Ferda z Bubákova - šifrovací únikovka pro děti od 10 let

Předmět:
Český jazyk, Etická výchova, Nezařazené k předmětu
Ročník:
Školní družina, 5., 6., 7., 8., 9., SŠ
Kategorie:
Didaktické hry, Testy a písemky
Téma:
Halloween, Rodina, Sebehodnocení, Šifry
Počet stran:
53
Velikost: 38.71 MB
Prodávající:
Nahráno: 26. 10. 2021
Cena:
80 Kč vč. DPH

Ferda je úplně normální kluk. Je mu asi tak dvanáct. Trochu paří na kompu, trochu jezdí na skejtu, sportuje a škola ho někdy prudí. Ale s kámošema, s těma se to dá celkem v pohodě zvládnout. S kámošema není Ferda, ale Frank. A pak se rodiče rozhodnou, že se celá rodina přestěhuje. Někdy na podzim. No to teda ne! Ferda protestuje, ale rodiče na jeho názor nedají. A tak se sbalí, sedne na bus a jede ke kamarádovi Bobovi. V pohodě přece u něj může zůstat. Jenomže po cestě se něco stane, autobus ho vyhodí v podivné stanici Bubákov a zmizí. Co teď? Projde Ferda Bubákovem?

Ferda z Bubákova je šifrovací únikovka pro děti od 10 let. Děti postupně dekódují 10 šifer podle přiložených šifrovacích klíčů, provedou hlavního hrdinu městem jménem Bubákov a poskládají číslice, které jsou výsledkem hádanek v šifrách, do telefonního čísla. Tím si Ferda přivolá taxi.

Děti si díky šifrování podle různých šifrovacích klíčů prohlubují své logické myšlení, vnímání souvislostí a kombinací. Zvyšuje se jejich cit pro jazyk (část hry je ve verších). Mimo rozvoj jazykových kompetencí hra přináší téma rodič vs. kamarád, které děti v tomto věku často různým způsobem řeší. Děti dostávají podnět k přemýšlení o hodnotách, které život v rodině pro člověka znamená.

Rozšíření etapovky umožňuje přímo během výuky (ale i při domácím opakování) propojit únikovku s učivem (děti odemknou každý z 10 zámků, kterými Ferda prochází, teprve tehdy, když správně odpoví na testové otázky)

Etapovku je možné odehrát celou najednou, i po částech během několika dní. Možná je individuální i skupinová práce.

Legenda

Ferda se dostane do Bubákova při svém útěku z domova. Nevede tudy cesta, nejezdí zde auta, telefon nemá signál. Ferda postupně prochází 10 strašidelnými zámky, aby našel cestu z města ven a luští 10 šifer, ze kterých získává 10 číslic. Přitom si povídá s bubáky, kteří zde žijí. Ti v rozhovoru s Ferdou poukazují na hodnoty spojené s rodinou. Na konci cesty objevuje telefonní budku, odkud si přivolá taxi. Je jen na dětech, zda vrátí Ferdu domů nebo ho nechají odvézt ke kamarádům.

Ferda z Bubákova - šifrovací únikovka pro děti od 10 let Ferda z Bubákova - šifrovací únikovka pro děti od 10 let
Ferda je úplně normální kluk. Je mu asi tak dvanáct. Trochu paří na kompu, trochu jezdí na skejtu, sportuje a škola ho někdy prudí. Ale s kámošema, s těma se to dá celkem v pohodě zvládnout. S kámošema není Ferda, ale Frank. A pak se rodiče rozhodnou, že se celá rodina přestěhuje. Někdy na podzim. No to teda ne! Ferda protestuje, ale rodiče na jeho názor nedají. A tak se sbalí, sedne na bus a jede ke kamarádovi Bobovi. V pohodě přece u něj může zůstat. Jenomže po cestě se něco stane, autobus ho vyhodí v podivné stanici Bubákov a zmizí. Co teď? Projde Ferda Bubákovem? Ferda z Bubákova je šifrovací únikovka pro děti od 10 let. Děti postupně dekódují 10 šifer podle přiložených šifrovacích klíčů, provedou hlavního hrdinu městem jménem Bubákov a poskládají číslice, které jsou výsledkem hádanek v šifrách, do telefonního čísla. Tím si Ferda přivolá taxi. Děti si díky šifrování podle různých šifrovacích klíčů prohlubují své logické myšlení, vnímání souvislostí a kombinací. Zvyšuje se jejich cit pro jazyk (část hry je ve verších). Mimo rozvoj jazykových kompetencí hra přináší téma rodič vs. kamarád, které děti v tomto věku často různým způsobem řeší. Děti dostávají podnět k přemýšlení o hodnotách, které život v rodině pro člověka znamená. Rozšíření etapovky umožňuje přímo během výuky (ale i při domácím opakování) propojit únikovku s učivem (děti odemknou každý z 10 zámků, kterými Ferda prochází, teprve tehdy, když správně odpoví na testové otázky) Etapovku je možné odehrát celou najednou, i po částech během několika dní. Možná je individuální i skupinová práce. Legenda Ferda se dostane do Bubákova při svém útěku z domova. Nevede tudy cesta, nejezdí zde auta, telefon nemá signál. Ferda postupně prochází 10 strašidelnými zámky, aby našel cestu z města ven a luští 10 šifer, ze kterých získává 10 číslic. Přitom si povídá s bubáky, kteří zde žijí. Ti v rozhovoru s Ferdou poukazují na hodnoty spojené s rodinou. Na konci cesty objevuje telefonní budku, odkud si přivolá taxi. Je jen na dětech, zda vrátí Ferdu domů nebo ho nechají odvézt ke kamarádům.
74529
Český jazyk>Etická výchova>Nezařazené k předmětu>Didaktické hry>Testy a písemky>Školní družina>5.>6.>7.>8.>9.>SŠ>Halloween>Rodina>Sebehodnocení>Šifry
80.00