Diferencované vyučování převodů jednotek pro 4. a 5. třídu

Předmět:
Ročník:
Kategorie:
Počet stran:
9
Velikost: 3.63 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
22. 10. 2023
Cena:
35 Kč vč. DPH
Sdílet:

Aktivita je vhodná k procvičování převodů jednotek pro různě zdatné žáky. Žáci si ze začátku vezmou k procvičování zelené karty s nejjednoduššími příklady. Ti, kteří tyto příklady vyřeší bez problému a správně, si mohou vzít k řešení žluté kartičky. Žáci, kterým se nedařilo, si vezmou k dalšímu procvičování opět zelenou kartičku, pouze s jiným číslem. Pokud žáci se žlutými kartičkami bezpečně zvládnou i tyto příklady, vezmou si příště červenou kartičku s nejtěžšími příklady.

Žáci pracují samostatně, chodí si pro karty ke stolu učitele, řeší ve svých sešitech a poté porovnávají s výsledky položenými vzadu ve třídě.

Karty obsahují převody jednotek délky, času, váhy a objemu.

Sada obsahuje 24 karet: 4 druhy zelených karet po 7 příkladech, 4 druhy žlutých karet po 7 příkladech a 4 druhy červených karet po 2 slovních úlohách. Ke každé kartě se zadáním je karta s řešením. Kromě tohoto metodického listu pro učitele je zde také list s vysvětlením pro žáky. Pokud máte žáky, co vždy zaspí vysvětlování a pak po vás chtějí vše zopakovat, můžete list vytisknout, ve třídě pověsit a žáky k němu gestem odkázat.

Tisknout můžete buď na barevné tiskárně na bílý papír, či na barevné papíry v černobílé tiskárně. (Já tisknu zadání na barevné papíry a řešení na bílé papíry na barevné tiskárně, to je nejhezčí a nejpřehlednější).

Počet kopií přizpůsobte složení třídy. Moje třída má 16 žáků, takže jsem si zelená zadání vytiskla ve 4 kopiích, aby měl každý žák ze začátku k dispozici zelenou kartu, žluté už jsem vytiskla jen ve 2 kopiích a červené jen jednou, protože jsem předpokládala, že více jak 4 žáci zároveň po nich nesáhnou.

Zdroj: canva.

Další produkty od autora Jana Brejchová

355889
Anglický jazyk
4., 5., 6., 7., 8., 9.
Pexeso
Úroveň : 4. - 9. ročník ZŠ Obsah : 27 karet Před hrou: vytisknout karty 2x (tzn. celkem 54 karet), zalaminovat Instrukce
29.00 Kč
293167
Informatika
3., 4., 5., 6., 7., 8., 9.
Didaktické hry
Klíčová slova: ikonky, piktogram, emoji, emoticon, smajlíci, symboly Informatika bez počítače, rozšíření digitálních
39.00 Kč
322532
Anglický jazyk
6., 7., 8., 9.
Venkovní stezky, aktivity
Obsah : 20 karet na běhačku Určeno pro: žáky 7. - 9. tříd Před hrou : vytisknout karty a zalaminovat žáci potřebují
29.00 Kč
298037
Nezařazené k předmětu
5., 6., 7., 8., 9.
Venkovní stezky, aktivity
Obsah: 17 karet s šiframi týkajících se čarodějnic a čarodějů + křížovka, do které se vyluštěná slova doplní, aby
29.00 Kč
Diferencované vyučování převodů jednotek pro 4. a 5. třídu Diferencované vyučování převodů jednotek pro 4. a 5. třídu
Aktivita je vhodná k procvičování převodů jednotek pro různě zdatné žáky. Žáci si ze začátku vezmou k procvičování zelené karty s nejjednoduššími příklady. Ti, kteří tyto příklady vyřeší bez problému a správně, si mohou vzít k řešení žluté kartičky. Žáci, kterým se nedařilo, si vezmou k dalšímu procvičování opět zelenou kartičku, pouze s jiným číslem. Pokud žáci se žlutými kartičkami bezpečně zvládnou i tyto příklady, vezmou si příště červenou kartičku s nejtěžšími příklady. Žáci pracují samostatně, chodí si pro karty ke stolu učitele, řeší ve svých sešitech a poté porovnávají s výsledky položenými vzadu ve třídě. Karty obsahují převody jednotek délky, času, váhy a objemu. Sada obsahuje 24 karet: 4 druhy zelených karet po 7 příkladech, 4 druhy žlutých karet po 7 příkladech a 4 druhy červených karet po 2 slovních úlohách. Ke každé kartě se zadáním je karta s řešením. Kromě tohoto metodického listu pro učitele je zde také list s vysvětlením pro žáky. Pokud máte žáky, co vždy zaspí vysvětlování a pak po vás chtějí vše zopakovat, můžete list vytisknout, ve třídě pověsit a žáky k němu gestem odkázat. Tisknout můžete buď na barevné tiskárně na bílý papír, či na barevné papíry v černobílé tiskárně. (Já tisknu zadání na barevné papíry a řešení na bílé papíry na barevné tiskárně, to je nejhezčí a nejpřehlednější). Počet kopií přizpůsobte složení třídy. Moje třída má 16 žáků, takže jsem si zelená zadání vytiskla ve 4 kopiích, aby měl každý žák ze začátku k dispozici zelenou kartu, žluté už jsem vytiskla jen ve 2 kopiích a červené jen jednou, protože jsem předpokládala, že více jak 4 žáci zároveň po nich nesáhnou. Zdroj: canva.
UUCZ-399694
Matematika>Didaktické hry>4.>5.
35.00