Matematické lušťovky - zima

Předmět:
Kategorie:
Téma:
Počet stran:
4
Velikost: 7.65 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
17. 1. 2023
Cena:
30 Kč vč. DPH
Sdílet:

Materiál slouží k procvičení sčítánía dočítání do 1000 s přechodem přes 10 pro žáky 3. třídy. Kartičky jsou tématicky lazeny do zimy a zimních prázdnin, lyžovaček, na které se všichni těší nebo ze kterých se teď vrátili... Snad bude vás i žáky bavit.

Karty s úlohami rozmístěte po třídě/hřišti/chodbě. Úkolem žáků je obejít všechna stanoviště a vypočítat úlohu. Potom si musí zapsat číslo úlohy a písmeno se správnou odpovědí, ty budou potřebovat k vyluštění slova. Kdo bude mít vše vyluštěno, dostane list s návodem, jak za sebou poskládat písmena, aby nám vyšla tajenka. Několik úloh vždy žáci luští navíc a nejsou potom potřeba pro vyluštění.

Po vyluštění tajenky si mohou žáci o tématu něco přečíst - zde si něco přečtou o tajence Antarktida. A následně ji namalovat do políčka vedle tajenky. Téma můžete s dětmi probrat více do hloubky. Můžete na to navázat tématem klimatu a třeba si i zazpívat písničku Antarktida od Pokáče. Další propojení je samozřejmě čistě na Vás.

Hrát můžete venku, vevnitř, každý sám, po dvojicích, ... Doporučuji jen, aby si žáci před začátkem vypsali na papírek čísla 1-12 a k nim potom jen přiřazovali písmena. Pokud by dostali kartu s pořadím čísel předem, mnoho z nich by již nepočítalo, ale pouze odhadovalo správné výsledky podle písmen, co by do tajenky asi seděla.

Další produkty od autora Barbora Machová

144364
Český jazyk
1., 2., 3., 4., 5., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Ostatní
Losovátka slouží k rychlým a náhodným tématům pro krátká slohová cvičení. Můžete je využít jak v plánu hodiny nebo pro
25.00 Kč
353450
Český jazyk
4., 5., ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
V dokumentu najdete dohromady 100 karet s jednoduchými větami, kde žáci určují podmět a přísudek. Všechny jsou včetně
25.00 Kč
201274
Český jazyk
4., 5., 6., 7.
Lapbook
Materiál slouží jako přehled učiva, k orientaci v něm nebo jako malý taháček. Najdete zde dohromady 4 flipbooky - vzory
30.00 Kč
85347
Anglický jazyk
MŠ - předškoláci, 1., 2., 3., 4., 5., ZŠ – 1. STUPEŇ
Pexeso
V materiálu najdete 2 varianty pexesa s barvami, viz náhledový obrázek. Pexesem můžete procvičit slovní zásobu
0.00 Kč
Matematické lušťovky - zima Matematické lušťovky - zima
Materiál slouží k procvičení sčítánía dočítání do 1000 s přechodem přes 10 pro žáky 3. třídy. Kartičky jsou tématicky lazeny do zimy a zimních prázdnin, lyžovaček, na které se všichni těší nebo ze kterých se teď vrátili... Snad bude vás i žáky bavit. Karty s úlohami rozmístěte po třídě/hřišti/chodbě. Úkolem žáků je obejít všechna stanoviště a vypočítat úlohu. Potom si musí zapsat číslo úlohy a písmeno se správnou odpovědí, ty budou potřebovat k vyluštění slova. Kdo bude mít vše vyluštěno, dostane list s návodem, jak za sebou poskládat písmena, aby nám vyšla tajenka. Několik úloh vždy žáci luští navíc a nejsou potom potřeba pro vyluštění. Po vyluštění tajenky si mohou žáci o tématu něco přečíst - zde si něco přečtou o tajence Antarktida. A následně ji namalovat do políčka vedle tajenky. Téma můžete s dětmi probrat více do hloubky. Můžete na to navázat tématem klimatu a třeba si i zazpívat písničku Antarktida od Pokáče. Další propojení je samozřejmě čistě na Vás. Hrát můžete venku, vevnitř, každý sám, po dvojicích, ... Doporučuji jen, aby si žáci před začátkem vypsali na papírek čísla 1-12 a k nim potom jen přiřazovali písmena. Pokud by dostali kartu s pořadím čísel předem, mnoho z nich by již nepočítalo, ale pouze odhadovalo správné výsledky podle písmen, co by do tajenky asi seděla.
UUCZ-240357
Matematika>Didaktické hry>3.>ZŠ – 1. STUPEŇ>Zima>Šifry
30.00