Celoroční hra - Česká republika

Předmět:
Počet stran:
24
Velikost: 30.14 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
8. 8. 2022
Cena:
190 Kč vč. DPH
Sdílet:

Velká mapa krajů a celoroční hra, kdy děti formou odměny sbírají kilometry (auta), které směňují za obrázky symbolů krajských měst. Obrázky si lepí do předtištěné mapy.

Obsah materiálu:

  • 13 dílů velké mapy ČR (80x40 cm)
  • cestovní deník
  • mapa ČR s vyznačenými místy, kam se lepí obrázky
  • arch s auty (samostatná, 5 km, 10 km a 20 km)
  • arch s obrázky symbolů jednotlivých měst
  • směnná tabulka (vzdálenosti mezi městy)
  • informační karty o městech
  • karty s mapou ČR (kraje, krajská města, okresy)

Na začátku roku dostanou děti kartu s mapou. Doporučuji tisknout na silnější papír a oboustranně s cestovním deníkem, kde si děti napíší jméno, vyznačí odkud jsou a mají zde směnnou tabulku.

Jednotlivé díly velké mapy vystříháme a složíme mapu, kterou dáme na nástěnku, můžeme vyznačit jednotlivá města či připnout informační kartičky.

Během roku dostávají děti lístečky s auty (za práci navíc, hezké chování, služby ve třídě atd.). Auta se směňují za obrázky symbolů měst, které si děti lepí do své mapy.

Varianty směny:

1. Dáváte obrázky aut s vyznačenými kilometry - obrázky aut se směňují dle tabulky (vzdálenosti mezi danými městy). Začíná se z vašeho krajského města a dále si cestu určuje dítě samo. Ke každému městu se zapisuje datum, aby bylo jasné, které město je poslední (a zároveň počáteční pro další cestu). Lístečky s km jsou na 5 km, 10 km a 20 km. Nejkratší cesty jsou kolem 1300 km. V průměru by žák měl dostat 30 - 35 km týdně, aby hra byla celoroční :-)

2. Dáváte pouze obrázky aut (bez km) - určíte pevný počet ( např. za každých 5 aut dostane obrázek se symbolem města)

Další produkty od autora Jaroslav Pytlíček

1619
Přírodověda
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, 1., 2., 3., ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
30 karet s obrázky zvířat a jejich mláďat Dítě vybere jednu kartu, ke které poté hledá mládě (případně nižší vývojové
45.00 Kč
238140
Prvouka
Školní družina, ZŠ – 1. STUPEŇ
Venkovní stezky, aktivity
Šifrovací hra tematicky zaměřená na významné dny v České republice. Hra obsahuje 12 oboustranných karet s významnými dny
50.00 Kč
435261
Český jazyk - čtení
Školní družina, ZŠ – 1. STUPEŇ
Ostatní
Obrázkové karty s vánočním příběhem. Součástí jsou i karty s textem na přiřazování, pracovní list a omalovánky. Soubor
75.00 Kč
49319
Prvouka
Školní družina, MŠ - předškoláci, 1., 2., 3.
Didaktické hry
Šifrovací hra se zvířátky . Karty rozmístěte po místnosti nebo v přírodě vytvořit trasu. Můžete využít jednu z
115.00 Kč
Celoroční hra - Česká republika Celoroční hra - Česká republika
Velká mapa krajů a celoroční hra, kdy děti formou odměny sbírají kilometry (auta), které směňují za obrázky symbolů krajských měst. Obrázky si lepí do předtištěné mapy. Obsah materiálu: 13 dílů velké mapy ČR (80x40 cm) cestovní deník mapa ČR s vyznačenými místy, kam se lepí obrázky arch s auty (samostatná, 5 km, 10 km a 20 km) arch s obrázky symbolů jednotlivých měst směnná tabulka (vzdálenosti mezi městy) informační karty o městech karty s mapou ČR (kraje, krajská města, okresy) Na začátku roku dostanou děti kartu s mapou. Doporučuji tisknout na silnější papír a oboustranně s cestovním deníkem, kde si děti napíší jméno, vyznačí odkud jsou a mají zde směnnou tabulku. Jednotlivé díly velké mapy vystříháme a složíme mapu, kterou dáme na nástěnku, můžeme vyznačit jednotlivá města či připnout informační kartičky. Během roku dostávají děti lístečky s auty (za práci navíc, hezké chování, služby ve třídě atd.). Auta se směňují za obrázky symbolů měst, které si děti lepí do své mapy. Varianty směny: 1. Dáváte obrázky aut s vyznačenými kilometry - obrázky aut se směňují dle tabulky (vzdálenosti mezi danými městy). Začíná se z vašeho krajského města a dále si cestu určuje dítě samo. Ke každému městu se zapisuje datum, aby bylo jasné, které město je poslední (a zároveň počáteční pro další cestu). Lístečky s km jsou na 5 km, 10 km a 20 km. Nejkratší cesty jsou kolem 1300 km. V průměru by žák měl dostat 30 - 35 km týdně, aby hra byla celoroční :-) 2. Dáváte pouze obrázky aut (bez km) - určíte pevný počet ( např. za každých 5 aut dostane obrázek se symbolem města)
UUCZ-47553
Prvouka>Vlastivěda>Celoroční tematická hra>Školní družina>3.>4.>5.>ZŠ – 1. STUPEŇ
190.00