Desková hra Trollí cestou s češtinou - větné členy

Předmět:
Ročník:
Kategorie:
Počet stran:
13
Velikost: 1.1 MB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
26. 12. 2023
Sdílet:

Nabízím hru Trollí cestou s češtinou určenou k procvičování větných členů.

Deskovky jsou v dnešní době velmi oblíbené. Vždy jsem se snažila do přesčasových hodin nosit hry, jako jsou Aktivity a další vědomostní soutěže. Vždy mě ale mrzelo, že se netýkají přímo probíraného učiva ve škole.

Hra ,,Trollí cestou s češtinou“ je určená spíše do hodin, které jsou pro učitele přesčasové a není potřeba pokračovat v učivu dál – hra totiž zabere až 30 minut času.

Nyní před sebou máte variantu hry, která je zaměřená na určování větných členů. Ve hře je celkový počet počet kartiček – 75 kusů, z tohoto důvodu není nutné mít i další verze. Prvních 50 kartiček je na základní větné členy, které se probírají již v 6. ročníku – Po, Př, Pt, Pks, Pkn, Pum, Puč a Puz. Dalších 25 kartiček je rozšiřujících, jsou zaměřeny na větné členy z vyšších ročníků – doplněk a další příslovečná určení (míry, příčiny, přípustky, podmínky a účelu). Kartičky je možné doplňovat dalším učivem. Na mém profilu naleznete několik variant „Trollích cest“ a postupem času bych chtěla vypracovat kartičky z nejrůznějších koutů českého jazyka. Poté již bude záležet na Vás, jestli dáte žákům procvičovat konkrétní jednu oblast, nebo kartičky starším žákům smícháte dohromady a budou tak opakovat staré i novější učivo zároveň.

Jedná se o vzdělávací materiál pro základní školu, jehož cílem je procvičení a osvojení si probíraného učiva.

Další produkty od autora Petra Navrátilová

729
Český jazyk
6., 7., 8., 9., SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Nabízím hru PEXESO určenou k procvičování větných členů. Hru PEXESO používám již léta, nejprve jsem začala v hodinách
40.00 Kč
175131
Nezařazené k předmětu
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, ZŠ – 1. STUPEŇ
Pracovní listy
Nyní před sebou máte celkem 11 stran velikosti A4, na kterých naleznete 11 různě náročných labyrintů, kterými mají děti
35.00 Kč
720
Český jazyk - literatura
6., 7., 8., 9., SŠ, ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Nabízím hru LITERÁRNÍ KVARTETO určenou k procvičování literárních děl, autorů a pojmů. Hru LITERÁRNÍ KVARTETO používám v
40.00 Kč
726
Český jazyk - literatura
SŠ, ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Nabízím hru PEXESO určenou k procvičování literárních pojmů. Hru PEXESO používám již léta, nejprve jsem začala v
40.00 Kč
Desková hra Trollí cestou s češtinou - větné členy Desková hra Trollí cestou s češtinou - větné členy
Nabízím hru Trollí cestou s češtinou určenou k procvičování větných členů. Deskovky jsou v dnešní době velmi oblíbené. Vždy jsem se snažila do přesčasových hodin nosit hry, jako jsou Aktivity a další vědomostní soutěže. Vždy mě ale mrzelo, že se netýkají přímo probíraného učiva ve škole. Hra ,,Trollí cestou s češtinou“ je určená spíše do hodin, které jsou pro učitele přesčasové a není potřeba pokračovat v učivu dál – hra totiž zabere až 30 minut času. Nyní před sebou máte variantu hry, která je zaměřená na určování větných členů. Ve hře je celkový počet počet kartiček – 75 kusů, z tohoto důvodu není nutné mít i další verze. Prvních 50 kartiček je na základní větné členy, které se probírají již v 6. ročníku – Po, Př, Pt, Pks, Pkn, Pum, Puč a Puz. Dalších 25 kartiček je rozšiřujících, jsou zaměřeny na větné členy z vyšších ročníků – doplněk a další příslovečná určení (míry, příčiny, přípustky, podmínky a účelu). Kartičky je možné doplňovat dalším učivem. Na mém profilu naleznete několik variant „Trollích cest“ a postupem času bych chtěla vypracovat kartičky z nejrůznějších koutů českého jazyka. Poté již bude záležet na Vás, jestli dáte žákům procvičovat konkrétní jednu oblast, nebo kartičky starším žákům smícháte dohromady a budou tak opakovat staré i novější učivo zároveň. Jedná se o vzdělávací materiál pro základní školu, jehož cílem je procvičení a osvojení si probíraného učiva.
UUCZ-708
Český jazyk>Didaktické hry>6.>7.>8.>9.>SŠ>ZŠ – 2. STUPEŇ
55.00