Ferda z Bubákova - šifrovací únikovka pro děti od 10 let

Ročník:
Počet stran:
53
Velikost: 38.71 MB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
6. 9. 2022
Sdílet:

Ferda je úplně normální kluk. Je mu asi tak dvanáct. Trochu paří na kompu, trochu jezdí na skejtu, sportuje a škola ho někdy prudí. Ale s kámošema, s těma se to dá celkem v pohodě zvládnout. S kámošema není Ferda, ale Frank. A pak se rodiče rozhodnou, že se celá rodina přestěhuje. Někdy na podzim. No to teda ne! Ferda protestuje, ale rodiče na jeho názor nedají. A tak se sbalí, sedne na bus a jede ke kamarádovi Bobovi. V pohodě přece u něj může zůstat. Jenomže po cestě se něco stane, autobus ho vyhodí v podivné stanici Bubákov a zmizí. Co teď? Projde Ferda Bubákovem?

Ferda z Bubákova je šifrovací únikovka pro děti od 10 let. Děti postupně dekódují 10 šifer podle přiložených šifrovacích klíčů, provedou hlavního hrdinu městem jménem Bubákov a poskládají číslice, které jsou výsledkem hádanek v šifrách, do telefonního čísla. Tím si Ferda přivolá taxi.

Děti si díky šifrování podle různých šifrovacích klíčů prohlubují své logické myšlení, vnímání souvislostí a kombinací. Zvyšuje se jejich cit pro jazyk (část hry je ve verších). Mimo rozvoj jazykových kompetencí hra přináší téma rodič vs. kamarád, které děti v tomto věku často různým způsobem řeší. Děti dostávají podnět k přemýšlení o hodnotách, které život v rodině pro člověka znamená.

Rozšíření etapovky umožňuje přímo během výuky (ale i při domácím opakování) propojit únikovku s učivem (děti odemknou každý z 10 zámků, kterými Ferda prochází, teprve tehdy, když správně odpoví na testové otázky)

Etapovku je možné odehrát celou najednou, i po částech během několika dní. Možná je individuální i skupinová práce.

Legenda

Ferda se dostane do Bubákova při svém útěku z domova. Nevede tudy cesta, nejezdí zde auta, telefon nemá signál. Ferda postupně prochází 10 strašidelnými zámky, aby našel cestu z města ven a luští 10 šifer, ze kterých získává 10 číslic. Přitom si povídá s bubáky, kteří zde žijí. Ti v rozhovoru s Ferdou poukazují na hodnoty spojené s rodinou. Na konci cesty objevuje telefonní budku, odkud si přivolá taxi. Je jen na dětech, zda vrátí Ferdu domů nebo ho nechají odvézt ke kamarádům.

Další produkty od autora Etapovky

83270
Prvouka
Školní družina, 3., 4.
Didaktické hry
Advent je čas příchodu. Připravujeme se na Ježíšovo narození, někdo se těší na Ježíška, pro někoho jsou Vánoce tradiční
65.00 Kč
146959
Český jazyk - čtení
Školní družina, MŠ - předškoláci, 1., 2., 3.
Venkovní učení - stezky, badatelská výuka, terénní výuka
Někdy se i v pohádkách stane, že do nich foukne čerstvý vítr a to, co platí po celá staletí, je najednou jinak. I v
110.00 Kč
107805
Nezařazené k předmětu
Školní družina, MŠ - předškoláci, 1., 2., 3.
Celoroční tematická hra
Lotrokátor ječí jak o život. Kde jste, superhrdinové? Padouchové pochodují kolem dokola a číhají, kde by mohli uchvátit
90.00 Kč
130309
Nezařazené k předmětu
Školní družina, MŠ - předškoláci, 1.
Venkovní učení - stezky, badatelská výuka, terénní výuka
Trpaslík Dubínek míří na Čarodějný vrch, protože se zde usadila čarodějnice Abakúha - bere zvířátkům ze spížek jídlo a
45.00 Kč
Ferda z Bubákova - šifrovací únikovka pro děti od 10 let Ferda z Bubákova - šifrovací únikovka pro děti od 10 let
Ferda je úplně normální kluk. Je mu asi tak dvanáct. Trochu paří na kompu, trochu jezdí na skejtu, sportuje a škola ho někdy prudí. Ale s kámošema, s těma se to dá celkem v pohodě zvládnout. S kámošema není Ferda, ale Frank. A pak se rodiče rozhodnou, že se celá rodina přestěhuje. Někdy na podzim. No to teda ne! Ferda protestuje, ale rodiče na jeho názor nedají. A tak se sbalí, sedne na bus a jede ke kamarádovi Bobovi. V pohodě přece u něj může zůstat. Jenomže po cestě se něco stane, autobus ho vyhodí v podivné stanici Bubákov a zmizí. Co teď? Projde Ferda Bubákovem? Ferda z Bubákova je šifrovací únikovka pro děti od 10 let. Děti postupně dekódují 10 šifer podle přiložených šifrovacích klíčů, provedou hlavního hrdinu městem jménem Bubákov a poskládají číslice, které jsou výsledkem hádanek v šifrách, do telefonního čísla. Tím si Ferda přivolá taxi. Děti si díky šifrování podle různých šifrovacích klíčů prohlubují své logické myšlení, vnímání souvislostí a kombinací. Zvyšuje se jejich cit pro jazyk (část hry je ve verších). Mimo rozvoj jazykových kompetencí hra přináší téma rodič vs. kamarád, které děti v tomto věku často různým způsobem řeší. Děti dostávají podnět k přemýšlení o hodnotách, které život v rodině pro člověka znamená. Rozšíření etapovky umožňuje přímo během výuky (ale i při domácím opakování) propojit únikovku s učivem (děti odemknou každý z 10 zámků, kterými Ferda prochází, teprve tehdy, když správně odpoví na testové otázky) Etapovku je možné odehrát celou najednou, i po částech během několika dní. Možná je individuální i skupinová práce. Legenda Ferda se dostane do Bubákova při svém útěku z domova. Nevede tudy cesta, nejezdí zde auta, telefon nemá signál. Ferda postupně prochází 10 strašidelnými zámky, aby našel cestu z města ven a luští 10 šifer, ze kterých získává 10 číslic. Přitom si povídá s bubáky, kteří zde žijí. Ti v rozhovoru s Ferdou poukazují na hodnoty spojené s rodinou. Na konci cesty objevuje telefonní budku, odkud si přivolá taxi. Je jen na dětech, zda vrátí Ferdu domů nebo ho nechají odvézt ke kamarádům.
UUCZ-74529
Český jazyk>Etická výchova>Nezařazené k předmětu>Didaktické hry>Testy a písemky>Školní družina>5.>6.>7.>8.>9.>SŠ>Halloween, Dušičky>Rodina>Šifry
80.00