Karetní hra Černý Petr - vedlejší věty

Předmět:
Ročník:
Kategorie:
Počet stran:
11
Velikost: 646.43 KB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
25. 8. 2022
Cena:
45 Kč vč. DPH
Sdílet:

Nabízím hru ČERNÝ PETR určenou k procvičování vedlejších vět. 

Hru ČERNÝ PETR jsem používala do hodin německého jazyka, kde měli žáci hledat překlady českých a německých slovíček. Protože je mojí aprobací hlavně čeština, pokoušela jsem se vymyslet podobné procvičování i do těchto hodin. Hry používám kdykoliv pro zpestření výuky, ale hlavně v suplovacích hodinách.  

Popis hry:

Hra je určená pro 2 – 4 hráče. Aby žák získal dvojici a mohl ji vyložit na stůl, musí najít a určit dvě stejné vedlejší věty. Žáci se vzájemně kontrolují. Výsledky správných dvojic doporučuji dát žákům až po hře. Je to hlavně z toho důvodu, aby opravdu procvičovali. Po hře si vše zkontrolují společně a za všechny špatné odpovědi si body odeberou.

Doporučená příprava:

Kartičky je nejlepší vytisknout a zalaminovat – více vydrží. Černý Petr obsahuje variantu A, B, C a D. V každé variantě se nachází 13 dvojic vedlejších vět (26 kartiček) + jejich řešení. Doporučuji každou variantu vytisknout několikrát, tím může procvičovat celá třída po menších skupinách.

 

Přeji hodně zábavy v hodinách českého jazyka!

Další produkty od autora Petra Navrátilová

727
Český jazyk
SŠ, ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Nabízím hru PEXESO určenou k procvičování synonym. Hru PEXESO používám již léta, nejprve jsem začala v hodinách
40.00 Kč
127777
Český jazyk - sloh
ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Učím český jazyk a informatiku na druhém stupni a neustále kladu svým žákům na srdce, že jejich vyjadřování na
40.00 Kč
194261
Občanská výchova
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Materiál vznikl při mém studiu kariérního a výchovného poradce, kdy jsem nad touto problematikou začala přemýšlet při
39.00 Kč
730
Český jazyk
8., 9., SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Nabízím hru PEXESO určenou k procvičování vidových dvojic. Hru PEXESO používám již léta, nejprve jsem začala v hodinách
40.00 Kč
Karetní hra Černý Petr - vedlejší věty Karetní hra Černý Petr - vedlejší věty
Nabízím hru ČERNÝ PETR určenou k procvičování vedlejších vět.  Hru ČERNÝ PETR jsem používala do hodin německého jazyka, kde měli žáci hledat překlady českých a německých slovíček. Protože je mojí aprobací hlavně čeština, pokoušela jsem se vymyslet podobné procvičování i do těchto hodin. Hry používám kdykoliv pro zpestření výuky, ale hlavně v suplovacích hodinách.   Popis hry: Hra je určená pro 2 – 4 hráče. Aby žák získal dvojici a mohl ji vyložit na stůl, musí najít a určit dvě stejné vedlejší věty. Žáci se vzájemně kontrolují. Výsledky správných dvojic doporučuji dát žákům až po hře. Je to hlavně z toho důvodu, aby opravdu procvičovali. Po hře si vše zkontrolují společně a za všechny špatné odpovědi si body odeberou. Doporučená příprava: Kartičky je nejlepší vytisknout a zalaminovat – více vydrží. Černý Petr obsahuje variantu A, B, C a D. V každé variantě se nachází 13 dvojic vedlejších vět (26 kartiček) + jejich řešení. Doporučuji každou variantu vytisknout několikrát, tím může procvičovat celá třída po menších skupinách.   Přeji hodně zábavy v hodinách českého jazyka!
UUCZ-732
Český jazyk>Didaktické hry>7.>8.>9.>SŠ>ZŠ – 2. STUPEŇ
45.00