Matematické lušťovky - oceán

Předmět:
Ročník:
Počet stran:
6
Velikost: 9.37 MB
Prodávající:
Nahráno: 30. 8. 2022
Upraveno: 31. 8. 2022
Cena:
25 Kč vč. DPH

Materiál slouží k procvičení sčítání, odčítání do 100 a malé násobilky pro žáky na konci 2. třídy nebo za začátku 3. třídy. Žáci musí vypočítat správně slovní úlohu, aby získali písmeno do tajenky.

Karty s úlohami rozmístěte po třídě/hřišti/chodbě. Úkolem žáků je obejít všechna stanoviště a vypočítat úlohu. Potom si musí zapsat číslo úlohy a písmeno se správnou odpovědí, ty budou potřebovat k vyluštění slova. Kdo bude mít vše vyluštěno, dostane list s návodem, jak za sebou poskládat písmena, aby nám vyšla tajenka. Několik úloh vždy žáci luští navíc a nejsou potom potřeba pro vyluštění.

 

Po vyluštění tajenky si mohou žáci o tématu něco přečíst (např. tajenka vyjde Plejtvák, mohou si něco přečíst o plejtváku obrovském na přiloženém plakátku) a následně ji namalovat do políčka vedle tajenky. My jsme s žáky potom poslouchali velrybí zpěv a bavili se, co je nejvíce zaujalo.

 

Hrát můžete venku, vevnitř, každý sám, po dvojicích, ... Doporučuji jen, aby si žáci před začátkem vypsali na papírek čísla 1-12 a k nim potom jen přiřazovali písmena.

Další produkty od autora Barbora Machová

141714
Anglický jazyk
2., 3., 4., 5., ZŠ – 1. STUPEŇ
AZ-kvíz
Materiál lze využít k procvičování určování času jak v anglickém, tak českém jazyce. Hry lze využít buď jako součást
30.00 Kč
85347
Anglický jazyk
MŠ - předškoláci, 1., 2., 3., 4., 5., ZŠ – 1. STUPEŇ
Pexeso
V materiálu najdete 2 varianty pexesa s barvami, viz náhledový obrázek. Pexesem můžete procvičit slovní zásobu
0.00 Kč
80008
Anglický jazyk
MŠ - předškoláci, 1., 2., 3., 4., 5., ZŠ – 1. STUPEŇ
Bingo
Bingo na téma Clothes. Najdete zde 24 bingo karet se 12 obrázky oblečení (vše i v textové verzi). Lze tedy využít jak u
25.00 Kč
79974
Anglický jazyk
MŠ - předškoláci, 1., 2., 3., 4., 5., ZŠ – 1. STUPEŇ
Bingo
Bingo na téma Wild Animals. Najdete zde 24 bingo karet se 12 zvířaty, obrázkové i textové. Lze tedy využít jak u
25.00 Kč
Matematické lušťovky - oceán Matematické lušťovky - oceán
Materiál slouží k procvičení sčítání, odčítání do 100 a malé násobilky pro žáky na konci 2. třídy nebo za začátku 3. třídy. Žáci musí vypočítat správně slovní úlohu, aby získali písmeno do tajenky. Karty s úlohami rozmístěte po třídě/hřišti/chodbě. Úkolem žáků je obejít všechna stanoviště a vypočítat úlohu. Potom si musí zapsat číslo úlohy a písmeno se správnou odpovědí, ty budou potřebovat k vyluštění slova. Kdo bude mít vše vyluštěno, dostane list s návodem, jak za sebou poskládat písmena, aby nám vyšla tajenka. Několik úloh vždy žáci luští navíc a nejsou potom potřeba pro vyluštění.   Po vyluštění tajenky si mohou žáci o tématu něco přečíst (např. tajenka vyjde Plejtvák, mohou si něco přečíst o plejtváku obrovském na přiloženém plakátku) a následně ji namalovat do políčka vedle tajenky. My jsme s žáky potom poslouchali velrybí zpěv a bavili se, co je nejvíce zaujalo.   Hrát můžete venku, vevnitř, každý sám, po dvojicích, ... Doporučuji jen, aby si žáci před začátkem vypsali na papírek čísla 1-12 a k nim potom jen přiřazovali písmena.
UUCZ-171506
Matematika>Prvouka>Venkovní stezky, aktivity>Ostatní>2.>3.>Léto>Piráti, námořníci, moře>Prázdniny>Živočichové
25.00