Jarní květiny - Celá sada

Téma:
Počet stran:
65
Velikost: 92.33 MB
Nahráno:
Naposledy upraveno:
16. 1. 2023
Cena:
160 Kč vč. DPH
Sdílet:

Jarní květiny - Celá sada

Celá sada obsahuje celkem 65 stran materiálu.
Naleznete v ní: 

  • Pexeso s krabičkou
  • Skládačky jednotlivých květin
  • Hledačku - Hledání chybějícího kolečka 
  • Dvě varianty poznávacích karet - s psacím a tiskacím písmem
  • Demonstrační karty s odstínovými kolečky
  • Čtyři varianty třísložkových karet - malé a velké psací písmo, malé a velké tiskací písmo + informační karty
  • Plakát se všemi květinami a jejich názvy
  • Hledací plakát s názvy, ve kterém si děti mohou odškrtávat květiny, které už během jara viděly.
  • Čtyři zadní strany k oboustrannému tisku

Třísložkové karty lze libovolně kombinovat, děti mohou k psacímu písmu hledat tiskací a naopak, k velkému písmo malé nebo jen trénovat čtení například velkých psacích písmen.

Demonstrační karty lze využít i pro trénink psaní. Malé karty mohou sloužit jako předloha a dítě může na demonstrační karty bez textu omyvatelným fixem psát správné názvy.

Barevná kolečka jsou aktivita, která má mnoho možností. Mladší děti mohou využít jen pár koleček, starší všechny. Dítě si zvolí květinu a zkoumá, které všechny barvy na obrázku vidí. Také může dostat barvy zadané a podle toho naopak hledat květinu.

Hledání koleček lze pro starší děti udělat složitější a kolečka tak mohou přiřazovat k demonstračním kartám. U těch není jasné, kam přesně daný dílek patří a pro dítko to tak bude složitější. 

Také skládačky jsou lehčí i složitější, ale víceméně si je můžete libovolně upravit a nastřihat podle náročnosti dítka.

Možností je zkrátka mnoho a využití je zcela a pouze na vás ..

Květiny, které naleznete v souboru: Podběl obecný, Lecha jarní, Bledule jarní, Mařinka vonná, Hlaváček jarní, Jaterník podléška, Sasanka hajní, Sasanka pryskyřníkovitá, Blatouch bahenní, Orsej jarní, Plicník lékařský, Sněženka podsněžník, Křivatec žlutý, Violka vonná, Ptačinec velkokvětý, Prvosenka jarní, Dymnivka dutá, Česnek medvědí
Na plakátu chybí Česnek medvědí a Dymnivka dutá.

Pomocí těchto materiálů si děti rozšíří slovní zásobu, naučí se nové druhy květin, procvičí zrakové vnímání, starší i čtení a psaní, také paměť a logické uvažování a mnoho dalších důležitých stránek. 

 

Další produkty od autora Petra Miklová - Materiálovník

315687
Grafomotorika
Batole (1 - 3 roky), MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, ZŠ – 1. STUPEŇ
Omalovánky
Květnové pátky Tento soubor je souhrn všech 4 aktivit, které na facebookové stránce Materiálovníku pro sledující
25.00 Kč
310413
Český jazyk - čtení
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, ZŠ – 1. STUPEŇ
Omalovánky
Děti světa - Skládání slov Soubor Skládání slov je složen ze 20 pracovních listů 20 dětí z celého světa. Součástí je
45.00 Kč
272042
Prvouka
Batole (1 - 3 roky), MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, ZŠ – 1. STUPEŇ
Omalovánky
Březnový pranostikář - Omalovánky Březnový pranostikář je tentokrát souborem omalovánkových pranostik na každý den v
60.00 Kč
294153
Prvouka
Batole (1 - 3 roky), MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, ZŠ – 1. STUPEŇ
Pexeso
Živly - Pexesa Pexesa jsou částí souboru Živly - Celá sada. První pexeso je složeno z obrázků, které se tématicky pojí s
35.00 Kč
Jarní květiny - Celá sada Jarní květiny - Celá sada
Jarní květiny - Celá sada Celá sada obsahuje celkem 65 stran materiálu. Naleznete v ní:  Pexeso s krabičkou Skládačky jednotlivých květin Hledačku - Hledání chybějícího kolečka  Dvě varianty poznávacích karet - s psacím a tiskacím písmem Demonstrační karty s odstínovými kolečky Čtyři varianty třísložkových karet - malé a velké psací písmo, malé a velké tiskací písmo + informační karty Plakát se všemi květinami a jejich názvy Hledací plakát s názvy, ve kterém si děti mohou odškrtávat květiny, které už během jara viděly. Čtyři zadní strany k oboustrannému tisku Třísložkové karty lze libovolně kombinovat, děti mohou k psacímu písmu hledat tiskací a naopak, k velkému písmo malé nebo jen trénovat čtení například velkých psacích písmen. Demonstrační karty lze využít i pro trénink psaní. Malé karty mohou sloužit jako předloha a dítě může na demonstrační karty bez textu omyvatelným fixem psát správné názvy. Barevná kolečka jsou aktivita, která má mnoho možností. Mladší děti mohou využít jen pár koleček, starší všechny. Dítě si zvolí květinu a zkoumá, které všechny barvy na obrázku vidí. Také může dostat barvy zadané a podle toho naopak hledat květinu. Hledání koleček lze pro starší děti udělat složitější a kolečka tak mohou přiřazovat k demonstračním kartám. U těch není jasné, kam přesně daný dílek patří a pro dítko to tak bude složitější.  Také skládačky jsou lehčí i složitější, ale víceméně si je můžete libovolně upravit a nastřihat podle náročnosti dítka. Možností je zkrátka mnoho a využití je zcela a pouze na vás .. Květiny, které naleznete v souboru: Podběl obecný, Lecha jarní, Bledule jarní, Mařinka vonná, Hlaváček jarní, Jaterník podléška, Sasanka hajní, Sasanka pryskyřníkovitá, Blatouch bahenní, Orsej jarní, Plicník lékařský, Sněženka podsněžník, Křivatec žlutý, Violka vonná, Ptačinec velkokvětý, Prvosenka jarní, Dymnivka dutá, Česnek medvědí Na plakátu chybí Česnek medvědí a Dymnivka dutá. Pomocí těchto materiálů si děti rozšíří slovní zásobu, naučí se nové druhy květin, procvičí zrakové vnímání, starší i čtení a psaní, také paměť a logické uvažování a mnoho dalších důležitých stránek.   
UUCZ-242366
Přírodověda>Prvouka>Nezařazené k předmětu>Pexeso>Skládačky>Třísložkové karty>Batole (1 - 3 roky)>MŠ>Školní družina>MŠ - předškoláci>ZŠ – 1. STUPEŇ>Jaro>Rostliny
160.00