Ptačí hádanky

Ročník:
Kategorie:
Počet stran:
7
Velikost: 4.9 MB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
10. 8. 2023
Sdílet:

Když ve školce zbyde čas, ráda ho s dětmi zaplňuji hádankami. Někdy je odměním za uhádnutí lipem po obídku nebo malou omalovánkou na doma. S těžšími hádankami pomáhám slovně nebo nápodobou.

 

 

 

Materiál si vytiskněte na tvrdý papír, zalaminujte a vystřihněte. Kdo uhádne, můžete před něj dát kolečko s hádankou, díky které ostatní vidí, kdo má kolik bodů.

 

 

 

Ve škole můžete realizovat obdobně, když zrovna probíráte ptactvo.

 

Na začátek hodiny výtvarné výchovy zkuste děti rozdělit do dvojic, ve kterých budou hádat. Každá dvojice může získat pouze jedno kolečko. Po získání všech, dětem sdělte, že výherního ptáčka mají za úkol namalovat. Techniku si už zvolíte sami. Mějte k nahlédnutí encyklopedie s ptactvem. :)

 

 

 

Nebo každé dvojici dejte jednu hádanku, kterou mají za úkol přečíst, uhádnout a posléze nakreslit, Vy poté zkontrolujete správnost.

 

 

 

Rozveďte debatu, kteří ptáci odlétají do teplých krajin a proč?

 

 

 

Výhodou je, že na kartičkách nejsou odpovědi, a proto s nimi děti školou povinné mohou pracovat samostatně.

 

 

 

Můžete jim je také dát volně k dispozici o přestávce.

 

 

 

Odpovědi k jednotlivým hádankám máte pohromadě v jednom kolečku.

 

 

 

Odezvy na hádanky jsem měla jen kladné, zkoušely je děti od MŠ až po 2. stupeň ZŠ a představte si, že mladší děti strčily některé žáky z 2. stupně do kapsy. :)

 

 

 

Věřím, že se Vám budou líbit a přeji příjemnou zábavu. :)

Další produkty od autora Anna T

219780
Nezařazené k předmětu
Didaktické hry
Soubor plný aktivit vhodný pro 3-4 leté děti. Trénujete jemnou motoriku, koordinaci oka s rukou, logické myšlení, stále
40.00 Kč
81278
Grafomotorika
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, 1.
Didaktické hry
Bohatý soubor aktivit s tématikou ptáků odlétajících do teplých krajin. V souboru najdete pracovní listy na rozvoj
50.00 Kč
182206
Nezařazené k předmětu
Batole (1 - 3 roky), MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci
Ostatní
9 párů obrázků, které k sobě neodmyslitelně patří. Rozvoj matematické pregramotnosti, logického myšlení. Aktivita vhodná
0.00 Kč
152149
Nezařazené k předmětu
Pexeso
Soubor je určen především pro mladší dětičky. Letos třídu motivujeme včelami, proto vznikl i tento materiál, který vám
25.00 Kč
Ptačí hádanky Ptačí hádanky
Když ve školce zbyde čas, ráda ho s dětmi zaplňuji hádankami. Někdy je odměním za uhádnutí lipem po obídku nebo malou omalovánkou na doma. S těžšími hádankami pomáhám slovně nebo nápodobou.       Materiál si vytiskněte na tvrdý papír, zalaminujte a vystřihněte. Kdo uhádne, můžete před něj dát kolečko s hádankou, díky které ostatní vidí, kdo má kolik bodů.       Ve škole můžete realizovat obdobně, když zrovna probíráte ptactvo.   Na začátek hodiny výtvarné výchovy zkuste děti rozdělit do dvojic, ve kterých budou hádat. Každá dvojice může získat pouze jedno kolečko. Po získání všech, dětem sdělte, že výherního ptáčka mají za úkol namalovat. Techniku si už zvolíte sami. Mějte k nahlédnutí encyklopedie s ptactvem. :)       Nebo každé dvojici dejte jednu hádanku, kterou mají za úkol přečíst, uhádnout a posléze nakreslit, Vy poté zkontrolujete správnost.       Rozveďte debatu, kteří ptáci odlétají do teplých krajin a proč?       Výhodou je, že na kartičkách nejsou odpovědi, a proto s nimi děti školou povinné mohou pracovat samostatně.       Můžete jim je také dát volně k dispozici o přestávce.       Odpovědi k jednotlivým hádankám máte pohromadě v jednom kolečku.       Odezvy na hádanky jsem měla jen kladné, zkoušely je děti od MŠ až po 2. stupeň ZŠ a představte si, že mladší děti strčily některé žáky z 2. stupně do kapsy. :)       Věřím, že se Vám budou líbit a přeji příjemnou zábavu. :)
UUCZ-74369
Přírodověda>Prvouka>Nezařazené k předmětu>Ostatní>MŠ - předškoláci>1.>2.>3.>4.>5.>Podzim>Živočichové>Ptáci
46.00