Karetní hra Černý Petr - vzory podstatných jmen

Předmět:
Kategorie:
Počet stran:
10
Velikost: 594.21 KB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
25. 8. 2022
Cena:
45 Kč vč. DPH
Sdílet:

Nabízím hru ČERNÝ PETR určenou k procvičování vzorů podstatných jmen. 

Hru ČERNÝ PETR jsem používala do hodin německého jazyka, kde měli žáci hledat překlady českých a německých slovíček. Protože je mojí aprobací hlavně čeština, pokoušela jsem se vymyslet podobné procvičování i do těchto hodin. Hry používám kdykoliv pro zpestření výuky, ale hlavně v suplovacích hodinách.  

Popis hry:

Hra je určená pro 2 – 4 hráče. Aby žák získal dvojici a mohl ji vyložit na stůl, musí najít 2 slova, která se skloňují podle stejného vzoru. Žáci se vzájemně kontrolují. Výsledky správných dvojic doporučuji dát žákům až po hře. Je to hlavně z toho důvodu, aby opravdu procvičovali. Po hře si vše zkontrolují společně a za všechny špatné odpovědi si body odeberou.

Doporučená příprava:

Kartičky je nejlepší vytisknout a zalaminovat – více vydrží. Černý Petr obsahuje variantu A, B, C a D. V každé variantě se nachází 14 dvojic podstatných jmen (28 kartiček) + jejich řešení. Doporučuji každou variantu vytisknout několikrát, tím může procvičovat celá třída po menších skupinách.

Přeji hodně zábavy v hodinách českého jazyka!

Další produkty od autora Petra Navrátilová

728
Český jazyk
SŠ, ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Nabízím hru PEXESO určenou k procvičování akademických titulů. Hru PEXESO používám již léta, nejprve jsem začala v
25.00 Kč
710
Český jazyk
8., 9., SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Nabízím hru Trollí cestou s češtinou určenou k procvičování poměrů mezi větami hlavními. Deskovky jsou v dnešní době
55.00 Kč
705
Český jazyk
4., 5., 6., 7., 8., 9., SŠ, ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Nabízím hru Trollí cestou s češtinou určenou k procvičování pravopisu s-, z-, vz-, s/se, z/ze. Deskovky jsou v dnešní
55.00 Kč
9627
Informatika
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Výzdoba třídy
Na základní škole učím český jazyk a informatiku již od roku 2010 a každý rok řeším výzdobu tříd. Myslím si, že
35.00 Kč
Karetní hra Černý Petr - vzory podstatných jmen Karetní hra Černý Petr - vzory podstatných jmen
Nabízím hru ČERNÝ PETR určenou k procvičování vzorů podstatných jmen.  Hru ČERNÝ PETR jsem používala do hodin německého jazyka, kde měli žáci hledat překlady českých a německých slovíček. Protože je mojí aprobací hlavně čeština, pokoušela jsem se vymyslet podobné procvičování i do těchto hodin. Hry používám kdykoliv pro zpestření výuky, ale hlavně v suplovacích hodinách.   Popis hry: Hra je určená pro 2 – 4 hráče. Aby žák získal dvojici a mohl ji vyložit na stůl, musí najít 2 slova, která se skloňují podle stejného vzoru. Žáci se vzájemně kontrolují. Výsledky správných dvojic doporučuji dát žákům až po hře. Je to hlavně z toho důvodu, aby opravdu procvičovali. Po hře si vše zkontrolují společně a za všechny špatné odpovědi si body odeberou. Doporučená příprava: Kartičky je nejlepší vytisknout a zalaminovat – více vydrží. Černý Petr obsahuje variantu A, B, C a D. V každé variantě se nachází 14 dvojic podstatných jmen (28 kartiček) + jejich řešení. Doporučuji každou variantu vytisknout několikrát, tím může procvičovat celá třída po menších skupinách. Přeji hodně zábavy v hodinách českého jazyka!
UUCZ-734
Český jazyk>Didaktické hry>4.>5.>6.>7.>8.>9.>SŠ>ZŠ – 1. STUPEŇ>ZŠ – 2. STUPEŇ
45.00