Průmyslová revoluce

Předmět:
Počet stran:
12
Velikost: 11.99 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
14. 11. 2023
Cena:
45 Kč vč. DPH
Sdílet:

Průmyslová revoluce

Materiál je koncipován jako příprava pro celou vyučovací hodinu týkající se tématu průmyslová revoluce. Jsou zde využity metody kritického myšlení, diskuze (jak řízené, tak zcela volné), dramatizace a další. Je kladen důraz na procvičení verbálních schopností. Součástí je i závěrečný pracovní list s řešením. 

Celá třída i s pedagogem se promění v ,,bohy”. Učitel se stane nejvyšším bohem, který připravuje božský sněm, na kterém se má projednávat důležitá změna týkající se všech lidí na Zemi. Žáci jsou rozděleni do čtyř skupin reprezentující bohy vynálezců, bohy zemědělců, bohy měšťanů a bohy geografů. Každá ze skupin získá informační list, ze kterého se dozví podstatná fakta, která posléze bude na sněmu bohů prezentovat. Podaří se bohům vynálezců prosadit průmyslovou revoluci? Kdo bude proti a kdo situaci vyřeší? 

Pedagog je stavěn do pozice nejvyššího boha, moderátora. Záleží jen na vás, co všechno do hry přinesete. Můžete hodinu ozvláštnit rozličnými rekvizitami. A samozřejmě zapojit svůj herecký talent.

Další produkty od autora Veronika Režná

399553
Dějepis
5., 6., 7., 8., 9., ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Den vzniku samostatného Československého státu - hra Výukový materiál je spojen postavou Myslíka, který žáky provede
50.00 Kč
307350
Dějepis
8., 9., ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Karetní hra opakující učivo osmého ročníku. Materiál obsahuje celkem 84 kartiček s otázkami. Otázky jsou obodovány podle
60.00 Kč
430087
Český jazyk
3., 4., 5., 6., 7., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Procvičení vyjmenovaných slov po L formou hry. Součástí je autorská báseň, která je také vhodná k recitaci, a
45.00 Kč
73619
Dějepis
8.
Pracovní listy
Pracovní list týkající se tématu Velké francouzské revoluce. Skládá se z přeskupování písmen, křížovky, osmisměrky a
25.00 Kč
Průmyslová revoluce Průmyslová revoluce
Průmyslová revoluce Materiál je koncipován jako příprava pro celou vyučovací hodinu týkající se tématu průmyslová revoluce. Jsou zde využity metody kritického myšlení, diskuze (jak řízené, tak zcela volné), dramatizace a další. Je kladen důraz na procvičení verbálních schopností. Součástí je i závěrečný pracovní list s řešením.  Celá třída i s pedagogem se promění v ,,bohy”. Učitel se stane nejvyšším bohem, který připravuje božský sněm, na kterém se má projednávat důležitá změna týkající se všech lidí na Zemi. Žáci jsou rozděleni do čtyř skupin reprezentující bohy vynálezců, bohy zemědělců, bohy měšťanů a bohy geografů. Každá ze skupin získá informační list, ze kterého se dozví podstatná fakta, která posléze bude na sněmu bohů prezentovat. Podaří se bohům vynálezců prosadit průmyslovou revoluci? Kdo bude proti a kdo situaci vyřeší?  Pedagog je stavěn do pozice nejvyššího boha, moderátora. Záleží jen na vás, co všechno do hry přinesete. Můžete hodinu ozvláštnit rozličnými rekvizitami. A samozřejmě zapojit svůj herecký talent.
UUCZ-421538
Dějepis>Pracovní listy>Přípravy hodiny/lekce>8.>SŠ>ZŠ – 2. STUPEŇ
45.00