Karetní hra Černý Petr - vzory podstatných jmen

Předmět:
Kategorie:
Počet stran:
10
Velikost: 594.21 KB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
29. 2. 2024
Sdílet:

Nabízím hru ČERNÝ PETR určenou k procvičování vzorů podstatných jmen. 

Hru ČERNÝ PETR jsem používala do hodin německého jazyka, kde měli žáci hledat překlady českých a německých slovíček. Protože je mojí aprobací hlavně čeština, pokoušela jsem se vymyslet podobné procvičování i do těchto hodin. Hry používám kdykoliv pro zpestření výuky, ale hlavně v suplovacích hodinách.  

Popis hry:

Hra je určená pro 2 – 4 hráče. Aby žák získal dvojici a mohl ji vyložit na stůl, musí najít 2 slova, která se skloňují podle stejného vzoru. Žáci se vzájemně kontrolují. Výsledky správných dvojic doporučuji dát žákům až po hře. Je to hlavně z toho důvodu, aby opravdu procvičovali. Po hře si vše zkontrolují společně a za všechny špatné odpovědi si body odeberou.

Doporučená příprava:

Kartičky je nejlepší vytisknout a zalaminovat – více vydrží. Černý Petr obsahuje variantu A, B, C a D. V každé variantě se nachází 14 dvojic podstatných jmen (28 kartiček) + jejich řešení. Doporučuji každou variantu vytisknout několikrát, tím může procvičovat celá třída po menších skupinách.

Přeji hodně zábavy v hodinách českého jazyka!

Jedná se o vzdělávací materiál pro základní školu, jehož cílem je procvičení a osvojení si probíraného učiva.

Další produkty od autora Petra Navrátilová

721
Český jazyk - literatura
6., 7., 8., 9., SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Nabízím hru LITERÁRNÍ KVARTETO určenou k procvičování literárních děl, autorů a pojmů. Hru LITERÁRNÍ KVARTETO používám v
40.00 Kč
138901
Český jazyk
5., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Na základní škole učím český jazyk již od roku 2010 a mým cílem je učit i „nezábavné“ učivo „zábavnou“ formou. Každý mi
45.00 Kč
9190
Občanská výchova
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Nyní před sebou máte celkem 23 stran pracovních listů, ve kterých naleznete zpracované křesťanské svátky a jejich
79.00 Kč
707
Český jazyk
7., 8., 9., SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Nabízím hru Trollí cestou s češtinou určenou k procvičování vedlejších vět. Deskovky jsou v dnešní době velmi oblíbené
55.00 Kč
Karetní hra Černý Petr - vzory podstatných jmen Karetní hra Černý Petr - vzory podstatných jmen
Nabízím hru ČERNÝ PETR určenou k procvičování vzorů podstatných jmen.  Hru ČERNÝ PETR jsem používala do hodin německého jazyka, kde měli žáci hledat překlady českých a německých slovíček. Protože je mojí aprobací hlavně čeština, pokoušela jsem se vymyslet podobné procvičování i do těchto hodin. Hry používám kdykoliv pro zpestření výuky, ale hlavně v suplovacích hodinách.   Popis hry: Hra je určená pro 2 – 4 hráče. Aby žák získal dvojici a mohl ji vyložit na stůl, musí najít 2 slova, která se skloňují podle stejného vzoru. Žáci se vzájemně kontrolují. Výsledky správných dvojic doporučuji dát žákům až po hře. Je to hlavně z toho důvodu, aby opravdu procvičovali. Po hře si vše zkontrolují společně a za všechny špatné odpovědi si body odeberou. Doporučená příprava: Kartičky je nejlepší vytisknout a zalaminovat – více vydrží. Černý Petr obsahuje variantu A, B, C a D. V každé variantě se nachází 14 dvojic podstatných jmen (28 kartiček) + jejich řešení. Doporučuji každou variantu vytisknout několikrát, tím může procvičovat celá třída po menších skupinách. Přeji hodně zábavy v hodinách českého jazyka! Jedná se o vzdělávací materiál pro základní školu, jehož cílem je procvičení a osvojení si probíraného učiva.
UUCZ-734
Český jazyk>Didaktické hry>4.>5.>6.>7.>8.>9.>SŠ>ZŠ – 1. STUPEŇ>ZŠ – 2. STUPEŇ
45.00