023
Cena:
30 Kč vč. DPH
Sdílet:

·Typ materiálu:

o  Materiál představuje adventní kalendář, který se svými cvičeními zaměřuje na různorodé oblasti a klade si za cíl rozvíjet kreativitu a fantazii žáků. Obsahuje celkem 24 stránek, přičemž na každý den je určitý úkol (pár z nich je spojeno přímo s Vánoci). Adventní kalendář doporučuji pro starší děti na 1. stupni a celý druhý stupeň ZŠ.

Jak s materiálem pracovat:

o  Práce s adventním kalendářem je jednoduchá. První varianta: Nejprve si vytiskněte všechny stránky kalendáře. Následně všechny stránky vystřihněte a seřaďte je podle data. Následně je na vás, jak žákům kalendář připravíte. Buďto můžete stránky scvaknout dohromady – vznikne tak jakási knížka, stránky můžete svázat (dírky udělejte děrovačkou) nebo je můžete slepit. Důležité je, aby žáci dostali kalendář v hotové podobě, aby do něj mohli začít vypisovat úkoly. Kalendář si mohou založit do sešitu.  

o  Druhá varianta: V případě druhé varianty si kalendář opět vytiskněte a rozstříhejte. Každý den budete žákům dávat kartičku podle přesného data – tzn. 6. prosince dáte žákům stránku s úkolem na 6. prosince apod. Když bude víkend nebo prázdniny, kartičky rozdejte žákům předem. Kartičky si mohou žáci vlepovat do sešitu nebo na speciálně připravené plakáty/papíry, které budou mít u sebe. Plakáty poté mohou zdobit třídu.

o  Práci s adventním kalendářem můžete zadat dobrovolně nebo samozřejmě povinně. Jakmile se žáci v lednu vrátí do lavic, vyplněný kalendář vám předají. Je na vás, zdali ho oznámkujete nebo dáte žákovi nějakou pochvalu 😊.

Cíl materiálu:

o  Materiál si klade za cíl naladit žáky na Vánoce pomocí adventního kalendáře. Úkoly jsou utvořeny tak, aby se žáci zamýšleli nad různorodými tématy, což přispěje k rozvoji jejich fantazie a tvořivosti. Po vánočních prázdninách můžete uspořádat třídnickou hodinu, kde si promluvíte o splněných úkolech. Materiál samozřejmě také procvičí žákovu gramatiku a slohovou stránku 😊.  

Další produkty od autora U Kantorky

286729
Český jazyk - čtení
ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Typ materiálu: o Materiál se zaměřuje na velikonoční svátky. Obsahuje pracovní listy s texty a několika jazykovými úkoly
27.00 Kč
233845
Nezařazené k předmětu
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Materiál se skládá z 30 kartiček, které učitel předčítá žákům. Podle kartiček zjistíme, jak dobře se žáci ve třídě znají
26.00 Kč
311411
Český jazyk
ZŠ – 2. STUPEŇ
Postřehovky
Typ materiálu: o Materiál se zaměřuje na drama (divadelní hru). Obsahuje různorodé materiály, jako jsou kartičky s
26.00 Kč
391921
Dějepis
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Ostatní
Typ materiálu: o V souvislosti se svátkem 28. října, kdy slavíme vznik samostatné Československé republiky, jsem se
30.00 Kč
Kreativní adventní kalendář Kreativní adventní kalendář
·Typ materiálu: o  Materiál představuje adventní kalendář, který se svými cvičeními zaměřuje na různorodé oblasti a klade si za cíl rozvíjet kreativitu a fantazii žáků. Obsahuje celkem 24 stránek, přičemž na každý den je určitý úkol (pár z nich je spojeno přímo s Vánoci). Adventní kalendář doporučuji pro starší děti na 1. stupni a celý druhý stupeň ZŠ. Jak s materiálem pracovat: o  Práce s adventním kalendářem je jednoduchá. První varianta: Nejprve si vytiskněte všechny stránky kalendáře. Následně všechny stránky vystřihněte a seřaďte je podle data. Následně je na vás, jak žákům kalendář připravíte. Buďto můžete stránky scvaknout dohromady – vznikne tak jakási knížka, stránky můžete svázat (dírky udělejte děrovačkou) nebo je můžete slepit. Důležité je, aby žáci dostali kalendář v hotové podobě, aby do něj mohli začít vypisovat úkoly. Kalendář si mohou založit do sešitu.   o  Druhá varianta: V případě druhé varianty si kalendář opět vytiskněte a rozstříhejte. Každý den budete žákům dávat kartičku podle přesného data – tzn. 6. prosince dáte žákům stránku s úkolem na 6. prosince apod. Když bude víkend nebo prázdniny, kartičky rozdejte žákům předem. Kartičky si mohou žáci vlepovat do sešitu nebo na speciálně připravené plakáty/papíry, které budou mít u sebe. Plakáty poté mohou zdobit třídu. o  Práci s adventním kalendářem můžete zadat dobrovolně nebo samozřejmě povinně. Jakmile se žáci v lednu vrátí do lavic, vyplněný kalendář vám předají. Je na vás, zdali ho oznámkujete nebo dáte žákovi nějakou pochvalu 😊. Cíl materiálu: o  Materiál si klade za cíl naladit žáky na Vánoce pomocí adventního kalendáře. Úkoly jsou utvořeny tak, aby se žáci zamýšleli nad různorodými tématy, což přispěje k rozvoji jejich fantazie a tvořivosti. Po vánočních prázdninách můžete uspořádat třídnickou hodinu, kde si promluvíte o splněných úkolech. Materiál samozřejmě také procvičí žákovu gramatiku a slohovou stránku 😊.  
UUCZ-420115
Nezařazené k předmětu>Projekty>Výzdoba třídy>Ostatní>ZŠ – 1. STUPEŇ>ZŠ – 2. STUPEŇ>Adventní kalendář>Vánoce
30.00