SPRÁVA DAT 1 - SLOŽKY

Předmět:
Kategorie:
Počet stran:
17
Velikost: 1.55 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
16. 10. 2023
Cena:
59 Kč vč. DPH
Sdílet:

Komplet 5 pracovních listů (celkem 15 stran) obsahuje výklad, a především procvičování učiva problematiky ukládání dat v počítači (výstup I-9-4-02 - ukládá a spravuje svá data ve vhodném formátu s ohledem na jejich další zpracování či přenos, učivo - hardware a software: operační systémy – správa souborů, výstup I-9-1-02 - navrhuje a porovnává různé způsoby kódování dat s cílem jejich uložení a přenosu, učivo - data, informace: vyhledávání a ukládání dat obecně a v počítači).  

Součástí pracovních listů je vždy zadání stromové struktury v neuspořádané podobě (Průzkumník je zobrazuje vždy v abecedním pořadí) tak, aby se žáci museli orientovat současně v obou vizuálních podobách. Dále je součástí vždy řešení v podobě snímku vytvořené stromové struktury na příslušném disku a schematický zápis  z aplikace Příkazový řádek.  

Úvodní 2 pracovní listy by měly sloužit pro vysvětlení a pochopení systému ukládání dat v počítači pomocí schémat, která nejsou zcela ve shodě s klasickým zobrazením v Průzkumníku. Další pracovní list jsou zaměřeny na procvičování tvorby stromové struktury a manipulaci se složkami – přejmenování, kopírování, přesouvání a mazaní složek. Závěrečný pracovní list lze využít jako závěrečnou (kontrolní) praktickou práci pro klasifikaci žáků.

Další produkty od autora Milan Šatra

273516
Vlastivěda
4., 5.
Pracovní listy
ročník: 4. - 5. ročník ZŠ popis: Soubor 13 pracovních listů se slepou mapou na dokreslení, hlavními infromacemi
35.00 Kč
334419
Informatika
5.
Pracovní listy
Sada pracovních listů pro výuku tematického celku Informační systémy v předmětu Informatika obsahuje 4 pracovní listy po
79.00 Kč
311691
Český jazyk - literatura
ZŠ – 1. STUPEŇ
Pracovní listy
Sada je zaměřená na porozumění a pochopení nejznámějších pranostik. V textu jsou úkoly, které vedou zábavnou formou
90.00 Kč
275099
Chemie
8., 9.
Pracovní listy
Sada nápaditých 14ti pracovních listů pro výuku chemie v 8. ročníku ZŠ. Pracovní listy lze využít v tištěné podobě pro
50.00 Kč
SPRÁVA DAT 1 - SLOŽKY SPRÁVA DAT 1 - SLOŽKY
Komplet 5 pracovních listů (celkem 15 stran) obsahuje výklad, a především procvičování učiva problematiky ukládání dat v počítači (výstup I-9-4-02 - ukládá a spravuje svá data ve vhodném formátu s ohledem na jejich další zpracování či přenos, učivo - hardware a software: operační systémy – správa souborů, výstup I-9-1-02 - navrhuje a porovnává různé způsoby kódování dat s cílem jejich uložení a přenosu, učivo - data, informace: vyhledávání a ukládání dat obecně a v počítači).   Součástí pracovních listů je vždy zadání stromové struktury v neuspořádané podobě (Průzkumník je zobrazuje vždy v abecedním pořadí) tak, aby se žáci museli orientovat současně v obou vizuálních podobách. Dále je součástí vždy řešení v podobě snímku vytvořené stromové struktury na příslušném disku a schematický zápis  z aplikace Příkazový řádek.   Úvodní 2 pracovní listy by měly sloužit pro vysvětlení a pochopení systému ukládání dat v počítači pomocí schémat, která nejsou zcela ve shodě s klasickým zobrazením v Průzkumníku. Další pracovní list jsou zaměřeny na procvičování tvorby stromové struktury a manipulaci se složkami – přejmenování, kopírování, přesouvání a mazaní složek. Závěrečný pracovní list lze využít jako závěrečnou (kontrolní) praktickou práci pro klasifikaci žáků.
UUCZ-394405
Informatika>Pracovní listy>ZŠ – 2. STUPEŇ
59.00