Svatomartinské omalovánkové běhací čtení

Ročník:
Počet stran:
34
Velikost: 3.88 MB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
6. 11. 2023
Sdílet:

Podzim nám přináší další svátek. Pojďte tedy dětem zpříjemnit hodiny čtení.

Materiál je určen k procvičování čtení s porozuměním pro žáky 1. – 3. ročníku, paměti, pozornosti, ale také psacího nebo tiskacího písma. 

Soubor obsahuje 2 různé běhací aktivity. Pracovní listy s omalovánkou jsou vždy černobílé, ale kartičky s pokyny jsou v barevném i černobílém provedení (1. varianta - Na koledě se sv. Martinem = 16 karet; 2. varianta - Příprava svatomartinské hostiny = 12 karet). Pokyny jsou psány psacím nebo tiskacím písmem - můžete si tedy vybrat, co Vám více vyhovuje.

Po třídě nebo venku rozmístíme kartičky s pokyny a každému žákovi vytiskneme černobílý pracovní list s omalovánkovou předlohou.

Úkolem dětí je (běhat = chodit) po třídě a číst jednotlivé kartičky s pokyny. Omalovánková předloha přitom zůstává na lavici. Děti si tedy potřebné údaje musí zapamatovat, a nakonec dle zjištěných informací vybarvit správně omalovánku. Děti nemusí postupovat dle čísel 1 – 16 nebo 1 - 12, ale doporučuji to proto, aby děti na žádnou informaci nezapomněly. Děti mohou pracovat samostatně, ale i v menších skupinkách.

Dále je možné s vybarvenou omalovánkou pracovat v hodinách českého jazyka k tvoření vět, popisu či vytvoření příběhu dle obrázku.

Další produkty od autora Mgr. Julie Kadlecová

467515
Český jazyk
MŠ - předškoláci, 1., 2., 3.
Pexeso
Materiál je určen k vyprávění pomocí obrázkové osnovy, čtení s porozuměním, zrakové percepci a logickému myšlení
60.00 Kč
502072
Český jazyk
1., 2.
Pracovní listy
Materiál je určen k procvičení učiva o slabikách DĚ,TĚ,NĚ,BĚ,PĚ,VĚ,MĚ pro žáky 2. ročníku. Soubor však mohou využít i
40.00 Kč
531525
Český jazyk
3.
Didaktické hry
Materiál slouží k procvičení učiva o vyjmenovaných slovech, slovních druzích, skloňování podstatných jmen a časování
45.00 Kč
247072
Nezařazené k předmětu
1., Speciální pedagogika
Pexeso
Materiál slouží k procvičování sčítání a odčítání tří čísel do 10 s valentýnskou tematikou. Ověřuje však také schopnost
50.00 Kč
Svatomartinské omalovánkové běhací čtení Svatomartinské omalovánkové běhací čtení
Podzim nám přináší další svátek. Pojďte tedy dětem zpříjemnit hodiny čtení. Materiál je určen k procvičování čtení s porozuměním pro žáky 1. – 3. ročníku, paměti, pozornosti, ale také psacího nebo tiskacího písma.  Soubor obsahuje 2 různé běhací aktivity. Pracovní listy s omalovánkou jsou vždy černobílé, ale kartičky s pokyny jsou v barevném i černobílém provedení (1. varianta - Na koledě se sv. Martinem = 16 karet; 2. varianta - Příprava svatomartinské hostiny = 12 karet). Pokyny jsou psány psacím nebo tiskacím písmem - můžete si tedy vybrat, co Vám více vyhovuje. Po třídě nebo venku rozmístíme kartičky s pokyny a každému žákovi vytiskneme černobílý pracovní list s omalovánkovou předlohou. Úkolem dětí je (běhat = chodit) po třídě a číst jednotlivé kartičky s pokyny. Omalovánková předloha přitom zůstává na lavici. Děti si tedy potřebné údaje musí zapamatovat, a nakonec dle zjištěných informací vybarvit správně omalovánku. Děti nemusí postupovat dle čísel 1 – 16 nebo 1 - 12, ale doporučuji to proto, aby děti na žádnou informaci nezapomněly. Děti mohou pracovat samostatně, ale i v menších skupinkách. Dále je možné s vybarvenou omalovánkou pracovat v hodinách českého jazyka k tvoření vět, popisu či vytvoření příběhu dle obrázku.
UUCZ-414468
Český jazyk>Český jazyk - čtení>Didaktické hry>Omalovánky>1.>2.>3.>ZŠ – 1. STUPEŇ>Svatý Martin
40.00