Karetní hra Černý Petr - větné členy

Předmět:
Ročník:
Kategorie:
Počet stran:
11
Velikost: 455.95 KB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
26. 12. 2023
Sdílet:

Nabízím hru ČERNÝ PETR určenou k procvičování větných členů. 

Hru ČERNÝ PETR jsem používala do hodin německého jazyka, kde měli žáci hledat překlady českých a německých slovíček. Protože je mojí aprobací hlavně čeština, pokoušela jsem se vymyslet podobné procvičování i do těchto hodin. Hry používám kdykoliv pro zpestření výuky, ale hlavně v suplovacích hodinách.  

Popis hry:

Hra je určená pro 2 – 4 hráče. Aby žák získal dvojici a mohl ji vyložit na stůl, musí najít a určit dva stejné větné členy. Žáci se vzájemně kontrolují. Výsledky správných dvojic doporučuji dát žákům až po hře. Je to hlavně z toho důvodu, aby opravdu procvičovali. Po hře si vše zkontrolují společně a za všechny špatné odpovědi si body odeberou.

Doporučená příprava:

Kartičky je nejlepší vytisknout a zalaminovat – více vydrží. Černý Petr obsahuje variantu A, B, C a D. V každé variantě se nachází 14 dvojic větných členů (28 kartiček) + jejich řešení. Doporučuji každou variantu vytisknout několikrát, tím může procvičovat celá třída po menších skupinách.

Přeji hodně zábavy v hodinách českého jazyka!

Jedná se o vzdělávací materiál pro základní školu, jehož cílem je procvičení a osvojení si probíraného učiva.

Další produkty od autora Petra Navrátilová

717
Český jazyk
8., 9., SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Nabízím hru AZ KVÍZ určenou k procvičování poměrů mezi větami hlavními. Známá televizní soutěž AZ kvíz má více možností
40.00 Kč
714
Český jazyk
6., 7., 8., 9., SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Nabízím hru AZ KVÍZ určenou k procvičování větných členů. Známá televizní soutěž AZ kvíz má více možností použití: 1)
40.00 Kč
506787
Český jazyk - gramatika
6., ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Soubor obsahuje 5 listů - celkem 10 vět. Slouží k procvičování základních větných členů - Po, Př, Pks, Pkn, Pt, Pum, Puč
45.00 Kč
729
Český jazyk
6., 7., 8., 9., SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Nabízím hru PEXESO určenou k procvičování větných členů. Hru PEXESO používám již léta, nejprve jsem začala v hodinách
40.00 Kč
Karetní hra Černý Petr - větné členy Karetní hra Černý Petr - větné členy
Nabízím hru ČERNÝ PETR určenou k procvičování větných členů.  Hru ČERNÝ PETR jsem používala do hodin německého jazyka, kde měli žáci hledat překlady českých a německých slovíček. Protože je mojí aprobací hlavně čeština, pokoušela jsem se vymyslet podobné procvičování i do těchto hodin. Hry používám kdykoliv pro zpestření výuky, ale hlavně v suplovacích hodinách.   Popis hry: Hra je určená pro 2 – 4 hráče. Aby žák získal dvojici a mohl ji vyložit na stůl, musí najít a určit dva stejné větné členy. Žáci se vzájemně kontrolují. Výsledky správných dvojic doporučuji dát žákům až po hře. Je to hlavně z toho důvodu, aby opravdu procvičovali. Po hře si vše zkontrolují společně a za všechny špatné odpovědi si body odeberou. Doporučená příprava: Kartičky je nejlepší vytisknout a zalaminovat – více vydrží. Černý Petr obsahuje variantu A, B, C a D. V každé variantě se nachází 14 dvojic větných členů (28 kartiček) + jejich řešení. Doporučuji každou variantu vytisknout několikrát, tím může procvičovat celá třída po menších skupinách. Přeji hodně zábavy v hodinách českého jazyka! Jedná se o vzdělávací materiál pro základní školu, jehož cílem je procvičení a osvojení si probíraného učiva.
UUCZ-733
Český jazyk>Didaktické hry>6.>7.>8.>9.>SŠ>ZŠ – 2. STUPEŇ
45.00