Kolotoč se vzory

Předmět:
Ročník:
Kategorie:
Počet stran:
22
Velikost: 3.12 MB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
3. 4. 2022
Sdílet:

Aktivitu jsem pojmenovala kolotoč, podle toho, že se žáci „točí“ (střídají) na stanovištích s různými úkoly. Jedná se zejména o úkoly na procvičení učiva, oddechové a většinou s následnou samostatnou kontrolou žáků. Na jednom stanovišti pracuje tolik žáků, kolik si určíte. Pořadí aktivit si volí žáci samostatně, podle zájmu a podle toho, které stanoviště je volné.

V souboru najdete celou přípravu na 2 vyučovací hodiny, tipy na využití pomůcek, karty k označení stanoviště.

Tento kolotoč je zaměřený na procvičení rodu středního a ženského u podstatných jmen. Je vhodný pro konec 4.ročníku a také na začátku 5.ročníku.

Soubor je připraven jako celek pro vyučovací blok kolotoč, ale pomůcky a pracovní listy lze využít i samostatně při procvičování učiva 4.ročníku.

Soubor obsahuje:

8 kusů karet k označení stanoviště a zadání úkolu

6 aktivit, které se skládají z pracovních listů a pracovních karet. K některým úkolům jsou k dispozici i kontrolní karty, žáci tak pracují zcela samostatně. U domina je správnost ověřena sestavením uzavřeného kruhu. 2 návody k dalším aktivitám

Metodika ke každé aktivitě s tipy na další využití

 

Soubor aktivit:

1.Pracovní list s bublinami (střední rod)

2.Slova v tužce - třídící karty 16 ks (ženský rod), kontrolní tabulka

3.Pracovní list omalovánky - 2 úrovně obtížnosti (střední rod), vzájemná kontrola

4.Pracovní list pro tvořivé psaní

5.Detektiv - pracovní karty v vyhledávání 4 ks ( ženský rod), kontrolní karta

6.Domino (rod střední), 20 karet, které tvoří uzavřený kruh

Další produkty od autora Školní hrátky

6127
Český jazyk
2., 3., 4., 5., ZŠ – 1. STUPEŇ
Pracovní listy
Pracovní list vhodný od druhé třídy na první školní týden.
0.00 Kč
113299
Český jazyk
1.
Didaktické hry
2 hry, při kterých trénujeme čtení s porozuměním. Brožuru můžete využít vcelku jako knihu anebo rozstříhat na kartičky
35.00 Kč
334530
Český jazyk
1., 2., 3., 4., 5., 6., ZŠ – 1. STUPEŇ
Pravidla třídy
Šablony s obrázky velikosti A4 k doplnění textu
30.00 Kč
47460
Český jazyk
MŠ - předškoláci, 1., ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
36 karet s obrázkem a písmenem, na které slovo z obrázku začíná 3 černobílé šablony k dotvoření dětmi vhodné ke
39.00 Kč
Kolotoč se vzory Kolotoč se vzory
Aktivitu jsem pojmenovala kolotoč, podle toho, že se žáci „točí“ (střídají) na stanovištích s různými úkoly. Jedná se zejména o úkoly na procvičení učiva, oddechové a většinou s následnou samostatnou kontrolou žáků. Na jednom stanovišti pracuje tolik žáků, kolik si určíte. Pořadí aktivit si volí žáci samostatně, podle zájmu a podle toho, které stanoviště je volné. V souboru najdete celou přípravu na 2 vyučovací hodiny, tipy na využití pomůcek, karty k označení stanoviště. Tento kolotoč je zaměřený na procvičení rodu středního a ženského u podstatných jmen. Je vhodný pro konec 4.ročníku a také na začátku 5.ročníku. Soubor je připraven jako celek pro vyučovací blok kolotoč, ale pomůcky a pracovní listy lze využít i samostatně při procvičování učiva 4.ročníku. Soubor obsahuje: 8 kusů karet k označení stanoviště a zadání úkolu 6 aktivit, které se skládají z pracovních listů a pracovních karet. K některým úkolům jsou k dispozici i kontrolní karty, žáci tak pracují zcela samostatně. U domina je správnost ověřena sestavením uzavřeného kruhu. 2 návody k dalším aktivitám Metodika ke každé aktivitě s tipy na další využití   Soubor aktivit: 1.Pracovní list s bublinami (střední rod) 2.Slova v tužce - třídící karty 16 ks (ženský rod), kontrolní tabulka 3.Pracovní list omalovánky - 2 úrovně obtížnosti (střední rod), vzájemná kontrola 4.Pracovní list pro tvořivé psaní 5.Detektiv - pracovní karty v vyhledávání 4 ks ( ženský rod), kontrolní karta 6.Domino (rod střední), 20 karet, které tvoří uzavřený kruh
UUCZ-600
Český jazyk>Didaktické hry>4.>5.
55.00