Běhací kartičky - sčítání a odčítání desetinných čísel, chybějící číslice

Předmět:
Ročník:
Počet stran:
8
Velikost: 2.78 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
26. 10. 2023
Cena:
39 Kč vč. DPH
Sdílet:

Zvládají žáci písemné sčítání a odčítání desetinných čísel? Posuňte úroveň obtížnosti o trochu výš. Žáci do prázdných míst dopisují chybějící číslice, aby příklad byl pravdivý.

Obsah

 • celý materiál obsahuje 24 kartiček, úloha s hvězdičkou má více řešení,
 • 10ti příkladům chybí jedna číslice a neobsahují přechod přes desítku,
 • následujícím 5ti příkladům chybí jedna číslice, ale obsahují se přechod přes desítku,
 • 9ti příkladům chybí dvě číslice a některé obsahují přechod přes desítku,
 • všechny úlohy také sepsané na straně A4 jako klasické příklady.

Možný způsob práce

 • Kartičky rozmístěte kdekoli chcete (ve třídě/venku), žáci mohou pracovat samostatně/ve dvojici.
 • Žák zjistí chybějící číslici/e, vybere jedno ze 4 nabízených řešení, které ho šipkou odkáže na číslo navazujícího příkladu. Navazující příklad spočítá, vyhledá řešení z nabídky a šipka žáka odkáže na další příklad a tak stále dokola.
 • Zadání je psáno úmyslně v řádku - žák si sám musí hlídat desetinné čárky.
 • Doporučuji s žáky probrat způsob zápisu do sešitu: Velké číslo kartičky, pod ní výpočet a šipku s číslem následující kartičky, aby se případná chyba rychleji našla a opravila.
 • Práci žáků lze časově omezit, např. 20 min, kdy řeknete STOP, na tabuli napíšete posloupnost správného řešení a žáci začínají kontrolovat od čísla, kterým začali kartičky řešit.
 • Žáci mohou mít zpětnou kontrolu, že se jim žádná kartička v průběhu počítání v řešení neobjeví vícekrát.
 • Žák dle své zdatnosti může začít nejjednoduššími úlohami: kartička 8, středně těžké úlohy: kartička 9 a nejtěžší s dvěma chybějícími číslicemi: kartičkou 26.

 

Další produkty od autora Kateřina Šiková

227574
Matematika
9., SŠ
Pracovní listy
Úlohy vedou žáky k objevu Vietova vzorce, pomocí kterého zjišťují rozklad na součin a následně řešení dané kvadratické
27.00 Kč
401209
Matematika - geometrie
8., 9., ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
V mříži se nachází několik rovinných útvarů. Je na Vás, zda žáci mají za úkol spočítat obvod (délky všech stran pomocí
25.00 Kč
280990
Matematika
4., 5., 6., 7.
Kolíčkování
Tento materiál JE SOUČÁSTÍ materiálu: https://uciteleucitelum.cz/material/matematika/eura-jako-desetinna-cisla-uvod
30.00 Kč
306760
Matematika
2., 3.
Pracovní listy
Žáci mezi sebou soutěží. Pro postup po hracím poli je potřeba správných výpočtů. Ke kontrole učitel může žákům
28.00 Kč
Běhací kartičky - sčítání a odčítání desetinných čísel, chybějící číslice Běhací kartičky - sčítání a odčítání desetinných čísel, chybějící číslice
Zvládají žáci písemné sčítání a odčítání desetinných čísel? Posuňte úroveň obtížnosti o trochu výš. Žáci do prázdných míst dopisují chybějící číslice, aby příklad byl pravdivý. Obsah celý materiál obsahuje 24 kartiček, úloha s hvězdičkou má více řešení, 10ti příkladům chybí jedna číslice a neobsahují přechod přes desítku, následujícím 5ti příkladům chybí jedna číslice, ale obsahují se přechod přes desítku, 9ti příkladům chybí dvě číslice a některé obsahují přechod přes desítku, všechny úlohy také sepsané na straně A4 jako klasické příklady. Možný způsob práce Kartičky rozmístěte kdekoli chcete (ve třídě/venku), žáci mohou pracovat samostatně/ve dvojici. Žák zjistí chybějící číslici/e, vybere jedno ze 4 nabízených řešení, které ho šipkou odkáže na číslo navazujícího příkladu. Navazující příklad spočítá, vyhledá řešení z nabídky a šipka žáka odkáže na další příklad a tak stále dokola. Zadání je psáno úmyslně v řádku - žák si sám musí hlídat desetinné čárky. Doporučuji s žáky probrat způsob zápisu do sešitu: Velké číslo kartičky, pod ní výpočet a šipku s číslem následující kartičky, aby se případná chyba rychleji našla a opravila. Práci žáků lze časově omezit, např. 20 min, kdy řeknete STOP, na tabuli napíšete posloupnost správného řešení a žáci začínají kontrolovat od čísla, kterým začali kartičky řešit. Žáci mohou mít zpětnou kontrolu, že se jim žádná kartička v průběhu počítání v řešení neobjeví vícekrát. Žák dle své zdatnosti může začít nejjednoduššími úlohami: kartička 8, středně těžké úlohy: kartička 9 a nejtěžší s dvěma chybějícími číslicemi: kartičkou 26.  
UUCZ-404293
Matematika>Pracovní listy>Ostatní>6.>7.
39.00