Procenta - generátory testů

Předmět:
Ročník:
Kategorie:
Počet stran:
21
Velikost: 1.19 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
1. 10. 2022
Cena:
29 Kč vč. DPH
Sdílet:

Tři generátory desetiminutovek na procenta. Ušetřete čas pro projektovou výuku a použijte je k procvičení znalostí. A navíc, při otevření máte nové testy, takže získáte nekonečné množství materiálu. Podívejte se do obrázků, to koupí získáte.

V dokumentu naleznete tři typy souborů, které se jmenují kalkulačkové procentovky, převodové procentovky a vyjádřete číslo procentem. Každý typ je k dispozici 5x v .pdf (pro případ, že nechcete pracovat s ms excel), 1x v ms excel popsaném jako starší excel (kvůli podpoře určitých funkcí, když používáte excel 2016 a starší) a 1x ms excel používající nové funkce. Při každém otevření ms excel se hodnoty v testech mění, získáte tedy nekonečné množství materiálu. Dokumenty

1)    Kalkulačkové procentovky vygenerují 6 testů na jednu stranu A4, které slouží na otestování znalosti počítání s procenty. 3 testy ve verzi A a 3 ve verzi B. Samozřejmě získáte také správné odpovědi ve spodní části listu. Tyto testy obsahují vždy 4 příklady, dva jsou typu „Kolik je 47 % z čísla 940“, jeden je typu „Zmenšete číslo 312 o 24 %“ a jeden je typu „Zvětšete číslo 810 o 27 %“. Jedná se o velmi rychlé testy, které pracují s propočty pomocí násobení desetinným číslem ideálně s použitím kalkulačky.

2)    Převodové procentovky jsou velmi podobného ražení, jako kalkulačkové procentovky, jen do výpočtů komponují převody jednotek. Příklady jsou typu „Vypočtěte, kolik je 23 % z 13 kg a výsledek zapište v gramech“, nebo „Zmenšete plochu 7 arů o 32 %. Kolik metrů čtverečních Vám zůstane?“ a tak podobně. Testujete tedy jak procenta, tak převody jednotek, což jsou dvě velmi důležité matematické teorie.

3)    Vyjádřete číslo procentem je dokument, ve kterém dostanou žáci zadaná čtyři čísla (jedno vyjádřené jako desetinné číslo, dvě ve zlomku a jedno ve složeném zlomku). Úkolem žáka je tato čísla napsat ve tvaru procent do přidělených kolonek. Rozložení na stránce je stejné jako u dvou testů výše. Šest testů na A4, tři ve verzi A, tři ve verzi B, na spodu listu jsou správné výsledky. 

Podívejte se do obrázků. Naleznete představu, jak kartičky s testy vypadají.

Každý z těchto dokumentů je vytvořen v sedmi variantách. Pět variant je v .pdf a jedná se o již vytvořené různé testy, pro případ, že nechcete pracovat s ms excelem. V případě, že používáte excel z roku 2016 a starší, použijte generátory popsané jako „starý excel“. Pro vás ostatní jsou tu dokumenty originální. Tento postup je nutný kvůli tomu, že starší excel nepodporuje jednu z funkcí, kterou v generátorech používám. 

Další produkty od autora Jan Bratt

184223
Matematika
4., 5., 6.
Pracovní listy
Získáte matematický obrázek, který žáci mohou rozluštit tak, že vypočítají příklady. Tyto příklady jim dají výsledky
29.00 Kč
178493
Fyzika
8., 9.
Pracovní listy
Koupí tohoto materiálu získáte několik dokumentů, které jsou zaneseny do jednoho souboru v ms excel. Na prvním listu
29.00 Kč
253822
Matematika
3., 4., 5.
Didaktické hry
V materiálu naleznete obdélníkovanou, což je hra využívající dvě kostky k tvorbě obdélníků a procvičení výpočtů jejich
29.00 Kč
255807
Matematika
3., 4., 5.
Pracovní listy
96 různých rébusů na 16 stranách. Rébusy slouží k procvičení sčítání, odčítání, násobení a dělení. Jsou určeny pro žáky
35.00 Kč
Procenta - generátory testů Procenta - generátory testů
Tři generátory desetiminutovek na procenta. Ušetřete čas pro projektovou výuku a použijte je k procvičení znalostí. A navíc, při otevření máte nové testy, takže získáte nekonečné množství materiálu. Podívejte se do obrázků, to koupí získáte. V dokumentu naleznete tři typy souborů, které se jmenují kalkulačkové procentovky, převodové procentovky a vyjádřete číslo procentem. Každý typ je k dispozici 5x v .pdf (pro případ, že nechcete pracovat s ms excel), 1x v ms excel popsaném jako starší excel (kvůli podpoře určitých funkcí, když používáte excel 2016 a starší) a 1x ms excel používající nové funkce. Při každém otevření ms excel se hodnoty v testech mění, získáte tedy nekonečné množství materiálu. Dokumenty 1)    Kalkulačkové procentovky vygenerují 6 testů na jednu stranu A4, které slouží na otestování znalosti počítání s procenty. 3 testy ve verzi A a 3 ve verzi B. Samozřejmě získáte také správné odpovědi ve spodní části listu. Tyto testy obsahují vždy 4 příklady, dva jsou typu „Kolik je 47 % z čísla 940“, jeden je typu „Zmenšete číslo 312 o 24 %“ a jeden je typu „Zvětšete číslo 810 o 27 %“. Jedná se o velmi rychlé testy, které pracují s propočty pomocí násobení desetinným číslem ideálně s použitím kalkulačky. 2)    Převodové procentovky jsou velmi podobného ražení, jako kalkulačkové procentovky, jen do výpočtů komponují převody jednotek. Příklady jsou typu „Vypočtěte, kolik je 23 % z 13 kg a výsledek zapište v gramech“, nebo „Zmenšete plochu 7 arů o 32 %. Kolik metrů čtverečních Vám zůstane?“ a tak podobně. Testujete tedy jak procenta, tak převody jednotek, což jsou dvě velmi důležité matematické teorie. 3)    Vyjádřete číslo procentem je dokument, ve kterém dostanou žáci zadaná čtyři čísla (jedno vyjádřené jako desetinné číslo, dvě ve zlomku a jedno ve složeném zlomku). Úkolem žáka je tato čísla napsat ve tvaru procent do přidělených kolonek. Rozložení na stránce je stejné jako u dvou testů výše. Šest testů na A4, tři ve verzi A, tři ve verzi B, na spodu listu jsou správné výsledky.  Podívejte se do obrázků. Naleznete představu, jak kartičky s testy vypadají. Každý z těchto dokumentů je vytvořen v sedmi variantách. Pět variant je v .pdf a jedná se o již vytvořené různé testy, pro případ, že nechcete pracovat s ms excelem. V případě, že používáte excel z roku 2016 a starší, použijte generátory popsané jako „starý excel“. Pro vás ostatní jsou tu dokumenty originální. Tento postup je nutný kvůli tomu, že starší excel nepodporuje jednu z funkcí, kterou v generátorech používám. 
UUCZ-170251
Matematika>Testy a písemky>7.>8.
29.00