LODĚ - zábavná hra k procvičování sčítání a odčítání do 100 (2 verze) + pexeso

Předmět:
Počet stran:
13
Velikost: 2.2 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
19. 2. 2023
Cena:
39 Kč vč. DPH
Sdílet:

Hra do hodin matematiky pro zpestření procvičování sčítání a odčítání do 100. Princip známe hry, kdy se jeden hráč snaží potopit lodě svého protihráče. Materiál obsahuje sadu pro 2- 4 hráče + pexeso- bitevní lodě s příklady.

Více v popisu:

Hra začíná tím, že si každý ze dvou hráčů vezme své čtverce s výsledky a postaví z nich své lodě. Použít musí všechny čtverce tak, aby postavil jen typy lodí z plánku. Kombinuje čísla podle svého rozhodnutí. Lodě se nesmí vzájemně dotýkat stěnami čtverců, ale mohou se dotýkat vrcholy.

 

Svou hromádku příkladů otočí rubem nahoru tak, aby neviděl zadání příkladů.

Když mají oba hráči připravená svá hrací pole, následuje hod kostkou. Komu padne větší číslo, začíná.

Otočí příklad, vypočítá ho zpaměti a řekne nahlas výsledek. Spoluhráč musí otočit čtverec s tímto výsledkem na té lodi, kde se výsledek nachází. To je považováno za zásah.

 

POKUD JE STEJNÝ VÝSLEDEK NA VÍCE LODÍCH, HRÁČ KTERÝ STŘÍLEL SI VYBERE, KDE CHCE VÝSLEDEK OTOČIT.

Hráči se ve střelbě střídají. Jakmile jsou otočeny všechny čtverce jedné lodi, loď se považuje za potopenou.

 

HERNÍ VÝHODA:

Hráč má k dispozici 25 čtverců s výsledky příkladů, ze kterých může postavit své lodě podle plánku typu lodí + jeden čtverec s kapitánem. Kapitána může umístit na kteroukoliv ze svých lodí.

Když je loď s kapitánem potopena, získává protihráč 3 střelby navíc. To znamená, že si 3 x po sobě vezme z balíčku příklad, vypočítá ho a zasáhne soupeřovy lodě.

Hra končí ve chvíli, kdy má jeden z hráčů potopené všechny své lodě.

 

Po ukončení hry "LODĚ" si děti mohou ještě zahrát pexeso.

 

Poznámka: pexeso tiskněte oboustranně rubovou stranou.

 

Přeji dětem hezkou zábavu při učení.

Mgr. L. Sudová

www.primauca.cz

 

 

Další produkty od autora Libuše Sudová

270321
Český jazyk
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Lapbook
Milé paní učitelky, napadlo mě připravit šablonu, kterou bychom mohli použít k motivaci k autorskému psaní dětí ve svých
39.00 Kč
289400
Přírodověda
4., 5., 6., 7.
Didaktické hry
Děti se často neumí vyjadřovat a chybí jim slovní zásoba. Proto jsem připravila pár karet, na kterých si procvičí tuto
45.00 Kč
286368
Český jazyk
2.
Didaktické hry
Úkoly na čtení s porozuměním, pravopis, doplňování písmen, určování počtu slabik psaní do vajíček 3 x pexesa +Já mám
75.00 Kč
255560
Český jazyk - čtení
1., 2., 3.
Didaktické hry
Popis: Děti se neumí vyjadřovat a chybí jim slovní zásoba. Proto jsem připravila pár karet, na kterých si procvičí tuto
45.00 Kč
LODĚ - zábavná hra k procvičování sčítání a odčítání do 100 (2 verze) + pexeso LODĚ - zábavná hra k procvičování sčítání a odčítání do 100 (2 verze) + pexeso
Hra do hodin matematiky pro zpestření procvičování sčítání a odčítání do 100. Princip známe hry, kdy se jeden hráč snaží potopit lodě svého protihráče. Materiál obsahuje sadu pro 2- 4 hráče + pexeso- bitevní lodě s příklady. Více v popisu: Hra začíná tím, že si každý ze dvou hráčů vezme své čtverce s výsledky a postaví z nich své lodě. Použít musí všechny čtverce tak, aby postavil jen typy lodí z plánku. Kombinuje čísla podle svého rozhodnutí. Lodě se nesmí vzájemně dotýkat stěnami čtverců, ale mohou se dotýkat vrcholy.   Svou hromádku příkladů otočí rubem nahoru tak, aby neviděl zadání příkladů. Když mají oba hráči připravená svá hrací pole, následuje hod kostkou. Komu padne větší číslo, začíná. Otočí příklad, vypočítá ho zpaměti a řekne nahlas výsledek. Spoluhráč musí otočit čtverec s tímto výsledkem na té lodi, kde se výsledek nachází. To je považováno za zásah.   POKUD JE STEJNÝ VÝSLEDEK NA VÍCE LODÍCH, HRÁČ KTERÝ STŘÍLEL SI VYBERE, KDE CHCE VÝSLEDEK OTOČIT. Hráči se ve střelbě střídají. Jakmile jsou otočeny všechny čtverce jedné lodi, loď se považuje za potopenou.   HERNÍ VÝHODA: Hráč má k dispozici 25 čtverců s výsledky příkladů, ze kterých může postavit své lodě podle plánku typu lodí + jeden čtverec s kapitánem. Kapitána může umístit na kteroukoliv ze svých lodí. Když je loď s kapitánem potopena, získává protihráč 3 střelby navíc. To znamená, že si 3 x po sobě vezme z balíčku příklad, vypočítá ho a zasáhne soupeřovy lodě. Hra končí ve chvíli, kdy má jeden z hráčů potopené všechny své lodě.   Po ukončení hry "LODĚ" si děti mohou ještě zahrát pexeso.   Poznámka: pexeso tiskněte oboustranně rubovou stranou.   Přeji dětem hezkou zábavu při učení. Mgr. L. Sudová www.primauca.cz    
UUCZ-261389
Matematika>Didaktické hry>Pexeso>2.>ZŠ – 1. STUPEŇ>Piráti, námořníci, moře
39.00