Desková hra Trollí cestou s češtinou - vyjmenovaná slova

Předmět:
Kategorie:
Počet stran:
9
Velikost: 803.59 KB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
20. 2. 2024
Sdílet:

Nabízím hru Trollí cestou s češtinou určenou k procvičování pravopisu vyjmenovaných slov.

Deskovky jsou v dnešní době velmi oblíbené. Vždy jsem se snažila do přesčasových hodin nosit hry, jako jsou Aktivity a další vědomostní soutěže. Vždy mě ale mrzelo, že se netýkají přímo probíraného učiva ve škole.

Hra ,,Trollí cestou s češtinou“ je určená spíše do hodin, které jsou pro učitele přesčasové a není potřeba pokračovat v učivu dál – hra totiž zabere až 30 minut času.

Nyní před sebou máte variantu hry, která je zaměřená na pravopis vyjmenovaných slov. Vyjmenovaná slova jsem vybrala z toho důvodu, že se probírají již od 3. ročníku a některým žákům dělají problém až do dospělosti… J Ve hře je dostatečný počet kartiček – 50 kusů, z tohoto důvodu není nutné mít i další verze. Kartičky je však možné doplňovat dalším učivem. Na mém profilu naleznete několik variant „Trollích cest“ a postupem času bych chtěla vypracovat kartičky z nejrůznějších koutů českého jazyka. Poté již bude záležet na Vás, jestli dáte žákům procvičovat konkrétní jednu oblast, nebo kartičky starším žákům smícháte dohromady a budou tak opakovat staré i novější učivo zároveň.

Jedná se o vzdělávací materiál pro základní školu, jehož cílem je procvičení a osvojení si probíraného učiva.

Další produkty od autora Petra Navrátilová

731
Český jazyk
SŠ, ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Nabízím hru PEXESO určenou k procvičování vzorů podstatných jmen. Hru PEXESO používám již léta, nejprve jsem začala v
40.00 Kč
704
Český jazyk
4., 5., 6., 7., 8., 9., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Nabízím hru Trollí cestou s češtinou určenou k procvičování pravopisu bě/pě/vě/mě. Deskovky jsou v dnešní době velmi
55.00 Kč
732
Český jazyk
7., 8., 9., SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Nabízím hru ČERNÝ PETR určenou k procvičování vedlejších vět. Hru ČERNÝ PETR jsem používala do hodin německého jazyka
45.00 Kč
715
Český jazyk
4., 5., 6., 7., 8., 9., SŠ, ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Nabízím hru AZ KVÍZ určenou k procvičování mluvnických kategorií podstatných jmen. Známá televizní soutěž AZ kvíz má
40.00 Kč
Desková hra Trollí cestou s češtinou - vyjmenovaná slova Desková hra Trollí cestou s češtinou - vyjmenovaná slova
Nabízím hru Trollí cestou s češtinou určenou k procvičování pravopisu vyjmenovaných slov. Deskovky jsou v dnešní době velmi oblíbené. Vždy jsem se snažila do přesčasových hodin nosit hry, jako jsou Aktivity a další vědomostní soutěže. Vždy mě ale mrzelo, že se netýkají přímo probíraného učiva ve škole. Hra ,,Trollí cestou s češtinou“ je určená spíše do hodin, které jsou pro učitele přesčasové a není potřeba pokračovat v učivu dál – hra totiž zabere až 30 minut času. Nyní před sebou máte variantu hry, která je zaměřená na pravopis vyjmenovaných slov. Vyjmenovaná slova jsem vybrala z toho důvodu, že se probírají již od 3. ročníku a některým žákům dělají problém až do dospělosti… J Ve hře je dostatečný počet kartiček – 50 kusů, z tohoto důvodu není nutné mít i další verze. Kartičky je však možné doplňovat dalším učivem. Na mém profilu naleznete několik variant „Trollích cest“ a postupem času bych chtěla vypracovat kartičky z nejrůznějších koutů českého jazyka. Poté již bude záležet na Vás, jestli dáte žákům procvičovat konkrétní jednu oblast, nebo kartičky starším žákům smícháte dohromady a budou tak opakovat staré i novější učivo zároveň. Jedná se o vzdělávací materiál pro základní školu, jehož cílem je procvičení a osvojení si probíraného učiva.
UUCZ-703
Český jazyk>Didaktické hry>3.>4.>5.>6.>7.>8.>9.>ZŠ – 1. STUPEŇ>ZŠ – 2. STUPEŇ
55.00