Včelky - sčítání a odčítání do 20 s přechodem přes základ 10 - 2.ročník

Předmět:
Počet stran:
21
Velikost: 3.32 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
21. 11. 2022
Cena:
40 Kč vč. DPH
Sdílet:

Didaktická aktivita vhodná k upevnění učiva sčítání a odčítání v oboru 0-20 s přechodem přes základ 10. Soubor obsahuje celkem 120 příkladů a k nim výsledek. Úkolem žáků je počítat příklady a správně je přiřadit k výsledku. Doporučuji zalaminovat.

-  Žákům rozdáme všechny rozstříhané kartičky do skupin. Úkolem každé skupiny je správně vypočítat a přiřadit příklady k výsledkům, žáci si kartičky s příklady a výsledky ukládají na lavici. Žáci ve skupinách pracují společně, paní učitelka chodí mezi žáky, kontroluje. Po dokončení se skupiny vymění a navzájem si zkontrolují správnost úlohy.

-Jiná varianta aktivity: Paní učitelka po třídě rozmístí všechny kartičky s výsledky. Každý žák dostane například. 4 kartičky s příklady (různé, ne všechny 4 příklady k jednomu výsledku). Úkolem žáků je pohybovat se po třídě, najít kartičky s výsledky k jejich příkladům a položit příklad k danému výsledku. Následně dostane další kartičky, pokud ještě zůstaly. Po dokončení paní učitelka vytvoří kontrolní skupinky žáků a pošle je, aby zkontrolovali správnost řešení.

Další produkty od autora Soňa Jaššová

198452
Matematika
1., ZŠ – 1. STUPEŇ
Pracovní listy
PODZIM - Pracovní listy pro srovnání 1.ročník Pracovní listy jsou vytvořeny k upevnění učiva srovnávání. Žáci pracují
40.00 Kč
215759
Matematika
1., ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Aktivita vhodná k upevnění a opakování učiva sčítání a odčítání v oboru 0-6. Kartičky rozstříháme, žákům rozdáme do
30.00 Kč
191639
Matematika
1., ZŠ – 1. STUPEŇ
Domino
Domino - Sčítání a odčítání do 10 - 1.ročník Didaktická aktivita Domino je vhodná pro 1.ročník ZŠ na upevnění učiva
30.00 Kč
188107
Matematika
3., 4., ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Didaktická aktivita - Člověče sčítání a odčítání do 1000 s přechodem přes základ 10. Potřebujeme hrací kostky, panáčky a
40.00 Kč
Včelky - sčítání a odčítání do 20 s přechodem přes základ 10 - 2.ročník  Včelky - sčítání a odčítání do 20 s přechodem přes základ 10 - 2.ročník
Didaktická aktivita vhodná k upevnění učiva sčítání a odčítání v oboru 0-20 s přechodem přes základ 10. Soubor obsahuje celkem 120 příkladů a k nim výsledek. Úkolem žáků je počítat příklady a správně je přiřadit k výsledku. Doporučuji zalaminovat. -  Žákům rozdáme všechny rozstříhané kartičky do skupin. Úkolem každé skupiny je správně vypočítat a přiřadit příklady k výsledkům, žáci si kartičky s příklady a výsledky ukládají na lavici. Žáci ve skupinách pracují společně, paní učitelka chodí mezi žáky, kontroluje. Po dokončení se skupiny vymění a navzájem si zkontrolují správnost úlohy. -Jiná varianta aktivity: Paní učitelka po třídě rozmístí všechny kartičky s výsledky. Každý žák dostane například. 4 kartičky s příklady (různé, ne všechny 4 příklady k jednomu výsledku). Úkolem žáků je pohybovat se po třídě, najít kartičky s výsledky k jejich příkladům a položit příklad k danému výsledku. Následně dostane další kartičky, pokud ještě zůstaly. Po dokončení paní učitelka vytvoří kontrolní skupinky žáků a pošle je, aby zkontrolovali správnost řešení.
UUCZ-217065
Matematika>Didaktické hry>Skládačky>2.>ZŠ – 1. STUPEŇ
40.00