Uč se v pohybu! 4 běhací hry pro 2.-5. třídu

Ročník:
2., 3., 4., 5.
Počet stran:
24
Velikost: 1.41 MB
Typ souboru: pdf
Prodávající po_proudu
Nahráno:
Naposledy upraveno:
8. 7. 2025
-13 % 50 Kč
43,5 Kč
Sdílet:

Uč se v pohybu! – Táborová edice je venkovní běhací hra ideální na školu v přírodě, školní zahradu nebo výlet. Děti zábavnou formou procvičí malou násobilku, slovní druhy i pravopis, a to v pohybu a na čerstvém vzduchu. Materiál obsahuje 4 samostatné hry, každou s 18 úkolovými kartami, hrací kartou a kontrolním listem. Hra rozvíjí samostatnost, spolupráci i schopnost sebehodnocení a přináší radost z učení mimo lavice.🏕️

Cílová skupina: žáci 2.-4. třídy.

Co je součástí materiálu?

  • 4 samostatné běhací hry.
    • HRA 1: Malá násobilka (násobení a dělení čísly 0-5),
    • HRA 2: Malá násobilka (násobení a dělení čísly 0-10),
    • HRA 3: Slovní druhy,
    • HRA 4: Tvrdé a měkké souhlásky.
  • Ke každé hře: 18 úkolových karet, hrací karta pro žáky, kontrolní karta
  • Průvodní list pro žáky, odznak za splnění úkolů, metodika pro učitele.

Cíle materiálu

  • Spojit pohyb s učením – podpořit aktivní učení formou hry a pohybu v přírodě.
  • Procvičit klíčové učivo 2.–4. ročníku (malá násobilka, slovní druhy, tvrdé a měkké souhlásky).
  • Rozvíjet samostatnost, spolupráci a odpovědnost při práci s úkoly a sebehodnocení.
  • Využít prostor školy v přírodě, školní zahrady nebo lesního prostředí k efektivnímu vzdělávání.

Stručný popis metodiky a organizace

  • Příprava prostoru: Rozmístěte 18 karet po vybraném venkovním prostoru (les, zahrada, hřiště…). Karty umístěte viditelně, ale tak, aby je žáci museli aktivně hledat.
  • Rozdělení žáků: Žáci mohou pracovat individuálně, ve dvojicích, v malých skupinkách.
  • Průběh aktivity: Každý žák (nebo dvojice, skupinka) dostane hrací kartu. Úkolem je najít všechny kartičky a postupně vyplňovat tabulku. Žáci zapisují celý příklad + výsledek nebo celé slovo / slovní druh apod. Po splnění všech úkolů si žáci vezmou kontrolní kartu a provedou sebehodnocení.

Upozornění: Každá hra lze zakoupit i samostatně, v tomto případě bude obsah shodný s hrou v celé tematické edici.

Další produkty od autora po_proudu

849615
Český jazyk
Školní družina, ZŠ – 1. STUPEŇ
Lapbook
Tvořivý flipbook na téma velikonoční tradice a zvyky! 🐣 Tento černobílý materiál je ideální pro 2.–5. třídu a nabízí 10
35.00 Kč
-13 % 35 Kč
30,45 Kč
815580
Český jazyk
3., 4., 5.
Běhací diktát
🌿 Jaro je ideální čas rozhýbat nejen tělo, ale i pravopis! 🌼 Nový běhací diktát pro 3.–5. třídu přináší 15 jarních vět
30.00 Kč
-13 % 30 Kč
26,1 Kč
907853
Český jazyk
Školní družina, 2., 3., 4., 5., ZŠ – 1. STUPEŇ
Pracovní listy
Letní sada jazykových rébusů přináší zábavné a tvořivé procvičení českého jazyka. Materiál nabízí čtyři odlišné typy
45.00 Kč
-13 % 45 Kč
39,15 Kč
606494
Matematika
1.
Omalovánky
Materiál Matematické omalovánky - zmrzliny a nanuky (do 10) je určen pro žáky 1. třídy, radost udělají i ve školní
30.00 Kč
-13 % 30 Kč
26,1 Kč
Uč se v pohybu! 4 běhací hry pro 2.-5. třídu Uč se v pohybu! 4 běhací hry pro 2.-5. třídu
Uč se v pohybu! – Táborová edice je venkovní běhací hra ideální na školu v přírodě, školní zahradu nebo výlet. Děti zábavnou formou procvičí malou násobilku, slovní druhy i pravopis, a to v pohybu a na čerstvém vzduchu. Materiál obsahuje 4 samostatné hry, každou s 18 úkolovými kartami, hrací kartou a kontrolním listem. Hra rozvíjí samostatnost, spolupráci i schopnost sebehodnocení a přináší radost z učení mimo lavice.🏕️Cílová skupina: žáci 2.-4. třídy.Co je součástí materiálu?4 samostatné běhací hry.HRA 1: Malá násobilka (násobení a dělení čísly 0-5),HRA 2: Malá násobilka (násobení a dělení čísly 0-10),HRA 3: Slovní druhy,HRA 4: Tvrdé a měkké souhlásky.Ke každé hře: 18 úkolových karet, hrací karta pro žáky, kontrolní kartaPrůvodní list pro žáky, odznak za splnění úkolů, metodika pro učitele.Cíle materiáluSpojit pohyb s učením – podpořit aktivní učení formou hry a pohybu v přírodě.Procvičit klíčové učivo 2.–4. ročníku (malá násobilka, slovní druhy, tvrdé a měkké souhlásky).Rozvíjet samostatnost, spolupráci a odpovědnost při práci s úkoly a sebehodnocení.Využít prostor školy v přírodě, školní zahrady nebo lesního prostředí k efektivnímu vzdělávání.Stručný popis metodiky a organizacePříprava prostoru: Rozmístěte 18 karet po vybraném venkovním prostoru (les, zahrada, hřiště…). Karty umístěte viditelně, ale tak, aby je žáci museli aktivně hledat.Rozdělení žáků: Žáci mohou pracovat individuálně, ve dvojicích, v malých skupinkách.Průběh aktivity: Každý žák (nebo dvojice, skupinka) dostane hrací kartu. Úkolem je najít všechny kartičky a postupně vyplňovat tabulku. Žáci zapisují celý příklad + výsledek nebo celé slovo / slovní druh apod. Po splnění všech úkolů si žáci vezmou kontrolní kartu a provedou sebehodnocení.Upozornění: Každá hra lze zakoupit i samostatně, v tomto případě bude obsah shodný s hrou v celé tematické edici.
UUCZ-879876
Český jazyk>Český jazyk - gramatika>Matematika>Pracovní listy>Venkovní učení - stezky, badatelská výuka, terénní výuka>2.>3.>4.>5.>☀️ Léto
50.00