LODĚ - zábavná hra k procvičování sčítání a odčítání do 20 (2 verze) + pexeso

Předmět:
Počet stran:
14
Velikost: 1.94 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
17. 2. 2023
Cena:
39 Kč vč. DPH
Sdílet:

Pokračování oblíbené hry k procvičování sčítání a odčítání do 20 bez přechodu přes 10. Hra obsahuje 2 verze obtížnosti. Děti se stanou kapitány své flotily!

Více v popisu:

Hra začíná tím, že si každý ze dvou hráčů vezme své čtverce s výsledky a postaví z nich své lodě. Použít musí všechny čtverce tak, aby postavil jen typy lodí z plánku. Kombinuje čísla podle svého rozhodnutí. Lodě se nesmí vzájemně dotýkat stěnami čtverců, ale mohou se dotýkat vrcholy.

 

Svou hromádku příkladů otočí rubem nahoru tak, aby neviděl zadání příkladů.

Když mají oba hráči připravená svá hrací pole, následuje hod kostkou. Komu padne větší číslo, začíná.

Otočí příklad, vypočítá ho zpaměti a řekne nahlas výsledek. Spoluhráč musí otočit čtverec s tímto výsledkem na té lodi, kde se výsledek nachází. To je považováno za zásah.

 

POKUD JE STEJNÝ VÝSLEDEK NA VÍCE LODÍCH, HRÁČ KTERÝ STŘÍLEL SI VYBEREKDE, KDE CHCE VÝSLEDEK OTOČIT.

Hráči se ve střelbě střídají. Jakmile jsou otočeny všechny čtverce jedné lodi, loď se považuje za potopenou.

 

HERNÍ VÝHODA:

Hráč má k dispozici 25 čtverců s výsledky příkladů, ze kterých může postavit své lodě podle plánku typu lodí + jeden čtverec s kapitánem. Kapitána může umístit na kteroukoliv ze svých lodí.

Když je loď s kapitánem potopena, získává protihráč 3 střelby navíc. To znamená, že si 3 x po sobě vezme z balíčku příklad, vypočítá ho a zasáhne soupeřovy lodě.

Hra končí ve chvíli, kdy má jeden z hráčů potopené všechny své lodě.

 

Po ukončení hry "LODĚ" si děti mohou ještě zahrát pexeso.

 

Poznámka: pexeso tiskněte oboustranně rubovou stranou.

 

Přeji dětem hezkou zábavu při učení.

Mgr. L. Sudová

Další produkty od autora Libuše Sudová

216476
Anglický jazyk
1., 2., 3., 4., 5.
Didaktické hry
FORMULE ZŠ JEDNA Z NEJZÁBAVNĚJŠÍCH VÝUKOVÝCH HER PRO VŠECHNY ROČNÍKY UNIVERZÁLNÍ HRA PRO ZPESTŘENÍ VÝUKY VE VŠECH
120.00 Kč
413340
Matematika
2., 3.
Didaktické hry
Materiál slouží k zábavnému procvičování násobilky. Násobilkové kartičky můžete rozdat do dvojic a děti si hrají na
39.00 Kč
223914
Český jazyk - čtení
1., 2.
Didaktické hry
popis: 3 hrací plochy (vždy 2 A4 formáty - nutné zalaminovat a slepit k sobě izolepou) ke každé hře 2 sady karet se
35.00 Kč
436998
Anglický jazyk
ZŠ – 1. STUPEŇ
Já mám, kdo má
PROCVIČUJEME číslice 1 - 10 barvy slovíčka s vánoční tématikou já mám kdo má - barvy, číslice, slova velké pexeso pro
39.00 Kč
LODĚ - zábavná hra k procvičování sčítání a odčítání do 20 (2 verze) + pexeso LODĚ - zábavná hra k procvičování sčítání a odčítání do 20 (2 verze) + pexeso
Pokračování oblíbené hry k procvičování sčítání a odčítání do 20 bez přechodu přes 10. Hra obsahuje 2 verze obtížnosti. Děti se stanou kapitány své flotily! Více v popisu: Hra začíná tím, že si každý ze dvou hráčů vezme své čtverce s výsledky a postaví z nich své lodě. Použít musí všechny čtverce tak, aby postavil jen typy lodí z plánku. Kombinuje čísla podle svého rozhodnutí. Lodě se nesmí vzájemně dotýkat stěnami čtverců, ale mohou se dotýkat vrcholy.   Svou hromádku příkladů otočí rubem nahoru tak, aby neviděl zadání příkladů. Když mají oba hráči připravená svá hrací pole, následuje hod kostkou. Komu padne větší číslo, začíná. Otočí příklad, vypočítá ho zpaměti a řekne nahlas výsledek. Spoluhráč musí otočit čtverec s tímto výsledkem na té lodi, kde se výsledek nachází. To je považováno za zásah.   POKUD JE STEJNÝ VÝSLEDEK NA VÍCE LODÍCH, HRÁČ KTERÝ STŘÍLEL SI VYBEREKDE, KDE CHCE VÝSLEDEK OTOČIT. Hráči se ve střelbě střídají. Jakmile jsou otočeny všechny čtverce jedné lodi, loď se považuje za potopenou.   HERNÍ VÝHODA: Hráč má k dispozici 25 čtverců s výsledky příkladů, ze kterých může postavit své lodě podle plánku typu lodí + jeden čtverec s kapitánem. Kapitána může umístit na kteroukoliv ze svých lodí. Když je loď s kapitánem potopena, získává protihráč 3 střelby navíc. To znamená, že si 3 x po sobě vezme z balíčku příklad, vypočítá ho a zasáhne soupeřovy lodě. Hra končí ve chvíli, kdy má jeden z hráčů potopené všechny své lodě.   Po ukončení hry "LODĚ" si děti mohou ještě zahrát pexeso.   Poznámka: pexeso tiskněte oboustranně rubovou stranou.   Přeji dětem hezkou zábavu při učení. Mgr. L. Sudová
UUCZ-260620
Matematika>Didaktické hry>Pexeso>1.>ZŠ – 1. STUPEŇ>Piráti, námořníci, moře
39.00