Rozbor souvětí - tučňákovy rozbory

Předmět:
Kategorie:
Počet stran:
16
Velikost: 1.77 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
15. 9. 2022
Cena:
42 Kč vč. DPH
Sdílet:

Knížečka s krátkými texty o tučňákovi. Žáci vypracují z vybraných souvětí grafický rozbor, odpoví na otázky k textu. Další úkol na stránce je doplnit čárky do textu. Grafy nejsou náročné, jedná se o poměry mezi dvěma hlavními větami nebo o určení věty vedlejší.

Pro slabší žáky jsou k dispozici otázky k textům, místo grafů mohou studovat texty o tučňákovi.

Celkem je knížka sestavena ze 4 listů A4 natištěných oboustranně. Obsahuje 6 krátkých textů + 6 malých textů na doplnění interpunkce. Na konci jsou ještě tři krátké texty, ve kterých žáci hledají pravopisné chyby.

S texty můžete pracovat ve výuce společně, ale máte také možnost zadat žákům, aby pracovali svým tempem. Opraví si pomocí přehledného řešení. 

Barevný tisk je hezčí, ale můžete tisknout i na černobílé tiskárně (já tisknu černobíle).

Obsah materiálu:

1. Průvodní slovo

2. Knížka

3. Řešení

4. Otázky k textům (Odpovědi zapisují do sešitu)

Další produkty od autora Eva Šidelková

195161
Český jazyk
5., ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Přípravy do hodin literatury a slohu. Práce s moderní současnou prózou pro děti. Obsahuje práci s ukázkami z knihy, děti
40.00 Kč
314908
Český jazyk
7., 8., 9., ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Materiál obsahuje 4 texty a úkoly k nim. Je vhodný na výuku venku – žáci pracují s textem, úkoly rozmístíme do prostoru
40.00 Kč
56499
Český jazyk
5., 6., 7., 8., 9.
Pracovní listy
6 textů o osobnostech 19./20. století. 3 texty - rozsah 2 x A4 (jedna strana text, druhá úkoly), 3 texty krátké - text a
40.00 Kč
274379
Český jazyk
3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Lapbook
Lapbook neslouží jako přehled učiva, ale naopak, je připraven na celoroční dotváření ze strany žáka . Obsahuje
45.00 Kč
Rozbor souvětí - tučňákovy rozbory Rozbor souvětí  - tučňákovy rozbory
Knížečka s krátkými texty o tučňákovi. Žáci vypracují z vybraných souvětí grafický rozbor, odpoví na otázky k textu. Další úkol na stránce je doplnit čárky do textu. Grafy nejsou náročné, jedná se o poměry mezi dvěma hlavními větami nebo o určení věty vedlejší. Pro slabší žáky jsou k dispozici otázky k textům, místo grafů mohou studovat texty o tučňákovi. Celkem je knížka sestavena ze 4 listů A4 natištěných oboustranně. Obsahuje 6 krátkých textů + 6 malých textů na doplnění interpunkce. Na konci jsou ještě tři krátké texty, ve kterých žáci hledají pravopisné chyby. S texty můžete pracovat ve výuce společně, ale máte také možnost zadat žákům, aby pracovali svým tempem. Opraví si pomocí přehledného řešení.  Barevný tisk je hezčí, ale můžete tisknout i na černobílé tiskárně (já tisknu černobíle). Obsah materiálu: 1. Průvodní slovo 2. Knížka 3. Řešení 4. Otázky k textům (Odpovědi zapisují do sešitu)
UUCZ-180522
Český jazyk>Pracovní listy>8.>9.>ZŠ – 2. STUPEŇ
42.00