Matematické lušťovky - oceán

Předmět:
Ročník:
Počet stran:
6
Velikost: 9.37 MB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
31. 8. 2022
Sdílet:

Materiál slouží k procvičení sčítání, odčítání do 100 a malé násobilky pro žáky na konci 2. třídy nebo za začátku 3. třídy. Žáci musí vypočítat správně slovní úlohu, aby získali písmeno do tajenky.

Karty s úlohami rozmístěte po třídě/hřišti/chodbě. Úkolem žáků je obejít všechna stanoviště a vypočítat úlohu. Potom si musí zapsat číslo úlohy a písmeno se správnou odpovědí, ty budou potřebovat k vyluštění slova. Kdo bude mít vše vyluštěno, dostane list s návodem, jak za sebou poskládat písmena, aby nám vyšla tajenka. Několik úloh vždy žáci luští navíc a nejsou potom potřeba pro vyluštění.

 

Po vyluštění tajenky si mohou žáci o tématu něco přečíst (např. tajenka vyjde Plejtvák, mohou si něco přečíst o plejtváku obrovském na přiloženém plakátku) a následně ji namalovat do políčka vedle tajenky. My jsme s žáky potom poslouchali velrybí zpěv a bavili se, co je nejvíce zaujalo.

 

Hrát můžete venku, vevnitř, každý sám, po dvojicích, ... Doporučuji jen, aby si žáci před začátkem vypsali na papírek čísla 1-12 a k nim potom jen přiřazovali písmena.

Další produkty od autora Barbora Machová

187527
Anglický jazyk
4., 5., ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Celý materiál slouží k rozvíjení a ukotvení anglické slovní zásoby na téma barev hravou formou. Snad bude vás i žáky
29.98 Kč
240360
Český jazyk - gramatika
5., ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Jedná se o vzdělávací materiál pro 1. stupeň ZŠ, pro 5. třídu. V materiálu najdete dohromady 100 karet na procvičení
25.00 Kč
85316
Anglický jazyk
1., 2., 3., 4., 5., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Pexeso
40 dvojic anglicko-českého pexesa zvířat, lze balíček různě kombinovat a hrát pouze se zvířaty, která se učíte/umíte
0.00 Kč
146879
Anglický jazyk
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, 1., 2., 3., 4., 5., ZŠ – 1. STUPEŇ
Bingo
Po stažení najdete soubor materiálů k procvičování slovní zásoby na téma Weather. Soubor obsahuje dvě verze pexesa
30.00 Kč
Matematické lušťovky - oceán Matematické lušťovky - oceán
Materiál slouží k procvičení sčítání, odčítání do 100 a malé násobilky pro žáky na konci 2. třídy nebo za začátku 3. třídy. Žáci musí vypočítat správně slovní úlohu, aby získali písmeno do tajenky. Karty s úlohami rozmístěte po třídě/hřišti/chodbě. Úkolem žáků je obejít všechna stanoviště a vypočítat úlohu. Potom si musí zapsat číslo úlohy a písmeno se správnou odpovědí, ty budou potřebovat k vyluštění slova. Kdo bude mít vše vyluštěno, dostane list s návodem, jak za sebou poskládat písmena, aby nám vyšla tajenka. Několik úloh vždy žáci luští navíc a nejsou potom potřeba pro vyluštění.   Po vyluštění tajenky si mohou žáci o tématu něco přečíst (např. tajenka vyjde Plejtvák, mohou si něco přečíst o plejtváku obrovském na přiloženém plakátku) a následně ji namalovat do políčka vedle tajenky. My jsme s žáky potom poslouchali velrybí zpěv a bavili se, co je nejvíce zaujalo.   Hrát můžete venku, vevnitř, každý sám, po dvojicích, ... Doporučuji jen, aby si žáci před začátkem vypsali na papírek čísla 1-12 a k nim potom jen přiřazovali písmena.
UUCZ-171506
Matematika>Prvouka>Venkovní učení - stezky, badatelská výuka, terénní výuka>Ostatní>2.>3.>Léto>Piráti, námořníci, moře>Prázdniny>Živočichové
25.00