Kabinet historických kuriozit I.

Předmět:
Ročník:
Kategorie:
Počet stran:
15
Velikost: 1.76 MB
Typ souboru: zip
Nahráno:
Naposledy upraveno:
28. 12. 2023
Sdílet:

Materiál 20 karet s historickými zajímavostmi a kuriozitami slouží k rozvoji čtenářské gramotnosti zábavnou formou, je propojen s předmětem dějepis, dá se tedy využívat v obou předmětech. Součástí je pracovní list s metodou kritického myšlení pětilístek, kterou žáci vyplní po přečtení karty, dále je součástí šablona na karty v .docx, abyste si případně mohli dodělat nové karty.

Materiál je odzkoušen na mých žácích, když jsem jej donesla poprvé, ve třídě se rozjela skvělá nálada a žáci ani neměli potuchy, že vlastně pracují, jak je témata zaujaly :-)

Můžete zakoupit i rozšíření verze o Kabinet kuriozit II., najdete zde: https://uciteleucitelum.cz/material/cesky-jazyk-cteni/kabinet-kuriozit-ii

Materiál lze využívat i jako výzdobu nástěnky, rychlé čtení na konci hodiny, rozcvičku na začátek hodiny, při suplování, ke skupinové práci, na projektový den, fantazii se meze nekladou.

Součástí balíčku je 20 karet zajímavostí, šablona pětilístek (4 na 1 listě), šablona karet, seznam zdrojů obrázků

VÝUKOVÝ MATERIÁL - cíle:  klíčová slova, metody kritického myšlení, práce s informacemi aj. 

335961
Český jazyk
SŠ, ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
68 mraků = 68 pravopisných jevů typu vyjmenovaná slova, slovní druhy, shoda podmětu s přísudkem, velká písmena (viz
55.00 Kč
11783
Český jazyk
SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Skvělý materiál k procvičení čtenářské gramotnosti obsahuje 10 samostatných listů z klasických i populárních děl české a
65.00 Kč
19192
Český jazyk
9., ZŠ – 2. STUPEŇ
Přípravy hodiny/lekce
Předkládám Vám soubor svých oblíbených a účinných cvičení k přípravě na přijímací zkoušky na SŠ, tentokráte již podruhé
70.00 Kč
538530
Český jazyk
SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Přípravy hodiny/lekce
Jak zaujmout žáky klasickou poezií? Práce se známými básněmi formou cloudových mraků. Obsahuje 15 známých básní
60.00 Kč
Kabinet historických kuriozit I. Kabinet historických kuriozit I.
Materiál 20 karet s historickými zajímavostmi a kuriozitami slouží k rozvoji čtenářské gramotnosti zábavnou formou, je propojen s předmětem dějepis, dá se tedy využívat v obou předmětech. Součástí je pracovní list s metodou kritického myšlení pětilístek, kterou žáci vyplní po přečtení karty, dále je součástí šablona na karty v .docx, abyste si případně mohli dodělat nové karty. Materiál je odzkoušen na mých žácích, když jsem jej donesla poprvé, ve třídě se rozjela skvělá nálada a žáci ani neměli potuchy, že vlastně pracují, jak je témata zaujaly :-) Můžete zakoupit i rozšíření verze o Kabinet kuriozit II., najdete zde: https://uciteleucitelum.cz/material/cesky-jazyk-cteni/kabinet-kuriozit-ii Materiál lze využívat i jako výzdobu nástěnky, rychlé čtení na konci hodiny, rozcvičku na začátek hodiny, při suplování, ke skupinové práci, na projektový den, fantazii se meze nekladou. Součástí balíčku je 20 karet zajímavostí, šablona pětilístek (4 na 1 listě), šablona karet, seznam zdrojů obrázků VÝUKOVÝ MATERIÁL - cíle:  klíčová slova, metody kritického myšlení, práce s informacemi aj. 
UUCZ-4327
Dějepis>Pracovní listy>5.>6.>7.>8.>9.>SŠ>ZŠ – 2. STUPEŇ
65.00