RWCT LEKCE KAPR - Tisíce let starý poklad

Počet stran:
8
Velikost: 1.97 MB
Typ souboru: pdf
Nahráno:
Naposledy upraveno:
30. 12. 2023
Sdílet:

Co víte o kaprovi? Seznamte se s ním a vánoční tradicí pomocí lekce kritického myšlení, která je sestavena na základě kritického myšlení a je rozdělena do tří částí:

Evokace, uvědomění a reflexe. V evokaci pomocí hry Černý Petr žáci zjistí téma hodiny a v tabulce tvrzení jejich vlastní prekoncepty, tedy informace, které o kaprovi již znají. V druhé části dojde k prohloubení znalostí o kaprovi, ale hlavně o dovednosti práce s textem. Reflektivní část je část shrnující, ucelující nové poznatky.  Reflektivní část je kreativní životabáseň. V závěru lekce jsou uvedené přílohy pro tisk.      

 

Obrázky jsou autorské:-)

Pokud se Vám lekce kritického myšlení zalíbila, sestavila jsem ještě jednu s názvem RWCT - Liška.

Jak přečká zimu takový kapr? Dozvíte se v lekci KDO JSEM? ZVÍŘATA V ZIMĚ - JAK U NÁS PŘEČKAJÍ ZIMU?

Jedná se o výukový materiál vytvořený v souladu s RVP v oblasti český jazyk a literatura - porozumí písemným nebo mluveným pokynům přiměřené složitosti, rozlišuje podstatné a okrajové informace v textu vhodném pro daný věk, podstatné informace zaznamenává.

Brožuru lze využít vcelku nebo nastříhat na kartičky.

 

 

Další produkty od autora Žaneta Radimecká (Hrubešová)

13555
Matematika
MŠ, MŠ - předškoláci, 1.
Didaktické hry
Počítáme s housenkou do pěti je produkt vhodný pro malé děti, které se učí počítat a poznávat čísla. Obsahuje 3
25.00 Kč
41766
Nezařazené k předmětu
Miminka
Ostatní
44 milníkových kartiček pro holčičky. Sada obsahuje úvodní kartičky jako Čekáme miminko atd., poté 1.-3.týden, 1.-11
60.00 Kč
162315
Nezařazené k předmětu
2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Pracovní list k zaznamenání nejlepších věcí z prázdnin. :) Poslední kartička je určena k doplnění vlastní kategorie.
0.00 Kč
16378
Matematika
3., 4., 5., 6., ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Malá násobilka, stále ji cvičíme a stále některé trápí. Procvičte ji různými způsoby. Materiál NÁSOBILKOVÉ DOMINO nabízí
25.00 Kč
RWCT LEKCE KAPR - Tisíce let starý poklad RWCT LEKCE KAPR - Tisíce let starý poklad
Co víte o kaprovi? Seznamte se s ním a vánoční tradicí pomocí lekce kritického myšlení, která je sestavena na základě kritického myšlení a je rozdělena do tří částí: Evokace, uvědomění a reflexe. V evokaci pomocí hry Černý Petr žáci zjistí téma hodiny a v tabulce tvrzení jejich vlastní prekoncepty, tedy informace, které o kaprovi již znají. V druhé části dojde k prohloubení znalostí o kaprovi, ale hlavně o dovednosti práce s textem. Reflektivní část je část shrnující, ucelující nové poznatky.  Reflektivní část je kreativní životabáseň. V závěru lekce jsou uvedené přílohy pro tisk.         Obrázky jsou autorské:-) Pokud se Vám lekce kritického myšlení zalíbila, sestavila jsem ještě jednu s názvem RWCT - Liška. Jak přečká zimu takový kapr? Dozvíte se v lekci KDO JSEM? ZVÍŘATA V ZIMĚ - JAK U NÁS PŘEČKAJÍ ZIMU? Jedná se o výukový materiál vytvořený v souladu s RVP v oblasti český jazyk a literatura - porozumí písemným nebo mluveným pokynům přiměřené složitosti, rozlišuje podstatné a okrajové informace v textu vhodném pro daný věk, podstatné informace zaznamenává. Brožuru lze využít vcelku nebo nastříhat na kartičky.    
UUCZ-14374
Český jazyk>Český jazyk - čtení>Prvouka>Pracovní listy>Přípravy hodiny/lekce>Projekty>3.>4.>5.>6.>7.>ZŠ – 1. STUPEŇ>ZŠ – 2. STUPEŇ>Čtenářská gramotnost 1. stupeň>Vánoce>Živočichové>Ryby
39.00