Evropa - Celoroční hra

Počet stran:
15
Velikost: 20.85 MB
Typ souboru: zip
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
29. 5. 2024
Sdílet:

Celoroční hra, kdy děti formou odměny sbírají kilometry. Ty poté směňují za cestu do města, kde je známá památka jejíž obrázek si lepí do cestovního pasu.

Obsah:

- mapa s vyznačenými městy a obrázky památek (A3, A4)

- cestovní pas, kam si děti lepí obrázky památek 

- arch s letadly (samostatná, 10 km, 100 km)

- arch s obrázky památek

- směnná tabulka (vzdálenosti mezi městy)

- informační karty o památkách

Na začátku roku dostanou děti kartu s cestovním pasem, kde vyplní jméno a třídu. Pasy doporučuji tisknout na silnější papír (lze vytisknout i oboustranně, kdy na druhé straně je směnná tabulka). Mapu, tabulku a karty dáme na nástěnku. Během roku dostávají děti lístečky s letadly (za práci navíc, hezké chování, služby ve třídě atd.). Letadla se směňují za obrázky památek, které si děti lepí do cestovního pasu.

Varianty směny:

1. Dáváte obrázky letadel s vyznačenými kilometry - obrázky letadel se směňují dle tabulky (letecké vzdálenosti mezi danými městy). Začíná se vždy v Praze a dále si cestu určuje dítě samo. Do pasu se zapisuje i datum, aby bylo jasné, které město je poslední (a zároveň počáteční pro další cestu). Lístečky s km jsou na 100 km a 10 km. Nejkratší cesty jsou kolem 8800 km. V průměru by žák měl dostat 200 - 250 km týdně, aby hra byla celoroční :-)

2. Dáváte pouze obrázky letadel (bez km) - určíte pevný počet ( např. za každých 5 letadel dostane obrázek památky)

3. Stanovíte cestu, po které půjdou všichni - tzn. určíte pořadí navštívených měst (směna buď za lístečky s kilometry dle tabulky nebo dle vámi určeného počtu letadel)

Další produkty od autora Jaroslav Pytlíček

146491
Prvouka
Školní družina, MŠ - předškoláci, 1., 2.
Já mám, kdo má
Karetní hra tematicky zaměřená na domácí a hospodářská zvířata. Obsahem je 31 oboustranných hracích karet a přehledová
90.00 Kč
87504
Přírodověda
Školní družina, MŠ - předškoláci, 1., 2., 3., 4., 5., 6., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Projekty
Karty s popisem raného vývoje světa . Obsah materiálu karty s popisy jednotlivých období časová osa 54 karet s obrázky
155.00 Kč
147630
Prvouka
Školní družina, MŠ - předškoláci, 1., 2.
Postřehovky
Hra na postřeh, kdy úkolem je co nejrychleji najít stejný symbol na dvou kartách. Tematicky zaměřená na léto. V sadě je
80.00 Kč
2879
Prvouka
MŠ - předškoláci, ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
10 herních karet s obrázky domácích zvířat Kartičky se dají do sáčku či krabičky a každý (či skupinka) si vybere hrací
65.00 Kč
Evropa - Celoroční hra Evropa - Celoroční hra
Celoroční hra, kdy děti formou odměny sbírají kilometry. Ty poté směňují za cestu do města, kde je známá památka jejíž obrázek si lepí do cestovního pasu. Obsah: - mapa s vyznačenými městy a obrázky památek (A3, A4) - cestovní pas, kam si děti lepí obrázky památek  - arch s letadly (samostatná, 10 km, 100 km) - arch s obrázky památek - směnná tabulka (vzdálenosti mezi městy) - informační karty o památkách Na začátku roku dostanou děti kartu s cestovním pasem, kde vyplní jméno a třídu. Pasy doporučuji tisknout na silnější papír (lze vytisknout i oboustranně, kdy na druhé straně je směnná tabulka). Mapu, tabulku a karty dáme na nástěnku. Během roku dostávají děti lístečky s letadly (za práci navíc, hezké chování, služby ve třídě atd.). Letadla se směňují za obrázky památek, které si děti lepí do cestovního pasu. Varianty směny: 1. Dáváte obrázky letadel s vyznačenými kilometry - obrázky letadel se směňují dle tabulky (letecké vzdálenosti mezi danými městy). Začíná se vždy v Praze a dále si cestu určuje dítě samo. Do pasu se zapisuje i datum, aby bylo jasné, které město je poslední (a zároveň počáteční pro další cestu). Lístečky s km jsou na 100 km a 10 km. Nejkratší cesty jsou kolem 8800 km. V průměru by žák měl dostat 200 - 250 km týdně, aby hra byla celoroční :-) 2. Dáváte pouze obrázky letadel (bez km) - určíte pevný počet ( např. za každých 5 letadel dostane obrázek památky) 3. Stanovíte cestu, po které půjdou všichni - tzn. určíte pořadí navštívených měst (směna buď za lístečky s kilometry dle tabulky nebo dle vámi určeného počtu letadel)
UUCZ-3112
Nezařazené k předmětu>Celoroční tematická hra>3.>4.>5.>6.>ZŠ – 1. STUPEŇ>ZŠ – 2. STUPEŇ
165.00