Matematické lušťovky - les

Ročník:
Počet stran:
5
Velikost: 9.96 MB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
5. 9. 2022
Sdílet:

Materiál slouží k procvičení sčítání, odčítání do 100 a malé násobilky pro žáky na konci 2. třídy nebo za začátku 3. třídy. Kartičky jsou tématicky lazeny do léta, na které se všichni těší nebo ze kterého se teď vrátili.. Osobně jsem materiál vytvářela na konec školního roku, kdy už mám se žáky hotovo, co má být, ale můžete jej využít kdykoliv. Snad bude vás i žáky bavit.

Karty s úlohami rozmístěte po třídě/hřišti/chodbě. Úkolem žáků je obejít všechna stanoviště a vypočítat úlohu. Potom si musí zapsat číslo úlohy a písmeno se správnou odpovědí, ty budou potřebovat k vyluštění slova. Kdo bude mít vše vyluštěno, dostane list s návodem, jak za sebou poskládat písmena, aby nám vyšla tajenka. Několik úloh vždy žáci luští navíc a nejsou potom potřeba pro vyluštění.

Po vyluštění tajenky si mohou žáci o tématu něco přečíst (např. tajenka vyjde Plejtvák, mohou si něco přečíst o plejtváku obrovském na přiloženém plakátku) a následně ji namalovat do políčka vedle tajenky. Můžete potom zavést diskuzi na toto téma. Co je zaujalo, co už věděli, ...

Hrát můžete venku, vevnitř, každý sám, po dvojicích, ... Doporučuji jen, aby si žáci před začátkem vypsali na papírek čísla 1-12 a k nim potom jen přiřazovali písmena.

Další produkty od autora Barbora Machová

79974
Anglický jazyk
MŠ - předškoláci, 1., 2., 3., 4., 5., ZŠ – 1. STUPEŇ
Bingo
Bingo na téma Wild Animals. Najdete zde 24 bingo karet se 12 zvířaty, obrázkové i textové. Lze tedy využít jak u
25.00 Kč
141714
Anglický jazyk
2., 3., 4., 5., ZŠ – 1. STUPEŇ
AZ-kvíz
Materiál lze využít k procvičování určování času jak v anglickém, tak českém jazyce. Hry lze využít buď jako součást
30.00 Kč
187527
Anglický jazyk
4., 5., ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Celý materiál slouží k rozvíjení a ukotvení anglické slovní zásoby na téma barev hravou formou. Snad bude vás i žáky
29.98 Kč
240360
Český jazyk - gramatika
5., ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Jedná se o vzdělávací materiál pro 1. stupeň ZŠ, pro 5. třídu. V materiálu najdete dohromady 100 karet na procvičení
25.00 Kč
Matematické lušťovky - les Matematické lušťovky - les
Materiál slouží k procvičení sčítání, odčítání do 100 a malé násobilky pro žáky na konci 2. třídy nebo za začátku 3. třídy. Kartičky jsou tématicky lazeny do léta, na které se všichni těší nebo ze kterého se teď vrátili.. Osobně jsem materiál vytvářela na konec školního roku, kdy už mám se žáky hotovo, co má být, ale můžete jej využít kdykoliv. Snad bude vás i žáky bavit. Karty s úlohami rozmístěte po třídě/hřišti/chodbě. Úkolem žáků je obejít všechna stanoviště a vypočítat úlohu. Potom si musí zapsat číslo úlohy a písmeno se správnou odpovědí, ty budou potřebovat k vyluštění slova. Kdo bude mít vše vyluštěno, dostane list s návodem, jak za sebou poskládat písmena, aby nám vyšla tajenka. Několik úloh vždy žáci luští navíc a nejsou potom potřeba pro vyluštění. Po vyluštění tajenky si mohou žáci o tématu něco přečíst (např. tajenka vyjde Plejtvák, mohou si něco přečíst o plejtváku obrovském na přiloženém plakátku) a následně ji namalovat do políčka vedle tajenky. Můžete potom zavést diskuzi na toto téma. Co je zaujalo, co už věděli, ... Hrát můžete venku, vevnitř, každý sám, po dvojicích, ... Doporučuji jen, aby si žáci před začátkem vypsali na papírek čísla 1-12 a k nim potom jen přiřazovali písmena.
UUCZ-174816
Matematika>Přírodověda>Prvouka>Venkovní učení - stezky, badatelská výuka, terénní výuka>Ostatní>2.>3.>Den Země>Léto>Šifry
25.00