RWCT liška

Ročník:
1., 2., 3., 4., 5.
Počet stran:
10
Velikost: 2.2 MB
Typ souboru: pdf
Nahráno:
Naposledy upraveno:
30. 12. 2023
Sdílet:

Baví vás lekce kritického myšlení nebo chcete zpestřit hodinu čtení? Vyzkoušejte poutavou lekci o našem zvířeti lišce. Text je naučný, ale pracuje i s homonymy lišky či pohádkami ve kterých se liška objevuje.

 

Lekce je sestavena na základě kritického myšlení a je rozdělena do tří částí. Evokace, uvědomění a reflexe. V evokaci žáci zjistí téma hodiny a jejich vlastní prekoncepty, tedy informace, které o lišce již znají. V druhé části dojde k prohloubení znalostí o lišce, ale hlavně o dovednosti práce s textem. Reflektivní část je část shrnující, ucelující nové poznatky. Tato lekce byla vytvořena pro žáky třetí třídy, ale bez problémů se dá použít od druhé až do páté třídy. V závěru lekce jsou uvedené přílohy pro tisk. Lekce propojuje hodiny českého jazyka, čtení, našeho světa a pracovních činností.

Jedná se o výukový materiál vytvořený v souladu s RVP v oblasti český jazyk a literatura - porozumí písemným nebo mluveným pokynům přiměřené složitosti, rozlišuje podstatné a okrajové informace v textu vhodném pro daný věk, podstatné informace zaznamenává.

Další produkty od autora Žaneta Radimecká (Hrubešová)

194733
Nezařazené k předmětu
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, 1., 2., 3., 4., 5.
Postřehovky
Jak zpestřit dětem konec října? Jak trénovat zrakové vnímání a udržení tajemství? Vezměte k sobě do třídy Dušinku
0.00 Kč
420
Český jazyk
1., 2., 3., ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Aneb procvičujeme plynulé čtení. Set obsahuje pět pracovních listů na procvičení plynulého hlasitého čtení zábavnou a
35.00 Kč
5661
Etická výchova
1., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Ostatní
Reflektivní otázky pro sebehodnocení na konci hodiny nebo dne. Lze položit stejnou otázku celé třídě, každý odpovídá
35.00 Kč
11269
Nezařazené k předmětu
1., 2., 3., 4., 5., ZŠ – 1. STUPEŇ
Přípravy hodiny/lekce
12 VIZUÁLNÍCH OPOR PRO ON-LINE VÝUKU
0.00 Kč
RWCT liška RWCT liška
Baví vás lekce kritického myšlení nebo chcete zpestřit hodinu čtení? Vyzkoušejte poutavou lekci o našem zvířeti lišce. Text je naučný, ale pracuje i s homonymy lišky či pohádkami ve kterých se liška objevuje.   Lekce je sestavena na základě kritického myšlení a je rozdělena do tří částí. Evokace, uvědomění a reflexe. V evokaci žáci zjistí téma hodiny a jejich vlastní prekoncepty, tedy informace, které o lišce již znají. V druhé části dojde k prohloubení znalostí o lišce, ale hlavně o dovednosti práce s textem. Reflektivní část je část shrnující, ucelující nové poznatky. Tato lekce byla vytvořena pro žáky třetí třídy, ale bez problémů se dá použít od druhé až do páté třídy. V závěru lekce jsou uvedené přílohy pro tisk. Lekce propojuje hodiny českého jazyka, čtení, našeho světa a pracovních činností. Jedná se o výukový materiál vytvořený v souladu s RVP v oblasti český jazyk a literatura - porozumí písemným nebo mluveným pokynům přiměřené složitosti, rozlišuje podstatné a okrajové informace v textu vhodném pro daný věk, podstatné informace zaznamenává.
UUCZ-402
Český jazyk>Český jazyk - čtení>Prvouka>Přípravy hodiny/lekce>Projekty>Ostatní>1.>2.>3.>4.>5.>Čtenářská gramotnost 1. stupeň>Živočichové>Savci
60.00