VĚTNÉ ČLENY: Opakování (vše s řešením)

Ročník:
Počet stran:
58
Velikost: 10.34 MB
Typ souboru: pdf
Nahráno:
Naposledy upraveno:
7. 3. 2024
Sdílet:

Didaktická hra a pracovní listy (minitestíky) ke komplexnímu zopakování větných členů. 

Principem didaktické hry je pohybovat se mezi obrázky po herní ploše na základě požadovaných větných členů. Žáci obdrží kartičky s křížovkami, začínají na určeném obrázku a dále pokračují dle instrukcí (např. 1. přívlastek - podmět). Jejich úkolem je přesunovat se přes větu obsahující tento zvýrazněný větný člen na další políčko. To pole s obrázkem, na kterém tah žák ukončí, zapíše do křížovky (např. třešně). Takto vznikne tajenka, která slouží coby indicie, a úkolem žáků je odhalit, jaké číslo se skrývá za danou indicií (např. trpaslík, krkavec, týden - číslo 7). Učitel může vybírat různě obtížné indicie (povoluje či nepovoluje práci s internetem, volí či nevolí mezipředmětové vztahy atd.)

Soubor obsahuje: herní plochu, pravidla hry, legendu k obrázkům, 80 křížovek, přehled jednotlivých tajenek, 4 testy opakující okruh formou "CERMAT" testu. Vše (křížovky i testy) obsahuje kopii s vyplněným řešením.

Otázky na herní ploše jsou stejné jako v minitestících. Žáci si tak mohou látku procvičit a poté zopakovat formou hry, nebo si nejprve zahrát ve skupině hru a následně až vyplnit testy. 

- výběr z 80 křížovek
- vše s řešením
- lze zvolit náročnost na abstraktní myšlení a zobecňování pojmů
- komplexní opakování
- mezipředmětové vztahy (matematika, přírodopis, zeměpis, chemie)
- skupinová i individuální práce
- práce s textem (pravidla)
- obsahuje přípravný/opakovací test (4 ks)

Aktivitu lze modifikovat (např. učitel sám zadává větné členy a žáci se dle jeho instrukcí pohybují po herní ploše.)

Hra Hledači pokladů ideálně počítá s použitím pokladničky s číselným kódem (případně lze nakreslit truhlu na tabuli a zakrýt vybraná čísla papíry připevněnými magnety či izolepou.) 

Další produkty od autora Mgr. Monika Chmelařová

154123
Český jazyk
6., 7., 8., 9., SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Prezentace - úniková hra - k rozvoji čtenářské gramotnosti, která rozšiřuje okruh literárního žánru bajky (obsahuje
45.00 Kč
96932
Český jazyk
6., 7., 8., 9., SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
- komplexní zopakování zájmen formou hry RISKUJ! - powerpointová prezentace - 77 otázek: 8 okruhů po 10 otázkách (ve 3
0.00 Kč
281267
Český jazyk
4., 5., 6., 7., 8., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
- video: https://www.youtube.com/watch?v=Bz0ws3D_Gxw - zajímavosti o třech dnech Svatého týdne (čtení, komiksy, křížovky
38.00 Kč
31548
Český jazyk
6., 7., 8., 9., SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Interpunkce mezi větami v souvětí - pracovní listy zápisy, vysvětlení, příklady a procvičení (9 stran) - 10 testů typu
30.00 Kč
VĚTNÉ ČLENY: Opakování (vše s řešením) VĚTNÉ ČLENY: Opakování (vše s řešením)
Didaktická hra a pracovní listy (minitestíky) ke komplexnímu zopakování větných členů.  Principem didaktické hry je pohybovat se mezi obrázky po herní ploše na základě požadovaných větných členů. Žáci obdrží kartičky s křížovkami, začínají na určeném obrázku a dále pokračují dle instrukcí (např. 1. přívlastek - podmět). Jejich úkolem je přesunovat se přes větu obsahující tento zvýrazněný větný člen na další políčko. To pole s obrázkem, na kterém tah žák ukončí, zapíše do křížovky (např. třešně). Takto vznikne tajenka, která slouží coby indicie, a úkolem žáků je odhalit, jaké číslo se skrývá za danou indicií (např. trpaslík, krkavec, týden - číslo 7). Učitel může vybírat různě obtížné indicie (povoluje či nepovoluje práci s internetem, volí či nevolí mezipředmětové vztahy atd.) Soubor obsahuje: herní plochu, pravidla hry, legendu k obrázkům, 80 křížovek, přehled jednotlivých tajenek, 4 testy opakující okruh formou "CERMAT" testu. Vše (křížovky i testy) obsahuje kopii s vyplněným řešením. Otázky na herní ploše jsou stejné jako v minitestících. Žáci si tak mohou látku procvičit a poté zopakovat formou hry, nebo si nejprve zahrát ve skupině hru a následně až vyplnit testy.  - výběr z 80 křížovek - vše s řešením - lze zvolit náročnost na abstraktní myšlení a zobecňování pojmů - komplexní opakování - mezipředmětové vztahy (matematika, přírodopis, zeměpis, chemie) - skupinová i individuální práce - práce s textem (pravidla) - obsahuje přípravný/opakovací test (4 ks) Aktivitu lze modifikovat (např. učitel sám zadává větné členy a žáci se dle jeho instrukcí pohybují po herní ploše.) Hra Hledači pokladů ideálně počítá s použitím pokladničky s číselným kódem (případně lze nakreslit truhlu na tabuli a zakrýt vybraná čísla papíry připevněnými magnety či izolepou.) 
UUCZ-58237
Český jazyk>Český jazyk - gramatika>Didaktické hry>Pracovní listy>Přípravy hodiny/lekce>6.>7.>8.>9.>SŠ>ZŠ – 2. STUPEŇ
49.00